Expediere Posta Romana

Post Reply
User avatar
KodrutZ
Headcrab
Posts: 71
Joined: 18 Mar 2016, 08:49
Location: Iași
Contact:

Expediere Posta Romana

Post by KodrutZ »

Am comandat primele doua numere pe data de 18, e posibil sa fi fost expediate pe 21 deja? Daca da, este cumva posibil sa fie expediate prin Total Post, sau folositi doar PR? Intreb fiindca dimineata am gasit un rest dintr-un plic relativ mare care a fost bagat in cutie, dupa care a fost rupt si a mai ramas doar partea cu stampila. Daca am comandat primele doua reviste si vin impreuna, nu ar trebui sa fie sub forma de pachet si sa ma duc sa le ridic eu de la oficiu? Just askin'...
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Expediere Posta Romana

Post by .chester »

Mie mi le-a adus de fiecare data personal postasul. Sorry 4 ur loss.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
KodrutZ
Headcrab
Posts: 71
Joined: 18 Mar 2016, 08:49
Location: Iași
Contact:

Re: Expediere Posta Romana

Post by KodrutZ »

Si mie mi le aduce de obicei POSTASUL de la PR cind e, doar ca Total Post NU E PR. De aia intrebam. De obicei TP aduc spam sau chestii gen facturi/citatii pe la judecatorie. ;)
User avatar
DerangedGenius
Zergling
Posts: 203
Joined: 28 Apr 2014, 15:04

Re: Expediere Posta Romana

Post by DerangedGenius »

FFS ce oameni :x . Acum really, ce fel de om fura pachetele sau plicurile altcuiva? Macar daca ii placea Nivelu2. Ar fi culmea dupa ce vede mai exact ce e sa arunce. Sper ca s-a taiat in hartie. :twisted:

Am mai prins eu un vecin ca imi deschidea facturile si le punea la loc...
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Expediere Posta Romana

Post by Doc »

by chestr0ny » 11 Mar 2016, 16:21
Tocmai mi-a sosit revista. Dadusem comanda pe 22 februarie si s-a expediat prin Total Post pe 24 februarie.

Deci da, se foloseste Total Post. Sorry.
User avatar
vulp
Hammer Haunt
Posts: 1459
Joined: 12 Jun 2014, 04:23

Re: Expediere Posta Romana

Post by vulp »

Poate nu le place de numele tau :(
unde dai si unde doare unde dai si unde doare
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Expediere Posta Romana

Post by Mahdi »

Reiterez cu ocazia asta sugestia de a trimite revistele în regim de recomandată. Așa se trimit prin poștă produsele de la orice magazin online care se respectă. Nu mi s-a întâmplat niciodată să găsesc o carte sau revistă comandată de pe net înghesuită în cutia poștală, mereu am primit o înștiințare să mă duc să ridic pachetul de la poștă.

Nu are cum să coste mai mult de 5 lei această opțiune. Înțeleg că business-ul e la început și trebuie reduse costurile, dar există cititori care nu-și primesc revistele din varii motive (sau le primesc mototolite) și asta poate costa mai mult in the long run.
REMEMBER CITADEL
User avatar
KodrutZ
Headcrab
Posts: 71
Joined: 18 Mar 2016, 08:49
Location: Iași
Contact:

Re: Expediere Posta Romana

Post by KodrutZ »

Geez, Total Post. Deja ma enervez. Cum draq numa' astia is atit de retarzi incit sa ingramadeasca citamai revista in oleaca de cutie postala. Biserica mamii lor. Si acuma... cine plateste distractia??? :(
User avatar
KodrutZ
Headcrab
Posts: 71
Joined: 18 Mar 2016, 08:49
Location: Iași
Contact:

Re: Expediere Posta Romana

Post by KodrutZ »

DerangedGenius wrote:FFS ce oameni :x . Acum really, ce fel de om fura pachetele sau plicurile altcuiva? Macar daca ii placea Nivelu2. Ar fi culmea dupa ce vede mai exact ce e sa arunce. Sper ca s-a taiat in hartie. :twisted:

Am mai prins eu un vecin ca imi deschidea facturile si le punea la loc...
Genul ala de roman autentic. In sensul antenistic. Facturile le platesc pe toate online. De le-ar fi furat pe alea... cretini.

Bonus - http://www.bzi.ro/firma-total-post-ascu ... lor-257071

Ptiu, mor de draci. O sa dau mail la revista. Nu se poate asa ceva. Daca stiam ca trimit cu imbecilii aia de la TP si nu prin PR, alegeam curierul. Nu era de diferenta de bani. Cu PR am avut probleme, am facut vreo trei reclamatii, a venit organu' de control si a maturat cu toti, de la postas la diriginte. Acum postasul e un nene de nota 12, fetele de la ghiseu ma stiu toate dupa nume, iar problemele au disparut. Si erau probleme destul de serioase. La TP nu ai cu cine discuta, sint toti praf.
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Expediere Posta Romana

Post by Doc »

Mai ales ca ai comandat doua numere odata...

Dar poti comanda revista prin curier si sa platesti ramburs, pe site? NUUUU. Poti comanda ambele numere pe supererou, prin curier, si sa platesti ramburs? NUUUU, ca nu mai sunt stocuri. Si tot asa, noi si revista noastra kafkiana. :x

Ma tot uit la codul ala de bare de pe coperta si ma intreb la ce foloseste...
User avatar
KodrutZ
Headcrab
Posts: 71
Joined: 18 Mar 2016, 08:49
Location: Iași
Contact:

Re: Expediere Posta Romana

Post by KodrutZ »

Astazi am facut o reclamatie la TP prin mail si tocmai s-a prezentat la usa mea directorul regional. Am povestit una-alta, cert e ca p*&a reviste, p*&a bani. Ei daca au ingramadit citamai plicul cu doua reviste in cutia postala se considera ca si-au facut treaba (la urma-urmei nu era livrare cu confirmare de primire sau tip curierat, deci nu am motiv sa ii injur chiar deloc - desi nu vreau sa ma gindesc cit de botite ar fi fost revistele alea daca le scoteam eu si nu dobitocul care le-a tras).

In concluzie, cred ca voi mai cumpara N2 doar atunci cind voi primi PDF-ul. Prefer sa platesc tot ~35 RON/bucata si sa primesc PDF-ul revistei cu codul de Steam, iar revista fizica sa o doneze cuiva, decit sa ma oftic degeaba in stilul asta. Pacat...
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Expediere Posta Romana

Post by Doc »

E disponibila acum si prin emag, curier+ramburs - 36 lei, fata de curier+plata ramburs - 45 lei prin supererou...
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Expediere Posta Romana

Post by marvas »

daca esti dispus sa platesti asa, poti lua prin curier.
User avatar
KodrutZ
Headcrab
Posts: 71
Joined: 18 Mar 2016, 08:49
Location: Iași
Contact:

Re: Expediere Posta Romana

Post by KodrutZ »

Da, doar ca am platit deja 50 RON si am primit... <inserati aici un organ genital masculin>
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Expediere Posta Romana

Post by marvas »

aia da, trebuie sa mai insisti la redactie/posta ca sa nu ramai in paguba de data asta, eu ziceam de comenzile viitoare.
Post Reply

Return to “Revista NIVELUL2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests