REDACTOR @NIVELUL2.ro

Vrei sa lucrezi pentru NIVELUL2? Acesta este locul in care iti poti incerca norocul, atunci cand se iveste ocazia. Poate fi vorba despre orice, de la un concurs de logo design pana la un job cu acte in regula.
User avatar
sekaba
Pig Cop
Posts: 930
Joined: 3 Mar 2014, 08:35

Re: REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by sekaba »

Dodged a bullet there, dar totul e bine cand se termina cu bine. Adica bine ca n-ai ajuns redactor.
Cetateanu » Sat May 23, 2015 8:39 pm wrote:mda, penibil, uninstalled
Taar
Headcrab
Posts: 63
Joined: 30 Jan 2016, 12:41

Re: REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by Taar »

chestr0ny wrote:Nu stiu daca te-a contactat cineva sau nu, nici nu am emis vreo parere in sensul asta. Mi se pare doar usor penibila cruciada ta solitara impotriva unei presupuse arogante a echipei N2, mai ales ca nu vii cu vreo dovada, ci doar cu povestiri misterioase despre ce rau ai fost tu tratat. Lasa oamenii in pace sa aplice si sa trimita CV-uri, daca asa vor, fara sfaturi gen "nu te obosi prietene" bazate pe nimic.
Crezi ca ar fi o idee buna sa aplic cu un CV+necesarele? Intradevar nu este o perioada "oficial de recrutari" insa mesajul tau m-a facut sa ma gandesc "De ce nu pana la urma, nu am nimic de pierdut". Te Intreb doar pentru a afla si alta opinie, nu dpdv al unui raspuns oficial sau incarcat cu responsabilitate. :)
The Crusade calls, Deus vult!
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by .chester »

Pai exact, n-are ce sa strice.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by Mahdi »

Doar să nu te entuziasmezi prea tare. Dar cine știe, poate intri ucenic ghost writer la chestr0ny.
REMEMBER CITADEL
Ashiro
Space Invader
Posts: 16
Joined: 4 Aug 2015, 21:01

Re: REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by Ashiro »

sekaba wrote:Dodged a bullet there, dar totul e bine cand se termina cu bine. Adica bine ca n-ai ajuns redactor.
TRUTH!
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by Doc »

Poate Kimo a pus stacheta prea sus, cu full-time-ul ala din titlu.

Eu as vedea un job de genul asta ca un part-time facut mai mult din pasiune, cu recompense materiale spre neglijabil (cel putin in faza asta), poate cu alte avantaje, gen am la dispozitie un PC mult peste ce mi-as permite, joc jocuri AAA la lansare samd. Si poate m-ar interesa ceva gen parteneriat in afacere, in detrimentul salariului, sa zicem Kimo 50+1, restul cate ¬10%, sa pui osul mai cu interes la treaba, sa nu faci ce faci doar pentru salariu. Cine stie astia 10% acum egali cu zero cat ar putea valora peste ani, daca revista se dezvolta. Si oricum, daca revista e pe plus, dividendele sunt mai putin impozitate ca salariile, toata lumea ar ramane cu bani mai multi in buzunare.

Sa fii somer si sa speri ca un job de genul asta iti rezolva problemele materiale, cred ca e nitel deplasat.
Taar
Headcrab
Posts: 63
Joined: 30 Jan 2016, 12:41

Re: REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by Taar »

Doc wrote:Poate Kimo a pus stacheta prea sus, cu full-time-ul ala din titlu.

Eu as vedea un job de genul asta ca un part-time facut mai mult din pasiune, cu recompense materiale spre neglijabil (cel putin in faza asta), poate cu alte avantaje, gen am la dispozitie un PC mult peste ce mi-as permite, joc jocuri AAA la lansare samd. Si poate m-ar interesa ceva gen parteneriat in afacere, in detrimentul salariului, sa zicem Kimo 50+1, restul cate ¬10%, sa pui osul mai cu interes la treaba, sa nu faci ce faci doar pentru salariu. Cine stie astia 10% acum egali cu zero cat ar putea valora peste ani, daca revista se dezvolta. Si oricum, daca revista e pe plus, dividendele sunt mai putin impozitate ca salariile, toata lumea ar ramane cu bani mai multi in buzunare.

Sa fii somer si sa speri ca un job de genul asta iti rezolva problemele materiale, cred ca e nitel deplasat.
Sub nicio forma nu am vorbit din perspectiva "this is the holy grail". Este ceva ce mi-a atras atentia de foarte multa vreme insa prima data cand chiar am vrut sa aplic a fost acum foarte multi ani...si eram minor, deci nu aveam cum. Acum cu mai mult timp liber pe mana, de ce nu. Legat de sume castigate, numere etc...e deja prea mult, abia am inceput cu o simpla intrebare iar pana acolo este drum lung de strabatut. Imi casting veniturile din hobby-urile mele de-alungul timpului, nu sunt genul de om sa ma prind intr-o corporatie si acolo sa cresc din ce in ce mai mult. Lucrez pentru mine, e un sentiment special.

Eu iti multumesc pentru mesaj si tie si tuturor celor care mi-au raspuns. Comunitatea si-a pastrat respectul fata de altii nu am ce zice. O noapte buna!
The Crusade calls, Deus vult!
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by Cimitri »

Taar wrote:... Comunitatea si-a pastrat respectul fata de altii nu am ce zice. O noapte buna!
[/quote]

hai lasa vrajeala. Ce vrei acum? Sa te pupam in dos? Nu uita ca totusi te afli pe un forum(al unei comunitati dupa cum zici tu) unde toata lumea are dreptul la opinie.Cu toate ca nu sunt tot timpul de acord cu ce zice Doc de data asta reply-ul lui mi se pare de maxim bun simt si cu o perspectiva a realitatii bine definita.

Si acum explicatie sa priceapa si Taar si Ashiro: Ce vrea Doc sa spuna e ca atat revista N2 cat si redactorii /viitori redactori sunt/vor fi la inceput. Asa ca, baby steps. Aici nu e bestjobs, ejobs sau alt portal corporatist. Aici sunt o mana de oameni care au reusit sa faca CEVA. Oamenii astia mai si gresesc..a gresi e omeneste. Nu sunt o corporatie, nu au firme de consultanta sau advisors si mai stiu eu ce. Sunt doar EI. si atat. Este atat de mare volumul de munca si atat de mic profitul in comparatie cu efortul depus incat ma mir ca au reusit sa realizeze ceea ce au facut pana acum. Si pentru asta au toata stima mea. Daca nu pricepi treaba asta atunci, cu sinceritate iti spun si fara sa ma lansez intr-o intreaga conversatie cu tine, ia-te de manuta cu prietenul Ashiro si cautati altceva. Poti sa ma cataloghezi ca fanboi,obsedat,aplaudac, pupincurist- nu ma doare nici macar acolo. Am tot respectul pentru oamenii astia si pentru ceea ce au reusit sa faca si nu am de gand sa stau pur si simplu sa citesc cum din niste vorbe aruncate pe forum aiurea de catre doi useri se denigreaza imaginea unor oameni pe care in primul rand ei nu-i cunosc si nu au respect pentru ceea ce au facut/fac/vor face. Nici eu nu v-as angaja daca as citi ce ati scris pe aici.
Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by .chester »

Nu cred ca era sarcastic, relax. :lol:
I'm livin' in a love shadow
Taar
Headcrab
Posts: 63
Joined: 30 Jan 2016, 12:41

Re: REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by Taar »

Cimitri wrote:
Taar wrote:... Comunitatea si-a pastrat respectul fata de altii nu am ce zice. O noapte buna!
hai lasa vrajeala. Ce vrei acum? Sa te pupam in dos? Nu uita ca totusi te afli pe un forum(al unei comunitati dupa cum zici tu) unde toata lumea are dreptul la opinie.Cu toate ca nu sunt tot timpul de acord cu ce zice Doc de data asta reply-ul lui mi se pare de maxim bun simt si cu o perspectiva a realitatii bine definita.

Si acum explicatie sa priceapa si Taar si Ashiro: Ce vrea Doc sa spuna e ca atat revista N2 cat si redactorii /viitori redactori sunt/vor fi la inceput. Asa ca, baby steps. Aici nu e bestjobs, ejobs sau alt portal corporatist. Aici sunt o mana de oameni care au reusit sa faca CEVA. Oamenii astia mai si gresesc..a gresi e omeneste. Nu sunt o corporatie, nu au firme de consultanta sau advisors si mai stiu eu ce. Sunt doar EI. si atat. Este atat de mare volumul de munca si atat de mic profitul in comparatie cu efortul depus incat ma mir ca au reusit sa realizeze ceea ce au facut pana acum. Si pentru asta au toata stima mea. Daca nu pricepi treaba asta atunci, cu sinceritate iti spun si fara sa ma lansez intr-o intreaga conversatie cu tine, ia-te de manuta cu prietenul Ashiro si cautati altceva. Poti sa ma cataloghezi ca fanboi,obsedat,aplaudac, pupincurist- nu ma doare nici macar acolo. Am tot respectul pentru oamenii astia si pentru ceea ce au reusit sa faca si nu am de gand sa stau pur si simplu sa citesc cum din niste vorbe aruncate pe forum aiurea de catre doi useri se denigreaza imaginea unor oameni pe care in primul rand ei nu-i cunosc si nu au respect pentru ceea ce au facut/fac/vor face. Nici eu nu v-as angaja daca as citi ce ati scris pe aici.[/quote]

Cine te-a lasat frustrat omule? Eu vorbeam pe cat de serios se poate, am primit sfaturi realiste si bune. Le-am multumit tuturor asa cum am crezut de cuviinta. Pe forumul vechi nu am avut niciodata vreun conflict cu cineva iar la orice intrebare aveam mereu cineva s-a oferit sa ma ajute. De unde si "comunitatea si-a pastrat respectul", fiindca chiar asa este. Nu i-am criticat ba chiar am spus cat de mult ma bucur si cat de entuziasmat sunt. Am inceput cu o simpla intrebare fara sa iau o actiune iar alte persoane din comunitate mi-au raspuns.

Nu stiu ce ai inteles tu despre mine dar este totul exact pe dos. Ce corporatie si ejob omule? Invata sa nu citesti printre randuri, nu am avut decat multumiri si cuvinte de lauda alaturi de entuziasm. Nu am raspuns cu vreun sarcasm sau ceva asemanator. Calmeaza-te si nu-ti mai varsa nervii si frustrarile pe persoane aleatorii. Macar daca aveai dreptate.

@chestr0ny Multumesc omule ca ai inteles. Pur si simplu am incheiat o conversatie foarte multumitoare cu salutari apreciind fiecare mesaj fiindca au fost constructive. Doamne.
The Crusade calls, Deus vult!
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by MC »

A inteles omu' gresit ce ai vrut sa spui. Chill. Nu cred ca e cazul sa-l faci frustrat.
Si eu eram gata sa te cataloghez drept sarcastic privitor la acea ultima fraza, dar mi-am dat seama din contextul postului ca s-ar putea sa ma insel (lucru care s-a dovedit adevarat acum ca ai clarificat)
Taar
Headcrab
Posts: 63
Joined: 30 Jan 2016, 12:41

Re: REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by Taar »

MC wrote:A inteles omu' gresit ce ai vrut sa spui. Chill. Nu cred ca e cazul sa-l faci frustrat.
Si eu eram gata sa te cataloghez drept sarcastic privitor la acea ultima fraza, dar mi-am dat seama din contextul postului ca s-ar putea sa ma insel (lucru care s-a dovedit adevarat acum ca ai clarificat)

Fair enough! Textul mereu este mai greoi cand vine vorba de emotii. M-am vazut atacat cu artileria ce sa facem :D Scuzele mele pentru over-reaction, dupa cum spune englezul. :)
The Crusade calls, Deus vult!
Post Reply

Return to “Job-uri @NIVELUL2 - ocazionale si full time”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests