Revista NIVELUL2 Nr. 1 - 2016

User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by Cristan »

Am mutat o parte dintre post-uri pe topicul despre revista, pastrati topicul asta doar pentru primul numar.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
daydr3am3r
Space Invader
Posts: 48
Joined: 2 Mar 2014, 16:25
Location: Bucuresti, Romania

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by daydr3am3r »

Guys, ce se intampla cu cei ce nu au primit inca revista? Cum se procedeaza? (Not for me, am vreo 2 prieteni care au problema asta).
Image
eleminot
Space Invader
Posts: 25
Joined: 9 Jun 2014, 22:43

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by eleminot »

Pe cand se anunta numarul 2? :idea:
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by Cimitri »

Din cate am inteles numarul din luna respectiva va fi disponibil incepand cu data de 15 ale lunii in curs. Deci numarul de Februarie va fi disponibil incepand cu 15 Februarie, martie cu 15 martie s.a.m.d
Image
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by stef »

daydr3am3r wrote:Guys, ce se intampla cu cei ce nu au primit inca revista? Cum se procedeaza? (Not for me, am vreo 2 prieteni care au problema asta).
Cred ca singura solutie ar fi sa se duca la posta sa intrebe de plic sau colet, ca altfel nu cred ca or sa o primeasca prea curand. Eu deja stiu sigur ca trebuie sa ma duc la oficiul postal de care apartine adresa unde am comandat-o, si avand in vedere ca pe acolo nu pot ajunge decat cu masina, va trebui sa ma invoiesc de la munca pentru asta. Urasc posta romana.
Image
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by Doc »

FEED-BACK TIME!
Kimo - Editorialul... si atat? uff...
Ncv
Articolul VR - grozav, bine documentat, mi-a cam sucit ideile. Daca se investeste atat de mult, probabil domeniul are un viitor rozaliu. Si cum cand e concurenta, apare mai repede si calitatea, si preturile mici... La fel, specialul HotS a fost o incantare. Si old school, si New Geming Journalism... pe 12 pagini. Sa te tot intinzi. They Live, ce amintire. Doua pagini bune acolo.
Cosmin Aionita
Shardlight - bun, cu pasiune. Gears of War remake - cand nu te ajuta jocul... gameplay nu e, AI nu e, totusi nota foarte aproape de SW. Meh. Assassin's Creed Syndicate - se apropie de review-rile lui Ghinea facute pentru seria asta. Foarte bun, cam mic, dar bun articolul. FIFA si PES 16, in oglinda, acelasi autor - cred ca e prima data in istoria revistei cand se face un exercitiu de genul asta. Interesant.
Chester
Paladins - Mult mai compact, dar la fel de bun ca articolul de la HotS. Foarte util probabil multor cititori.
Aidan
SW Battlefront - Expresiv, face un serviciu jocului. Foarte bun articolul. Metal Gear Solid - bun, cu tate, util. Cod BO III, inghesuit in doua pagini... dar ce sa tot scrii despre o serie care se prostitueaza. Starcraft II - rotund, cu pasiune, util. Bun. Batman AK - ritm alert, descriptiv, interesant.
Marius Ghinea
Wasteland 2 Articolul in sine e perla numarului asta. Modul de analiza, trimiterile, istoricul, afinitatea cu settingul, faptul ca omuletii producatori sunt indie si s-au comportat decent, totul a dus catre un articol memorabil. O incantare. Articolul, mie jocul nu mi-a placut atat de mult :) Mie mecanicile de joc mi-au parut depasite, grafica destul de obosita (daca o raportam la cerinte, nu mai ajungem nicaieri) samd. N-as da F4 pe W2 :)
T300 RS - Da-i lui Ghinea trei suruburi si-ti face avion. A disecat de a omorat volanasul asta. Volanas de 18 milioane, nu stiu cator cititori se adreseaza articolul cu o urma de utilitate (gen - gata, ma duc sa-l iau), dar mi-a placut. TOTUSI, parca mi-ar fi placut sa fie insotit de un articol la un joc cu masini. E cam sec sa vorbesti despre pahare fara nici o bautura.
Totusi, doar un joc? as fi preferat un front de unda in dauna povestii holtsurubului buclucas.
CioLAN:
EH: Munca de apostol si cu Lovecraft si cu boardgame-urile. Excelent.
Monstru
Hardware: placi video de la 35 de milioane in sus... articol in regula, dar la fel ca la volan... utilitatea? Asa, ca lectura SF, a fost ok, omul stie ce vorbeste, e pasionat, e de acolo.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by .chester »

Multumesc! :oops:
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by Doc »

N-ai pentru ce :)

Per total, un numar de cinci stele. Stacheta insa e atat de sus, incat trebuie sa transpirati ca Charlton Heston pe trirema sa o atingeti/depasiti. Intr-o luna e greu sa bagi 500 de partide de HotS plus alte doua articole, mai ales cand trebuie bagate si niste sedinte de lins plicurile :roll: 4 oameni (NCV, Aionita, Aidan si Ghinea) plus 3 guest-stars pare cam putin.

Hei, stirile unde s-au dus? era o sectiune bunicica in Level :)
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by Mahdi »

Fără știri, vă rog. E doar filler material și de multe ori sunt deja știri vechi când iese revista de la tipar. Bănuiesc că or să vină și reclamele în numerele viitoare - ar fi păcat să se irosească alte câteva pagini pentru știri.
REMEMBER CITADEL
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by cg1700 »

Si oricum stirile sunt pe site. Nu are sens sa fie si in revista.
Image
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by marvas »

am mai zis asta, pentru mine e o placere sa citesc stirile din revistele vechi. Ai ocazia sa vezi care erau asteptarile de la unele jocuri care mai apoi ori nu au confirmat ori au intrecut toate asteptarile.

Pe cand pe net nu-mi vine sa citesc stiri vechi de cativa ani.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by ola small dickie »

Mie imi placeau stirile din level. Au o valoarea mai mare in timp, cand te uiti acum pe revistele Level vechi e foarte misto sa citesti stirile de atunci. Plus ca ar putea fi stiri din perspectiva Nivelul2, cu putina nuanta, opinie, a redactorului care o scrie, nu neaparat un copy paste de pe net.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by marvas »

teehee, ce ne-am mai sincronizat.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by ola small dickie »

;)
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by vulp »

FWIW si eu sunt pentru stiri. Sunt partea mea preferata din revistele vechi. Orice prost poate sa umple 2-3-4 pagini, dar esenta se vede cand trebuie sa scrii max 1/4 de pagina (incluzand un screenshot mic) acolo... sperante, speculatii, entuziasm... spiritul vremii, ce mai vrei 8-)
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by marvas »

vulp wrote:Orice prost poate sa umple 2-3-4 pagini
you're walking on thin ice, buddy.
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by vulp »

Nu m-am gandit sa fi fost/sa fie asa la revista LEVEL/NIVELU2, prietenas :roll:

Dar, sa explic si pentru frustratei: orice articol de 2-4 pagini poate sa aiba o sclipire indubitabila, pentru care a meritat sa-ti pierzi timpul citind aberatii batute pe camp. E usor sa produci ceva de 3 pagini care sa para sa aiba valoare. Insa la o stire de 100 cuvinte, vezi din prima daca are continut (de orice fel) sau nu.
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by Mahdi »

Lol, vorbiți de parcă știrile din lvl erau mici sclipiri de geniu. Erau doar niște știri ffs, nu e așa mare lucru să sintetizezi o noutate în câteva rânduri. Înțeleg nostalgiile care vă apucă când citiți revistele vechi, dar eu personal nu am pasiunea colecționării lor iar când mai pun mâna pe o revistă veche, prefer să recitesc articolele.
REMEMBER CITADEL
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by ola small dickie »

Nu. Nu a zis nimeni ca stirile din revistele Level vechi erau sclipiri de geniu. Ne face placere sa le citim acum pentru ca este o experienta nostalgica sa citesti in 2016 preconizari, premonitii, pareri, supozitii din 1999 din domeniul gameristic. Credeam ca eu si marvas explicasem destul de clar. Noi avem pasiunea colectionarii lor si nu am zis ca nu citim si articolele vechi, am mentionat doar ca ne plec stirile vechi. Asta nu exclude ca ne plac si articolele vechi.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Revista Nivelul 2 - Nr. 1/2016

Post by Mahdi »

Nu cred c-am zis nicăieri că sunteți nu știu cum. Am zis că înțeleg punctul vostru de vedere, dar nu mă identific cu el. Partea cu sclipirile de geniu îi era adresată mai mult lui vulp. Mă bucur că acum e clar.
REMEMBER CITADEL
Post Reply

Return to “Revista NIVELUL2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests