REDACTOR @NIVELUL2.ro

Vrei sa lucrezi pentru NIVELUL2? Acesta este locul in care iti poti incerca norocul, atunci cand se iveste ocazia. Poate fi vorba despre orice, de la un concurs de logo design pana la un job cu acte in regula.
User avatar
KiMO
Headcrab
Posts: 76
Joined: 20 May 2014, 02:20
Location: Brasov, Romania
Contact:

REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by KiMO »

Plănuim de ceva vreme îngroșarea rândurilor pe site, iar acum a sosit, în sfârșit, momentul să demarăm prima campanie de recrutare sub sigla N2.

Vrei să fii cu noi pe NIVELUL2? Primul post pe care îl punem la bătaie este cel de redactor știri la site. Dacă doritorii se pricep și la poezie grea, gen review/preview/speciale, cu atât mai bine. Experiența în domeniu constituie un avantaj. Un blog, un articol pierdut într-un colț al internetului, orice, numai pe gaming să fie. Sau heavy metal.

Candidatul ideal este la curent cu tot ce se întâmplă în industrie. Căutăm gamer (ne)serios cu experiență vastă la butoane și în pensulă, entuziast, mare pișicher și băutor de bere în cantități industriale. Sau gameriță. Trecem cu vederea peste ultima calitate, numai dacă poezia candidatului reușește să ne țină lipiți de sticlă. Sau de foaie, dacă va fi cazul și îl țin balamalele. Să nu se teamă de dușman, dar să dea cu el de pernă într-o manieră elegantă. Prostia, incultura, mizeria umană nu ne interesează și trebuie ținute la distanță. Sau puse cu botul pe labe. Și mai bine, să aducă lumină acolo unde este doar întuneric. Dacă știe karate, taekwondo, kung fu și alte chinezării, cu atât mai bine.

Ce are de făcut băiatu'/fata? Să muncească, evident. Nu chiar până la epuizare, dar s-o facă cu plăcere și talent. Să producă cel puțin cinci materiale relevante pe zi. În mare, știri scrise într-o manieră cât se poate de originală. Una mică, una mare... Lectură frumoasă să fie.

Ce primește băiatu'/fata? Păi prima lună e cam de probă. Dacă se ține bine, luna următoare intră pe salariu. Sau mai repede, depinde numai de el/ea. Asigurăm îndrumare. De jocuri nu mai zic. Dacă e băiat/fată cu valoare, primește jocuri meseriașe la review și crește mare. Vedetă N2. Tata lor. Sau mama...

Important: CV-ul trebuie să fie însoțit de un document text, care să conțină patru, cinci materiale din categoria Știri. Echivalentul unei zi de muncă. Cine se simte in stare, poate include si articole din alte categorii, dar minimum trei știri tot trebuie să fie.

Vârsta minimă a candidatului: 18 ani. Să cunoască limba engleză (scris și vorbit) la nivel avansat.
Domiciliul de reședință nu este important, pentru că se poate lucra remote.

P.S. dacă valoarea dă pe dinafară, mai aducem un scaun.

WANT SOME?

CV la kimo@nivelul2.ro
byson

Re: REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by byson »

Un deadline, ceva ? :D
User avatar
RaptoR
Mad Scientist
Posts: 426
Joined: 2 Mar 2014, 15:26

Re: REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by RaptoR »

Acum stau prost cu timpul insa pe viitor m-ar tenta si pe mine. Poate faceti o sectiune speciala ¨Din diaspora¨ si va trimit diverse stiri despre industria gaming-ului din lanul de capsuni. La modul serios, cred ca pe multi i-ar interesa cum se organizeaza diverse competitii, LAN Party-uri etc prin alte tari.
Nu stiu, zic si eu.. doar ca idee.
Ca ceva full time nu cred ca as avea timp, insa ca ceva ocazional, fara a cere alte beneficii in afara de cate-un joc ieftin moca mi s-ar parea ok. Va tenteaza asa ceva?
Ashiro
Space Invader
Posts: 16
Joined: 4 Aug 2015, 21:01

Re: REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by Ashiro »

Vad ca nu se mai da nici un semn de viata despre acest subiect. Macar un update ceva sa stim si noi ce ati mai rezolvat.
Deathstrike
Space Invader
Posts: 33
Joined: 21 May 2014, 21:06

Re: REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by Deathstrike »

Oamenii sunt plecati la gamescom acum, poate primim un raspuns saptamana viitoare.
Ashiro
Space Invader
Posts: 16
Joined: 4 Aug 2015, 21:01

Re: REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by Ashiro »

AHA :?
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by Cimitri »

@Ashiro:

Daca vrei sa fii redactor de ce nu urmezi procedura conform postului:
KiMO wrote:.....

WANT SOME?

CV la kimo@nivelul2.ro
Ce te-ai astepta sa se mai posteze? Pe cine au angajat?
Image
Ashiro
Space Invader
Posts: 16
Joined: 4 Aug 2015, 21:01

Re: REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by Ashiro »

Nu ar fi normal sa ne spuna si noua? Sau se asteapta sa ghicim noi in carti? Am urmat procedura ca ziceau ca o fac pana pe 23 iulie da` vad ca s-au lungit cu ea la greu. Eu unul sunt foarte interesat de acest subiect deoarece am depus tot ce au cerut dar vad ca sunt cam nepasatori. Nici macar un hint ceva acolo. Trebuie sa ii intrebam noi pe ei ca altfel nu se mai aude nimic de parca nici nu a fost :(
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by DarthZombie »

Ideea e ca cei care lucreaza la Nivelul 2 o fac mai mult sau mai putin in timpul lor liber, ca nu asta-i slujba lor principala dupa ce a murit vechiul Level. Asa ca e de inteles faptul ca nu sunt foarte prompti. Dar carcotasul din mine iti va spune ca e o obisnuinta sa se amane lucrurile :mrgreen:
Ashiro
Space Invader
Posts: 16
Joined: 4 Aug 2015, 21:01

Re: REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by Ashiro »

Asta asa este. Aici ai dreptate. Insa un pic de atentie ar trebui sa ne acorde si noua muritorilor de rand :geek:
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by Cimitri »

Si ei tot muritori de rand sunt sa stii. Nu-s nici miliardari cu zece masini la scara si conturi in Elvetia si nici latifundiari proprietari de turme de oi/echipa de fotbal(alegeti voi-same shit).Sunt oameni ca mine si ca tine ce fac o chestie din pasiune si pe banii lor. Asa ca ai rabdare. Nu a bagat nimeni zilele-n sac. Si-n alta ordine de idei ai incercat sa-i contactezi? (intr-un mod mai direct decat sa lasi un post pe un forum accesat de aceleasi 20 de persoane).
Image
Ashiro
Space Invader
Posts: 16
Joined: 4 Aug 2015, 21:01

Re: REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by Ashiro »

Ce-i drep nu i-am contatctat in mod direct deoarece as fi prea insistent. Inteleg ca oamenii nu au timp numai de noi, insa atunci cand doresc a face ceva ar trebui totusi putina seriozitate. Nu spun acum ca baietii nu sunt seriosi. Au avut tot felul de concursuri, inclusiv cele de la Level care inca continua chiar daca Level (sa-i fie tarana usoara) nu mai exista, dovada a seriozitatii lor. Insa nu au mai zis absolut NIMIC despre acest concurs. Kimo cel putin este la Gamescom. Insa restul baietilor?
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by Cimitri »

eeerm... ce concurs? Asta e cerere de angajare. Ca sa te ia in considerare trebuie sa scrii ceva si sa trimiti un CV pe o adresa de mail. Simplu. N-ai mai fost pana acum la un interviu? Ai 18 ani? Daca cuiva nu-i place CV-ul tau (angajator ma refer) crezi ca te suna sa-ti spuna ca nu-i place? Nu! Trece la urmatorul candidat. Nu vreau sa par rau dar asta e realitatea. Nu stiu cum ai inteles tu ca ar fi vorba de un concurs... Si pana la urma Kimo este "el jefe". El decide cine se alatura echipei pentru ca, probabil( aici sper sa nu spun vreo prostie), el a initiat N2 si probabil ca el e cu banii.
Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by MC »

Sunt foarte seriosi baietii. Not.
La concursul acela organizat pe 7-8 saptamani (acum cateva luni) am castigat un key la un joc si niste premii "fizice" gen un tricou si o esarfa cu Far cry 4. Desi le-am dat cateva mail-uri la care am primit raspuns "inca nu am primit premiile de la sponsori", nici pana acum nu mi-am primit "premiul". Key-ul l-am primit prin mail totusi.
Nu ca stau eu in esarfa sau tricoul ala (participasem in speranta ca voi castiga premiile cele mari, dar norocul a facut sa castig mizilicurile astea), dar e vorba de seriozitatea unui site.
E atat de obosita scuza cu "pai da dar fac asta in timpul liber" asa ca nu poti sa le ceri nimic doar eventual sa ii pupi in cur.
Orice proiect sau lucrare pe care o faci trebuie sa o faci cu seriozitate si cu daruire, atlfel mai bine iti vezi de treaba ca te umpli doar de rusine si penibil.

In afara de aidan si rarisim ncv ati mai vazut voi articole de la ceilalti membri ai colectivului N2? Nu prea.
Am eu o explicatie pentru ce se intampla. Neseriozitate si lene.
Ashiro
Space Invader
Posts: 16
Joined: 4 Aug 2015, 21:01

Re: REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by Ashiro »

Cimitri: da am trimis CV si acel "ceva", da am 18 ani ba chiar 19, nu nu am mai fost pana acum la vre-un interviu si nu, nu ma astept sa ma sune pentru a-mi spune ca nu am fost angajat dar ma astept sa arate macar ca le mai pasa de comunitate. Macar sa posteze pe site sau pe Facebook ca se mai ocupa de aceasta angajare (daca o mai poti numi asa. Ca daca era asa peste tot lumea era de mult in paragina). Si la faza cu "concursul" era decat o reformulare deoarece nu prea pot sa-i spun acestui eveniment o angajare; motivul este mai sus.

MC: de faza cu concursul acela de 7-8 saptamani nu am stiut de acest eveniment in care premiile nu au ajuns inca. Oricum nici toate premiile de la ultimul concurs Level nu sunt sigur ca au ajus toate la destinatie. Insa si tu ai dreptate. Trandaveala se poate vedea cu ochiul liber. In special la aceasta "angajare" in care suntem nevoiti, parca, sa smulgem informatiile. Daca stiau ca nu au timp de ce nu au lasat-o pe alta data? Daca stiau ca nu au cum de ce au mai facut-o? Sunt niste chestii care se aduna si incetul cu incetul incep sa bata la ochi. Nu-i nici frumosa nici serioasa aceasta atitudine fata de comunitate. :? :|
User avatar
Aidan_DKH
Headcrab
Posts: 63
Joined: 29 Aug 2015, 17:55
Contact:

Re: REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by Aidan_DKH »

Cer scuze pentru contul nou, am avut o problema cu emailul vechi si lucrurile au luat-o razna.

In orice caz, tin sa las un raspuns aici, cat timp mai sunt si eu prin zona N2...Kimo are un moment important din viata de pregatit in aceasta perioada, asa ca nu cred ca a mai ajuns pe la PC dupa intoarcerea de la gamescom. Eu ma aflu intr-o situatie la fel de complicata -- ba chiar mai mult, ma pregatesc pentru un inceput nou al existentei, in alta tara, alaturi de waifu'mio. Fingers crossed.

ncv traieste peste multe granite si el, omul are un serviciu care consuma timp. Restul redactiei exista si nu exista. Deci... :(
i = * ( long * ) &y; // evil floating point bit level hacking
i = 0x5f3759df - ( i >> 1 ); // what the fuck?
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by Cimitri »

Multa bafta Aidan.Stiu ce inseamna sa o iei de la zero(si chiar singur) asa ca iti tin pumnii. E mare lucru sa mai ai pe cineva langa tine cand faci asta asa ca va doresc amandurora mult succes!
Image
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by ne0lith »

Sunt departe de a fi fan nivelul 2 (cel putin in stadiul actual) asa ca nu pot spune ca ma afecteaza in vreun fel, insa nu inteleg de unde pana unde tachinarile cu joburi de redactori si logo-uri aratoase pentru print cand se stie ca oamenii din spatele proiectului nu au timp/bani/motivatie sa se ocupe de el.

N-ar strica un pic de transparenta cand aveti pretentia unui public care sa va faciliteze existenta, desi nu pot spune ca ma surprinde lipsa asta de seriozitate.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
Aidan_DKH
Headcrab
Posts: 63
Joined: 29 Aug 2015, 17:55
Contact:

Re: REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by Aidan_DKH »

ne0lith wrote:Sunt departe de a fi fan nivelul 2 (cel putin in stadiul actual) asa ca nu pot spune ca ma afecteaza in vreun fel, insa nu inteleg de unde pana unde tachinarile cu joburi de redactori si logo-uri aratoase pentru print cand se stie ca oamenii din spatele proiectului nu au timp/bani/motivatie sa se ocupe de el.

N-ar strica un pic de transparenta cand aveti pretentia unui public care sa va faciliteze existenta, desi nu pot spune ca ma surprinde lipsa asta de seriozitate.
Huh, nici nu stii in cate puncte ai gresit ;)
i = * ( long * ) &y; // evil floating point bit level hacking
i = 0x5f3759df - ( i >> 1 ); // what the fuck?
User avatar
Aidan_DKH
Headcrab
Posts: 63
Joined: 29 Aug 2015, 17:55
Contact:

Re: REDACTOR @NIVELUL2.ro

Post by Aidan_DKH »

Cimitri wrote:Multa bafta Aidan.Stiu ce inseamna sa o iei de la zero(si chiar singur) asa ca iti tin pumnii. E mare lucru sa mai ai pe cineva langa tine cand faci asta asa ca va doresc amandurora mult succes!
Multumesc, Cimitri! Sa ne auzim cu bine in viitorul apropiat.
i = * ( long * ) &y; // evil floating point bit level hacking
i = 0x5f3759df - ( i >> 1 ); // what the fuck?
Post Reply

Return to “Job-uri @NIVELUL2 - ocazionale si full time”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests