Hears of Iron IV

Discuții axate pe jocurile de tactică și strategie.
Post Reply
User avatar
KodrutZ
Headcrab
Posts: 71
Joined: 18 Mar 2016, 08:49
Location: Iași
Contact:

Hears of Iron IV

Post by KodrutZ »

Nebunia incepe din nou. Sper ca asta sa fie mai jucabil ca III, care din punctul meu de vedere a fost un talmes-balmes total.

https://forum.paradoxplaza.com/forum/in ... aq.933362/

Totusi, 90 EUR pentru versiunea cu DLC-urile, e cam multisor.
User avatar
Foxman
Headless Kamikaze
Posts: 314
Joined: 3 Sep 2015, 17:54

Re: Hears of Iron IV

Post by Foxman »

L-am luat de pe Kinguin la reducere. La primul razboi mare mi se misca ca un cur. Nu, nu e de la compul meu, e lazy Paradox stuff. Momentan jocul e broken, you have been warned.
Praise be to the muffalo tree.
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Hears of Iron IV

Post by Mafio »

L-am jucat și eu puțin când a apărut. Am început cu România, am făcut guvern cu comuniștii în loc să fac cu legionarii, am refuzat să cedez Basarabia și m-a anexat Uniunea Sovietică. Bagplauninstall.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Hears of Iron IV

Post by McWilliams »

Este si PC-ul tau. Eu pot sustine doua razboaie generale - cu aliatii si cu Cominternul, de ex - fara probleme. Undeva, pe la 1946+, cand 3-4 dintre beligeranti incep sa aiba armate de cate 3-400 de divizii, jocul tinde sa mearga in prima treapta de viteza. Asta se datoreaza AI-ului mizerabil, care (doar daca nu s-a schimbat ceva fara sa anunte) nu face update la sabloanele de divizii si toarna in prostie oameni in cate 4-5 divizii foarte despuiate in loc sa compuna una dotata complet. Therefore, the clusterfuck!

In prezent, gameplay-ul este atractiv doar pentru statele majore (care au un arbore de decizii unicat) si/sau pentru Polonia (care are tot un arbore unicat si este dificila a naibii, la inceput). Asteptam deja clasicele DLC-uri/ExPack-uri care vor adauga ceva detaliu si la statele din linia a doua. Plus spionaj, diplomatie sau alte optiuni alternative la "men with guns".
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Foxman
Headless Kamikaze
Posts: 314
Joined: 3 Sep 2015, 17:54

Re: Hears of Iron IV

Post by Foxman »

Praise be to the muffalo tree.
Post Reply

Return to “Tactică și Strategie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests