Might&Magic: Heroes VII

Discuții axate pe jocurile de tactică și strategie.
User avatar
Mitzah
Headless Kamikaze
Posts: 281
Joined: 3 Mar 2014, 20:40
Location: Amsterdam

Might&Magic: Heroes VII

Post by Mitzah »

Image

Trailer:

phpBB [media]


Website: https://mmh7.ubi.com/en/blog

Developer: Limbic Entertainment (cei care au facut M&M X: Legacy si cateva DLC-uri pentru Heroes VI)

Release: 2015

Fanii pot alege care dintre factiunile Sylvan si Fortress vor aparea in joc: https://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/ ... you-choose. Se pare ca de data asta vor fi 6 factiuni: Haven, Academy, Stronghold, Necropolis, Sylvan/Fortress si inca una ce urmeaza a fi votata in viitor.

Nu prea-mi fac sperante. Site-ul are un design saracacios si deja miroase a low budget stuff (artwork-ul pentru djinn, de exemplu, stiu ca l-am mai vazut; "Magic Bird" lol), dar echipa asta s-a descurcat decent cu M&M X. Sa vedem un gameplay video.
Voucher PC Garage: EE8SCBDH. Every time you use it, Mihai Gadea's forehead grows larger.
User avatar
Spadasin
Headcrab
Posts: 76
Joined: 2 Jul 2014, 03:46

Re: Might&Magic: Heroes VII

Post by Spadasin »

Sper sa castige Fortress dar nu-mi fac sperante. Sunt satul de elfi.
User avatar
Mitzah
Headless Kamikaze
Posts: 281
Joined: 3 Mar 2014, 20:40
Location: Amsterdam

Re: Might&Magic: Heroes VII

Post by Mitzah »

Screenshot-uri mai jos: http://www.gamestar.de/spiele/might-mag ... 58798.html

Din ce vad acolo, e practic H6 cu alta interfata. Detalii:
- they only have money for 6 factions
- the two loosing faction won't come as dlc
- townscreens confirmed, every building will be shown
- 7 resources (the new resources won't be named sulfur, gems and quicksilver because those don't fit Ashan)
- you won't be able to change a town to another faction after you conquered it (no town conversion)
- no global growth
- caravans are back
- warmachines are back (ballista, first aid tent and catapult are mentioned)
- 7 nonlinear campaigns with 4-6 maps each
- you can do the last campaign of the game whenever you will, but this will result in an increased difficulty because you missed things from the other campaigns
- the skillsystem is a skillwheel as in H5
- you have to choose which of the two champion creatures you want to build (similar to H4)
Nu stiu exact la ce se refera "no global growth" (edit: cica la creaturile de pe harta sau la recrutarea din toate orasele odata).

Additional info:
- Romero&King inregistreaza muzica pentru joc si suna bine
- The marketplace is back
- Objects on the adventure map which you can interact with, can be highlighted with a button press
- Some of the creatures from the 2 factions we elect will also be voted for by the community.
- 6 schools of magic
- A lot more obstacles on the battle maps
- The two faction which lose the elections won't come as DLC at the games release. (Nothing is said about a later date)
- We will be able to destroy and repair some map objects like bridges
(Possibly campaign only, isn't stated clearly )
- Flanking attacks are mentioned, though it is very unclear what the author of the article meant with it. (Probably mechanic from heroes online or wrong wording from the author?)
Voucher PC Garage: EE8SCBDH. Every time you use it, Mihai Gadea's forehead grows larger.
User avatar
Mitzah
Headless Kamikaze
Posts: 281
Joined: 3 Mar 2014, 20:40
Location: Amsterdam

Re: Might&Magic: Heroes VII

Post by Mitzah »

Gameplay video:

phpBB [media]

Spoiler:
Image
Voucher PC Garage: EE8SCBDH. Every time you use it, Mihai Gadea's forehead grows larger.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Might&Magic: Heroes VII

Post by DarthZombie »

Spoiler:
Image
Sper de dragul artistului care a desenat asta ca nu e varianta finala, pentru ca e de-a dreptul ORIBILA. Umbrele sunt ca naiba peste tot, portalul ala zici ca e o tumora, iar notiunea de perspectiva ii scapa complet din minte artistului. Uitati-va la podul din dreapta cat de mic e in comparatie cu balustrada scarilor din centrul orasului.
User avatar
TimmY
Headcrab
Posts: 56
Joined: 2 Mar 2014, 17:45

Re: Might&Magic: Heroes VII

Post by TimmY »

Jocul nu arata rau deocamdata si cu siguranta nu e varianta finala a castelului in poza aia.
User avatar
Mitzah
Headless Kamikaze
Posts: 281
Joined: 3 Mar 2014, 20:40
Location: Amsterdam

Re: Might&Magic: Heroes VII

Post by Mitzah »

Au zis ei ca nu e aia varianta finala a town screen-ului? Ca eu nu tin minte sa fi citit asta pe undeva.
Voucher PC Garage: EE8SCBDH. Every time you use it, Mihai Gadea's forehead grows larger.
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Might&Magic: Heroes VII

Post by DarthZombie »

Nici nu am sugerat ca ar fi fost varianta finala. Spun doar ca greselile alea nu tin de lipsa de finisaj, ci de incalcari flagrante ale tehnicilor de desenare.
User avatar
Mitzah
Headless Kamikaze
Posts: 281
Joined: 3 Mar 2014, 20:40
Location: Amsterdam

Re: Might&Magic: Heroes VII

Post by Mitzah »

Nu, ma refeream la Timmy. Eu tind sa cred ca town screen-ul ala de generic browser game e aproape final.
Voucher PC Garage: EE8SCBDH. Every time you use it, Mihai Gadea's forehead grows larger.
User avatar
TimmY
Headcrab
Posts: 56
Joined: 2 Mar 2014, 17:45

Re: Might&Magic: Heroes VII

Post by TimmY »

Nu stiu ce o sa fie exact dar schimbari o sa intervina in cam toate aspectele din joc.

Asta au spus ei legat de gameplay video-ul ala :
A little disclaimer: many aspects of this gameplay footage are work in progress, including but not limited to interface, spell book etc.
User avatar
Mitzah
Headless Kamikaze
Posts: 281
Joined: 3 Mar 2014, 20:40
Location: Amsterdam

Re: Might&Magic: Heroes VII

Post by Mitzah »

Guess we'll see, dar nu pare promitator.

Town screen-ul pentru Academy ar putea arata asa: http://www.celestialheavens.com/show_bi ... php?id=938
Voucher PC Garage: EE8SCBDH. Every time you use it, Mihai Gadea's forehead grows larger.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Might&Magic: Heroes VII

Post by joonior_bmf »

phpBB [video]
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Might&Magic: Heroes VII

Post by McWilliams »

Uhhhhhh, was there EVER a time, in the HoMM time-line, when the world of X didn't go completely to shit because of the Haven faction? Nu ma mai tine bine memoria, daaaaar...

- in HoMM II era lupta intre odraslele regelui Ironfist - Roland si Archibald;
- in HoMM IV era lupta intre Lysander, un knight al reginei Ironfist, si un impostor care se dadea drept ultimul Gryphonheart;
- in HoMM V moare Nicolai inca din primul cinematic;
- in HoMM VI e prea multa balarie ca sa imi aduc aminte ceva coerent;
- nu retin nimic din HoMM I si III.


Ce vreau sa zic este ca lumea ar putea fi un loc mai bun fara humans/Haven faction.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
Cetateanu
Headcrab
Posts: 66
Joined: 29 Nov 2014, 22:32

Re: Might&Magic: Heroes VII

Post by Cetateanu »

in other news HOMM is still shit
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Might&Magic: Heroes VII

Post by Waaagh! »

McWilliams » Fri Apr 24, 2015 10:25 pm wrote:
- nu retin nimic din HoMM I si III.
In heroes 3 parca invadau overlorzii din Nighon impreuna cu satanistii din dracusa-iia. Apoi a devenit megatelenovela care a sfarsit intr-o apocalipsa, dar faptasii parca nu erau humans. Din primul nu-mi amintesc nici eu nimic legat de poveste.

Mi se pare ca heroes 3 are in continuare cea mai inspirata directie artistica din toata seria.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Mitzah
Headless Kamikaze
Posts: 281
Joined: 3 Mar 2014, 20:40
Location: Amsterdam

Re: Might&Magic: Heroes VII

Post by Mitzah »

In Heroes I, povestea e despre viitorul rege Ironfist care isi doreste un nou regat (deci da, tot Haven/Castle e de vina).

In Heroes III, dracii ataca oamenii si nu e ok, asa ca regina Catherine se intoarce acasa sa apere regatul tatalui ei (mort). Aici nu era vina lor.

Am mari dubii in legatura cu Heroes 7. Pare sa urmeze cam acelasi drum pe care a fost si H6. Pana si perioadele in care s-au facut reveal-uri, open beta si lansarea sunt aproape identice. Mi-e cam teama ca o sa fie iar plin de bug-uri la lansare, nerezolvate inca din beta.
Voucher PC Garage: EE8SCBDH. Every time you use it, Mihai Gadea's forehead grows larger.
User avatar
Mitzah
Headless Kamikaze
Posts: 281
Joined: 3 Mar 2014, 20:40
Location: Amsterdam

Re: Might&Magic: Heroes VII

Post by Mitzah »

Voucher PC Garage: EE8SCBDH. Every time you use it, Mihai Gadea's forehead grows larger.
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Might&Magic: Heroes VII

Post by joonior_bmf »

Misto muzica. Imi aminteste de Heroes 3 si 4.
Pentru ce arata acolo, cerintele de sistem sunt prea mari, in pana mea.
User avatar
Mitzah
Headless Kamikaze
Posts: 281
Joined: 3 Mar 2014, 20:40
Location: Amsterdam

Re: Might&Magic: Heroes VII

Post by Mitzah »

Mitzah » Thu May 07, 2015 9:33 am wrote:In Heroes I, povestea e despre viitorul rege Ironfist care isi doreste un nou regat (deci da, tot Haven/Castle e de vina).

In Heroes III, dracii ataca oamenii si nu e ok, asa ca regina Catherine se intoarce acasa sa apere regatul tatalui ei (mort). Aici nu era vina lor.

Am mari dubii in legatura cu Heroes 7. Pare sa urmeze cam acelasi drum pe care a fost si H6. Pana si perioadele in care s-au facut reveal-uri, open beta si lansarea sunt aproape identice. Mi-e cam teama ca o sa fie iar plin de bug-uri la lansare, nerezolvate inca din beta.
UPDATE: Se pare ca e inca on track pentru fail.
Voucher PC Garage: EE8SCBDH. Every time you use it, Mihai Gadea's forehead grows larger.
Post Reply

Return to “Tactică și Strategie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests