Movie Club

Moderator: RaptoR

User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Movie Club

Post by Fular »

Oh man! And I was hoping for a second season. În orice caz, mai rămase să revăd Underground-ul lui Michi. N-am mai dat pe threadurile dedicate filmelor de lene, dar mi-a plăcut în mod special Sherlock Jr. a lui Stokk, la Life of Brian m-am prăpădit de râs, am prins câteva referințe pe acolo și m-a făcut să mă simt bine despre mine. Primer a fost okish, nu m-a încântat în mod deosebit, l-am văzut când am fost cam obosit și volumul era un pic cam jos, așa că am pierdut o parte din ceva-ul lui.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Movie Club

Post by Stokkolm »

Ok I guess. Nu m-ar fi deranjat un sezon 2, dar poate e mai bine sa consideram ca si-a implinit scopul si sa ne oprim aici.

Mai am de vazut doar Life of Brian, dar cunoscandu-i pe Monty Python sigur o sa-mi placa. Parerea mea:
1. Breathless
2. Primer
3. Underground
Last edited by Stokkolm on 23 Oct 2014, 12:17, edited 1 time in total.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Movie Club

Post by TG »

Păi, nu chiar acum dar poate dacă ne mai adunăm facem și sezonul 2. Momentan suntem doar vreo 5 pe-aici, să vedem câți au mai ținut contact cu jocul chiar dacă nu au postat.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Movie Club

Post by Cristan »

Si eu mai am de vazut cateva, dar ar fi ok sa continuam. Eventual cu o pauza de 1-2 saptamani pana la sez. 2 :)
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Movie Club

Post by Stokkolm »

Fair point. Si ar trebui sa fie cu program luni-duminica ca o saptamana normala.
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2410
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Movie Club

Post by Mărar »

Eu mai am de vazut doar Pale Flower, nu m-ar deranja un al 2-lea sezon. Pana la urma cati au reuntat, doi?
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1808
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Movie Club

Post by Jaunty »

Îmi pare rău că n-am mai postat pe-aici. Nu mi-am mai rezervat timp pentru filme, mai tot timpul am (senzația că am) lucruri mai importante de făcut. Dar sper să ajung să le văd. Și sper să faceți și un sezon 2, chiar dacă sunteți puțini. E interesant și pentru lurkeri. De pildă, mersi pentru explicațiile legate de Primer, acum mă simt pregătit să-l revăd.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Movie Club

Post by TG »

Mărar » Thu Oct 23, 2014 3:41 pm wrote: Pana la urma cati au reuntat, doi?
Cam 4, merge și în mai puțini dar oricum o pauză e bună ca să apucăm toți să recuperăm.

@Stokk, și ce facem dacă cineva întârzie? Întotdeauna se va întârzia cu propusul de filme, dacă facem cu săptămâni normale fiecare întârziere va decala jocul cu totul. Și nu prea văd avantajul la luni - duminică față... de miercuri - miercuri, tot 7 zile, tot 1 weekend. :)
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Movie Club

Post by Stokkolm »

Poate se intarzia si pentru ca lumea nu stia in ce zi le vine randul. Daca am avea saptamanile dupa calendar si de exemplu s-ar intarzia pana marti, am avea un "episod" de 6 zile in loc de 7, not a huge problem.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Movie Club

Post by Cristan »

S-ar rezolva asta daca toata lumea ar trimite propunerile din timp cuiva (tie) care sa le posteze apoi in ziua fixata. Sau facem propunerile din timp si sa avem programul tuturor filmelor stiut dinainte, poate cineva vrea sa vada 2 sau 3 in avans?

Oricum, nu mi se pare deloc o problema daca se intarzie cu postarea filmului cateva zile. Nu asta-i motivul pentru care n-am vazut eu toate filmele :)
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Movie Club

Post by TG »

Da, normal că indiferent cum e nu de asta se întârzia. Doar că mi s-a părut mai convenabil așa, chiar nu văd cum nu ai știi când îți e rândul din moment ce trebuie să te uiți doar la data la care s-a deschis thread-ul. Tot nu văd avantajul unei săptămâni ”normale” dar mă rog, dacă vreți așa nu mă deranjează cu nimic. :)

Dar acum că a zis Cristan, chiar pare mult mai ok să trimită fiecare filmele de la început, în acest fel dacă lumea mai pierde contactul cu jocul tot va avea propunerea făcută. I like that.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Movie Club

Post by Mahdi »

Bump! Facem sezonul al 2-lea?
REMEMBER CITADEL
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Movie Club

Post by Stokkolm »

Facem.
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Movie Club

Post by Fular »

Facem, cum să nu...
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Movie Club

Post by ola small dickie »

GAMES INTROS DRAFT!
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Michilangelo
Headless Kamikaze
Posts: 330
Joined: 2 Mar 2014, 19:24

Re: Movie Club

Post by Michilangelo »

Yep si eu. Sper sa vad si Pale Flower pana incepem.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Movie Club

Post by Stokkolm »

ola small dickie » 9 Jan 2015, 14:13 wrote:GAMES INTROS DRAFT!
Sa fie amandoua, dar nu in acelasi timp.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Movie Club

Post by TG »

Eu mi-am trăit și îmi voi trăi în continuare viața ghidându-mă după cel mai important principiu și până la urmă singura virtute care contează: lenea. Din păcate, chiar și-așa, trebuie să fac chestii și nu prea mai am timp să văd filmul săptămânal (peste toate celelalte lucruri pe care trebuie să le consum obsesiv). Puteți însă începe fără mine and I'll maybe join later. :)
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Movie Club

Post by Mahdi »

Well, that's disappointing. :(

@Stokkolm, Michi, Fular - aşteptăm până weekendul următor şi începem? pe mine nu mă deranjează dacă suntem doar patru deocamdată.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Movie Club

Post by Stokkolm »

E bine. Putem incepe in formula asta.
Post Reply

Return to “Movie Club”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests