stickul DigiNet Mobil de la RDS nu mai merge in W10 de la Creators Update - cum am "rezolvat-o"

Rezolvarea problemelor tehnice, ultimele știri din domeniu și cele mai interesante site-uri.
Post Reply
User avatar
zme-ul
cel rau
Posts: 3652
Joined: 24 Mar 2014, 05:20

stickul DigiNet Mobil de la RDS nu mai merge in W10 de la Creators Update - cum am "rezolvat-o"

Post by zme-ul »

si de ce zic "rezolvat"? pentru ca a trebuit pana la urma sa-mi cumpar un hotspot mobil WiFi 3G: http://www.tp-link.ro/products/details/ ... M5250.html
Spoiler:
Image
de la Creators Update, stickul de la Digi, ZTE MF110 (cel albastru) refuza sa se mai conecteze
Spoiler:
Image
Image
pe Linux (Ubuntu si derivate merge), pe W7/8 merge
am fost la RDS si pur si simplu mi-au zis ca nu au ce face decat sa-mi primeasca echipamentul inapoi :roll: sau sa instalez alt Windows
pana la urma m-au indreptat catre serviceul lor si nenea ala de acolo mi-a dat ideea sa cumpar un hotspot mobil - am cautat pe OLX dar am gasit tampenii (fara cablu si capac la 200RON), asa ca am cumparat nou la 239RON
scos simul din stick si bagat in hotspot - scoate 5mbps in medie, download, are momente cand atinge si 7
semnalul pe celular e mult mai bun decat pe sticul Digi

o sa returnez stickul celor de la RDS, sa si-l bage in cur :evil:

---

singura chestie ce mi-ar fi placut la M5250 era daca ar fi functionat ca modem USB :(
人は地獄を作った
Post Reply

Return to “Software & Internet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests