Comanda revista

User avatar
KodrutZ
Headcrab
Posts: 71
Joined: 18 Mar 2016, 08:49
Location: Iași
Contact:

Re: Comanda revista

Post by KodrutZ »

DarthZombie wrote:
KodrutZ wrote:Si daca a patit si el ca mine ce facem? TP se spala pe miini ca au facut livrarea, ingramadesc plicul in posta de il ia mama naibii, cu jumate' pe afara, primul dobitoc care trece pe acolo iti ia revista, si tu ramii cu buzele umflate. Teoretic, si N2 si TP chipurile si-au facut treaba. Practic, N2 nu a specificat clar ca trimite prin TP, iar TP si daca ia si iti pune revista linga cutia de posta considera ca si-a facut treaba. Linga, bagata pe jumate', terfelita, tot aia...
Draga stimat om,

Am inteles ca esti nemultumit de situatia ta, si ai toate motivele sa fii asa. Spun acest lucru fara ironie. Dar serios acuma, de cate ori trebuie sa ne repeti aceasta poveste? Eu cand vad avatarul tau stiu ca pot sa dau scroll in continuare pentru ca stiu de dinainte ce contine postul tau. La naiba, pana si proprietarul serverului pe care e forumul asta stie acest lucru desi nu stie o iota de romana.

Inteleg notiunea de client nemultumit, si am simpatie pentru situatia ta. Dar nu am simpatie pentru modul in care incerci parca sa gonesti orice potential alt client cu insistenta cu care bati moneda pe aceeasi chestiune, mai ales ca ti s-a zis ca s-a luat la cunostinta situatia cu TP.
Cind mi se va rezolva problema, DACA mi se va rezolva, voi bate apa in piua cu cit de misto a fost N2 pentru ca mi-a rezolvat-o. Ca o mica paranteza, am comandat de pe Amazon.co.uk o chestie cu vreo 3-4 ani in urma. Care chestie era in valoare de vreo 25 de lire sterline. Transportul prin posta, doar ca nu a ajuns la mine. Am fost foarte rabdator, dupa vreo luna le-am scris si i-am intrebat. Oamenii mi-au trimis urgent inca un exemplar fara ca eu sa platesc nimic in plus, cu rugamintea ca daca cumva le primesc pe ambele sa returnez unul. Din pacate, am primit doar unul. Si-au asumat pierderea de pe traseu (sigur nu a fost colet asigurat, era un jurnal de-ala personalizat de vreo citeva sute de pagini, nimic extraordinar), si au cistigat un client care ii recomanda de fiecare data. Si mai am si alte povesti de bine cu Amazon.co.uk, dar ma opresc aici.

P.S. Legat de insistenta cu care bat moneda pe chestiune, N2 ar putea foarte bine sa ofere doua optiuni, pe linga curier, PR sau TP - fiindca la unii PR e foarte ok, la altii TP e ok si posta e nasoala.
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Comanda revista

Post by Doc »

Well, Nivelul 2 nu e Amazon. Iti dai seama ca daca s-ar auzi ca politica Nivelul 2 la o problema gen "N-am primit revista" e "Stai asa, ca ti-o trimitem pe a doua moca", brusc ar aparea zeci/sute de cazuri in care revista "n-ar ajunge" ;)
IMO au fost scapari de ambele parti, nici pe site nu s-a specificat foarte clar prin care posta se transmite revista, dar nici tu cred ca n-ai avut o cutie postala suficient de mare incat sa incapa toata si sa fie in siguranta. Atat timp cat comanzi ceva ce stii ca nu vine "recomandat" aka postasul ti-o da obligatoriu in mana contra semnatura, exista niste riscuri...
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Comanda revista

Post by DarthZombie »

Doc wrote:Well, Nivelul 2 nu e Amazon. Iti dai seama ca daca s-ar auzi ca politica Nivelul 2 la o problema gen "N-am primit revista" e "Stai asa, ca ti-o trimitem pe a doua moca", brusc ar aparea zeci/sute de cazuri in care revista "n-ar ajunge" ;)
Din acest motiv sunt multe firme straine care vand on-line si refuza sa livreze in Romania, ca Posta Romana si clientii romani in masuri mai mult sau mai putini egale s-au tinut de şotii.
User avatar
KodrutZ
Headcrab
Posts: 71
Joined: 18 Mar 2016, 08:49
Location: Iași
Contact:

Re: Comanda revista

Post by KodrutZ »

Doc wrote:Well, Nivelul 2 nu e Amazon. Iti dai seama ca daca s-ar auzi ca politica Nivelul 2 la o problema gen "N-am primit revista" e "Stai asa, ca ti-o trimitem pe a doua moca", brusc ar aparea zeci/sute de cazuri in care revista "n-ar ajunge" ;)
IMO au fost scapari de ambele parti, nici pe site nu s-a specificat foarte clar prin care posta se transmite revista, dar nici tu cred ca n-ai avut o cutie postala suficient de mare incat sa incapa toata si sa fie in siguranta. Atat timp cat comanzi ceva ce stii ca nu vine "recomandat" aka postasul ti-o da obligatoriu in mana contra semnatura, exista niste riscuri...
Intru totul de acord, insa riscurile sint minime in cazul PR ca le-am facut niste reclamatii de i-au zguduit bine pe toti si noul postas (de fapt noii postasi, ca sint vreo doi care ajung prin zona mea) sint niste omuleti de nota 11+ care imi aduc mereu chestii sus. Daca stiam ca nu vine prin PR, apelam direct la curier.

P.S. Cineva chiar povestea pe aici ca nu a primit una/doua reviste si i le-au trimis inca o data. La fazele astea se merge pe fair play-ul ambelor parti.
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Comanda revista

Post by Doc »

Hmm, daca exista un precedent, atunci normal ar fi ca macar "off the record" sa se rezolve in mod similar si problema ta :)
Hadrian
Space Invader
Posts: 9
Joined: 23 Dec 2014, 17:22

Re: Comanda revista

Post by Hadrian »

Salut!
Cei de la TP au o politica foarte ciudata de a livra revistele. De exemplu, la mine in jud. Giurgiu, ei au acoperire doar in oras, iar in restul judetului nu. I-am sunat si au spus ca ei nu au acoperire in ,,provinicie" si nici nu stiu daca a sosit revista la ei la sediu in oras, dar daca a venit, sigur (accentuez, SIGUR) au trimis-o prin posta. Asa ca poate si la tine e ceva asemanator si poate problema e undeva la mijloc, intre TP si PR.
Eu acum astept Posta Romana, din 10 februarie de cand am plasat prima comanda (evident ca nu va mai veni), dar hei, bine ca a aparut retail in cat mai multe magazine!
Orice inceput este mai greu!
User avatar
KiMO
Headcrab
Posts: 76
Joined: 20 May 2014, 02:20
Location: Brasov, Romania
Contact:

Re: Comanda revista

Post by KiMO »

Marirea de pret incepand cu nr.5 a fost necesara, printe altele, ca sa eficientizam si sa marim pana la 99,9% siguranta livrarilor.

Apoi, vrem sa pastram si nivelul calitativ.

De acum inainte se va trimite prin Posta Romana sau curier rapid. Colaborarea cu TP a incetat.

Livrarea prin curier costa acum 7 lei.

Pentru comenzi mai mari ca valoare, ne gandim sa oferim chiar transport gratuit. De exemplu, in cazul unei comenzi ce contine trei reviste minimum.

Abonatii au de acum transport gratuit prin curier.

reclamatii@nivelul2.ro functioneaza bine acum si se rezolva rapid orice problema. Orice probleme ati avea, mergeti mai intai acolo.

Va urma un comunicat mai amplu, prin care vom argumenta necesitatea usoarei cresteri de pret.
lucishadow2000
Space Invader
Posts: 3
Joined: 26 Oct 2016, 15:28

Numerele 4,5,6

Post by lucishadow2000 »

Salut,
În data de 05.12.2016 ( comanda nr.44472 efectuata in data de: 05.12.2016 13:52:59 pe numele Jacodi Lucian) am comandat şi plătit cu cardul ultimele 3 numere (4,5,6) din revista nivelul 2. Cînd am comandat primele 3 numere, raiditatea şi prompitudinea au fost la ele acasă, în 48 de ore ridicam revistele de la curier.
Eu ştiu foarte bine ca această perioadă a anului este foarte aglomerată, dar colecţionez şi alte reviste care încep să dispară, şi îmi calculam altfel paşii (financiar vorbind).
Vă respect enorm munca şi visul, îmi doresc să rezistaţi cât mai mult pe piaţă, deşi presa print este în comă, dar poate ca o neînsemnată sugestie ar mai trebui lucrat un pic pe parte de comunicare cu clienţii.
Numai bine.
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Comanda revista

Post by Cimitri »

Mare efect faptul ca ai scris si secunda la care ai facut comanda. De efect, ce sa zic.

Omul (Kimo san) spunea mai sus ca primul loc pentru reclamatii/sesizari este adresa de mail reclamatii@nivelul2.ro

Suntem si noi putin atenti?
Image
lucishadow2000
Space Invader
Posts: 3
Joined: 26 Oct 2016, 15:28

Re: Comanda revista

Post by lucishadow2000 »

Salut,
Îmi cer scuze că am deranjat, am trimis sesizarea la adresa mentionată.
Numai bine.
Post Reply

Return to “Revista NIVELUL2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests