Comanda revista

tranda93
Space Invader
Posts: 1
Joined: 13 Jan 2016, 15:28

Comanda revista

Post by tranda93 »

Salutare, am comandat revista pe data de 2 ianuarie si am achitat cu cardul bancar, dar nu a venit. Defapt nu am primit nici un mail de confirmare dupa ce am platit. Help ?
User avatar
Aidan_DKH
Headcrab
Posts: 63
Joined: 29 Aug 2015, 17:55
Contact:

Re: Comanda revista

Post by Aidan_DKH »

tranda93 wrote:Salutare, am comandat revista pe data de 2 ianuarie si am achitat cu cardul bancar, dar nu a venit. Defapt nu am primit nici un mail de confirmare dupa ce am platit. Help ?
contact@nivelul2.ro sau sales@nivelul2.ro, cu date personale complete si corecte. Cel mai probabil a plecat in lotul 2, deci trebuie sa ajunga repede. Daca adresa pentru expediere nu a fost corecta/completa, exista posibilitatea unui retur.
i = * ( long * ) &y; // evil floating point bit level hacking
i = 0x5f3759df - ( i >> 1 ); // what the fuck?
blackhawk6631
Space Invader
Posts: 3
Joined: 8 Feb 2016, 21:09

Re: Comanda revista

Post by blackhawk6631 »

Salutare,

Si eu am comandat revista in data de 18 decembrie si inca nimic. In urma unui mail trimis la contact@nivelul2.ro am aflat ca "adresa este incompleta"! Si aici intrebare: De ce nu am fost contactat in legatura cu acest aspect? Daca nu spuneam nimic, pa pa si la revedere si revista si bani! Bun! Am trimis un mail cu adresa completa si optiunea de a fi expediata prin posta. Acest mail a fost trimis pe data de 20 ianuarie si nu am mai primit nici un raspuns de atunci desi am mai trimis un mail pe data de 2 februarie la contact@nivelul2.ro si altul pe data de 7 februarie la sales@nivelul2.ro deoarece INCA nu am primit revista! Cu parere de rau pentru colectivul pe care l-am apreciat multi ani in revista LEVEL dar miroase a nesimtire!!! Va rog sa luati masurile necesare fie pentru expedierea revistei, fie pentru returnarea banilor. Partea cu "probabil a fost livrata in valul 2 de reviste" nu prea o mai cred deoarece conform postarii de pe facebook livrarea a inceput acum aproximativ 2 saptamani. Inca putin si ar fi ajuns daca o comandam din China (comenzi ajunse in maxim 3 saptamani!!!) si sigur a depasit o livrare cu posta in Suedia (dureaza aproximativ 5 zile lucratoare!!!)! Comanda a fost facuta pe numele sotiei, Crauciuc Nicoleta-Daniela.

Astept un raspuns la aceasta situatie!
Robert
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Comanda revista

Post by Doc »

Mai degraba miroase a indie si a mijloace limitate. Oamenii centreaza si tot ei dau cu capul. Atat timp cat aceeasi oameni scriu revista, o livreaza, dau cu limba pe plicuri, dau cu mopul samd., hai sa fim mai intelegatori. Sigur vreun vecin de-al tau nu citeste o revista gratis? :) Fii mai zen, nu cred ca si-a propus nimeni sa se imbogateasca dandu-i teapa lui Blackhawk6631 :)
blackhawk6631
Space Invader
Posts: 3
Joined: 8 Feb 2016, 21:09

Re: Comanda revista

Post by blackhawk6631 »

Doc wrote:Mai degraba miroase a indie si a mijloace limitate. Oamenii centreaza si tot ei dau cu capul. Atat timp cat aceeasi oameni scriu revista, o livreaza, dau cu limba pe plicuri, dau cu mopul samd., hai sa fim mai intelegatori. Sigur vreun vecin de-al tau nu citeste o revista gratis? :) Fii mai zen, nu cred ca si-a propus nimeni sa se imbogateasca dandu-i teapa lui Blackhawk6631 :)
Sunt intelegator de aproape 2 luni. Cu ultima chestie ai cam dat cu bata-n balta! E o ironie care nu-si are rostul aici fiind vorba de o problema pe care, din ce am mai vazut pe facebook, o au si altii. Ti se pare exagerat faptul ca ma sesizez de faptul ca nu primesc un raspuns dupa 2 saptamani? Pai la ce sunt adresele astea acolo? Doar de reclama? Eu n-am primit nici macar confirmarea ca a fost expediata comanda. Din punctul meu de vedere revista nici n-a plecat. Deocamdata mi se pare ca Nivelul 2 are 2 mari probleme: livrarire si relatiile cu publicul. Daca nu se vor rezolva rapid, s-ar putea sa nu mai vedem Nivelul 3! Si sincer e mare pacat! Am cumparat Level din 2004 numar de numar pana la final si chiar ma bucuram de faptul ca daca n-am avut primul numar din Level o sa-l am pe cel din Nivelul 2. Poate am sperat la prea mult! Oricum, inca astept un raspuns din partea baietilor! Am postat pe forum nu din dorinta de a face o publicitate negativa ci doar din dorinta de a reusi sa comunicam.

Pace!
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Comanda revista

Post by ola small dickie »

blackhawk6631 - sunt sigur ca nu vei ramane fara primul numar din Nivelul 2. Chiar daca mai greu, pana la urma o sa-l ai. Inceputurile sunt tot timpul mai dificile.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Comanda revista

Post by Doc »

blackhawk6631 wrote:
Doc wrote:Mai degraba miroase a indie si a mijloace limitate. Oamenii centreaza si tot ei dau cu capul. Atat timp cat aceeasi oameni scriu revista, o livreaza, dau cu limba pe plicuri, dau cu mopul samd., hai sa fim mai intelegatori. Sigur vreun vecin de-al tau nu citeste o revista gratis? :) Fii mai zen, nu cred ca si-a propus nimeni sa se imbogateasca dandu-i teapa lui Blackhawk6631 :)
Sunt intelegator de aproape 2 luni. Cu ultima chestie ai cam dat cu bata-n balta! E o ironie care nu-si are rostul aici fiind vorba de o problema pe care, din ce am mai vazut pe facebook, o au si altii. Ti se pare exagerat faptul ca ma sesizez de faptul ca nu primesc un raspuns dupa 2 saptamani?...
Dude, am castigat niste premii la ultima tombola Level care mi-au venit la vreo 4-5 luni dupa ce s-a postat lista cu castigatorii :) Baietii astia ai nostri sunt intr-o liga doar a lor cand e vorba de livrari/distributie, nu numai ca nu se compara cu China, probabil nu se compara nici cu Vanuatu, Nauru sau Madagascar :) dar na, probabil e parte integranta din farmecul lor...
Cumperi revista din 2004? pe forum n-ai fost? nu te-ai obisnuit de atatia ani cu stilul lor de comunicare cu publicul? In legatura cu distributia, probabil au realizat o premiera mondiala, sa faci o revista in carne si oase si sa n-ai distributia asigurata. Dar hei, cum o sa ne amintim de clipele astea pe la numarul 100, 200 :)
Iti dai seama ca omenasii nu sunt retardati si ca stiu cat dauneaza problemele/publicitatea negativa, si ca probabil fac tot ce pot, dar ti-am zis, sunt o mana de oameni care lucreaza la al doilea numar, dau din coate pentru publicitate/distributie, se mai ocupa si de comenzi samd. E normal sa te plangi, sa faci publica o problema samd., nu prea sunt normale fazele cu "nesimtirea"... ;) Miroase pur si simplu a Level/Nivelul 2. Sa fi fost altfel, atunci ar fi fost socant :lol:
User avatar
KiMO
Headcrab
Posts: 76
Joined: 20 May 2014, 02:20
Location: Brasov, Romania
Contact:

Re: Comanda revista

Post by KiMO »

@blackhawk6631 (inclusiv via e-mail)

Buna,

Revista va fi expediata in cursul zilei de astazi prin Posta Romana. Din punct de vedere logistic, ea nu a putut fi trimisa mai repede, deoarece datele de livrare furnizate la comanda nu au fost complete. Lucram pentru scurtarea timpilor in cazul procesarii comenzilor cu date de contact ale clientilor incorecte sau incomplete, prioritate avand comenzile completate corect si complet. Asta nu inseamna, ca pana la noua editie, nu veti primi revista respectiva.

Ne cerem scuze pentru cele peste doua saptamani de intarziere si va rugam sa dati dovada de intelegere. Suntem un colectiv relativ mic, dar in crestere, si avem incredere ca ne vom pune in totalitate la punct din punct de vedere logistic in scurt timp. Si nu uitati, furnizati de la bun inceput date de livrare complete si corecte.

P.S. Daca sunteti in Bucuresti si o doriti cat mai repede, mai ales ca pana in data de 20 ianuarie comanda nu a putut fi procesata, cred ca era mai usor sa o ridicati de la punctul nostru de lucru de acolo.

Multumim pentru intelegere,
Echipa NIVELUL2
blackhawk6631
Space Invader
Posts: 3
Joined: 8 Feb 2016, 21:09

Re: Comanda revista

Post by blackhawk6631 »

KiMO wrote:@blackhawk6631 (inclusiv via e-mail)

Buna,

Revista va fi expediata in cursul zilei de astazi prin Posta Romana. Din punct de vedere logistic, ea nu a putut fi trimisa mai repede, deoarece datele de livrare furnizate la comanda nu au fost complete. Lucram pentru scurtarea timpilor in cazul procesarii comenzilor cu date de contact ale clientilor incorecte sau incomplete, prioritate avand comenzile completate corect si complet. Asta nu inseamna, ca pana la noua editie, nu veti primi revista respectiva.

Ne cerem scuze pentru cele peste doua saptamani de intarziere si va rugam sa dati dovada de intelegere. Suntem un colectiv relativ mic, dar in crestere, si avem incredere ca ne vom pune in totalitate la punct din punct de vedere logistic in scurt timp. Si nu uitati, furnizati de la bun inceput date de livrare complete si corecte.

P.S. Daca sunteti in Bucuresti si o doriti cat mai repede, mai ales ca pana in data de 20 ianuarie comanda nu a putut fi procesata, cred ca era mai usor sa o ridicati de la punctul nostru de lucru de acolo.

Multumim pentru intelegere,
Echipa NIVELUL2
Salutare,

Mersi de raspuns Kimo! Nu am putut sa o ridic din punctul de lucru din Bucuresti deoarece programul nu-mi permite. Din acest motiv am optat pentru posta. Plus ca in lipsa unui raspuns referitor la statusul comenzii nu stiam daca a fost sau nu expediata. Problema a fost ca eu am furnizat datele complete (date incomplete probabil dintr-o eroare personala pe care mi-o asum!) in data de 20 ianuarie si am sperat ca livrarea se va face in zilele urmatoare. Cel putin asa se subintelegea din ultimul mail primit cand s-a confirmat completarea datelor de livrare si a fost solicitata metoda de livrare. Din acel moment nu am mai primit nicio notificare referitoare la expeditia sau posibila intarziere a expedierii revistei si nici raspuns la mailurile trimise pe ambele adrese de contact la o distanta apreciabila (2 februarie respectiv 7 februarie). Oricum sper sa va puneti pe picioare cat mai curand si totul sa fie asa cum ne dorim si va doriti! Mult succes in continuare!

PS: Imi permit un mic sfat: incercati sa acordati mai multa atentie partii de relatii cu publicul, mai ales in aceasta perioada de inceput. Este foarte important, cred eu. Altfel, lucrurile pot ajunge intr-un punct pe care nu-l doreste nimeni (cazul de fata). Sper sa nu mi-o luati in nume de rau!

O seara placuta!
User avatar
Shodoman
Space Invader
Posts: 2
Joined: 16 Feb 2016, 15:23
Location: Bucuresti

Re: Comanda revista

Post by Shodoman »

Salut,

Va scriu si eu in aceeasi privinta. Am trimis saptamana trecuta un e-mail la adresa de sales si astazi un forward pe adresa de contact.
Vreau sa stiu daca macar a plecat spre mine pentru ca am umblat pe la Posta dar fara succes.

In mesaj am inclus numarul comenzii achitate prin mobilpay - 359 si m-am semnat - sper date suficiente ca sa ma identificati.
Am inclus si print screen cu detaliile comenzii din factura primita - sper sa nu se fi blocat e-mail-ul in filtre.

Va recomand sa puneti topic sticky un exemplu de mesaj pentru astfel de situatii si ceva instructiuni. Astfel veti putea citi rapid aceste reclamatii , vor fi mai usor de administrat si identificat iar clientii aflati in astfel de situatii vor avea unde sa-si canalizeze rapid nelamuririle, inainte sa devina frustrari.

Ma opresc aici cu sugestiile despre bucataria altora, dar daca v-ar fi de folos pot sa va propun un model.

O zi frumoasa.
Image
User avatar
Sylvyo
Space Invader
Posts: 26
Joined: 5 Mar 2014, 20:55
Location: Bucharest

Re: Comanda revista

Post by Sylvyo »

Salutari,

Sunt si eu in situatia in care nu am primit comanda chiar si dupa trimitere de e-mailuri cu adresa si detaliile comenzii, fara nici un raspuns. Comanda am facut-o pe 7 ianuarie, a trecu o luna si jumatate si nu am auzit nimic legat de ea.
Vreau sa stiu daca exista posibilitate de refund in cazul asta, pentru ca nu mai am incredere in trimiterea prin posta a revistei.
Image
User avatar
KiMO
Headcrab
Posts: 76
Joined: 20 May 2014, 02:20
Location: Brasov, Romania
Contact:

Re: Comanda revista

Post by KiMO »

Bun.

Se cuvine o mica explicatie. Eu sunt si suport, si administrator, si vanzari, si redactor sef, si mai multe.

Sunt zile in care nu am timp sa ma ocup de toate mesajele, deoarece sunt in deplasare, insa chiar si cu cateva zile intarziere, raspund pana la urma tuturor mesajelor.

Livrarile se fac prin Total Post mai nou, nu Posta Romana. Si curier.

@ Sylvyo - nu imi dau seama dupa nick care este comanda, dar daca e cu data de 7 si adresa a fost in regula, atunci cu siguranta a plecat catre tine. Poate nu ai completat numele firmei, daca a fost trimisa pe adresa unei cladiri in care functioneaza mai multe societati, caz in care postasul nu bate la toate usile. Contacteaza-ma la kimo@nivelul2.ro si se rezolva.

Ca o paranteza, si va urma un comunicat in acest sens, in procesul de externalizare a serviciului de livrare au intervenit erori care au afectat comenzi din perioada 11 - 21 februarie. Lucram intens la rezolvare si expediere imediata prin curier pe cheltuiala noastra in cazul tuturor comenzilor afectate.
Anubis
Space Invader
Posts: 4
Joined: 9 Mar 2016, 19:11

Re: Comanda revista

Post by Anubis »

Buna ziua, am o mica problema, am comandat primul numar al revistei, dar din cauza unei mici probleme nu am reusit sa platesc chiar a doua zi, dar, am platit pe data de 24 februarie. Revista este trecuta pe numelelui tata, deoarece a spus ca ii este mai usor asa sa o ridice de la posta, dar la banca plata a fost facuta pe numele meu. Am chitanta daca este nevoie de ceva date de pe ea. As dori sa va intreb daca se poate face ceva ca sa imi primesc revista? Numarul de comanda esti 601. Multmesc anticipat si spor la gaming :)
User avatar
Sylvyo
Space Invader
Posts: 26
Joined: 5 Mar 2014, 20:55
Location: Bucharest

Re: Comanda revista

Post by Sylvyo »

Salutare,

In legatura cu comanda la mine din pacate tot nu a ajuns revista cu nr. 1. C'mon guys, really? Va mai veni candva?
Situatia fiind asa cum e, sincer, doresc anularea comenzii daca se poate.
Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Comanda revista

Post by MC »

Sylvyo wrote:Salutare,

In legatura cu comanda la mine din pacate tot nu a ajuns revista cu nr. 1. C'mon guys, really? Va mai veni candva?
Situatia fiind asa cum e, sincer, doresc anularea comenzii daca se poate.
Sper ca esti constient ca fie e vina postei romane retardate (cu care si eu am avut probleme) fie ai primit-o in posta si ti-a sutit-o cineva.
User avatar
Sylvyo
Space Invader
Posts: 26
Joined: 5 Mar 2014, 20:55
Location: Bucharest

Re: Comanda revista

Post by Sylvyo »

MC wrote:
Sylvyo wrote:Salutare,

In legatura cu comanda la mine din pacate tot nu a ajuns revista cu nr. 1. C'mon guys, really? Va mai veni candva?
Situatia fiind asa cum e, sincer, doresc anularea comenzii daca se poate.
Sper ca esti constient ca fie e vina postei romane retardate (cu care si eu am avut probleme) fie ai primit-o in posta si ti-a sutit-o cineva.

Not really. Dupa multe intrebari puse m-a contactat Kimo si am aflat ca revista ajunsese inapoi la redactie pt ca "nu au gasit adresa". Iar acum intelesesem ca ar trebui sa fie livrata prin curier insa pana acum nimic.
Image
Anubis
Space Invader
Posts: 4
Joined: 9 Mar 2016, 19:11

Re: Comanda revista

Post by Anubis »

Nici revista mea nu a ajuns, dar, eu nu am primit nici e-mail de la contact sau altceva.
overburn
Space Invader
Posts: 17
Joined: 20 Jan 2016, 10:09

Re: Comanda revista

Post by overburn »

La mine, nr.2 a ajuns okay, la cateva zile dupa comanda (prin posta romana, deci wow, impresionant).
La nr. 1 a durat foarte mult, ca dupa cateva mailuri sa aflu ca uitasem sa adaug adresa ( :mrgreen: ) si ca nu a fost trimisa.
Ar fi fost okay sa imi zica cineva inainte sa insist pe email, ca deh, revista era platita deja. Noroc cu Kimo , ca persoana de la sales era cam pe langa. Dar deh, e normal la inceput sa fii in pom cu logistica. Si vad ca s-a imbunatatit rapid situatia.

Acuum, daca reusim sa ne si tinem de data publicatiei ... (deh, e mai greu fara un distribuitor in spate cu biciul)
User avatar
Zulu
Zergling
Posts: 146
Joined: 3 Mar 2014, 18:48
Location: Planeta Moldova

Re: Comanda revista

Post by Zulu »

Esti norocos, la mine se apropie luna de cand am comandat nr2.
Ex-Level Forum member, ex-Tzeeeac member, current everything else.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Comanda revista

Post by marvas »

overburn wrote:Ar fi fost okay sa imi zica cineva inainte sa insist pe email, ca deh, revista era platita deja. Noroc cu Kimo , ca persoana de la sales era cam pe langa. Dar deh, e normal la inceput sa fii in pom cu logistica. Si vad ca s-a imbunatatit rapid situatia.

Acuum, daca reusim sa ne si tinem de data publicatiei ... (deh, e mai greu fara un distribuitor in spate cu biciul)
it hurts my eyes.
Post Reply

Return to “Revista NIVELUL2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest