De unde cumparam NIVELUL2?

User avatar
KiMO
Headcrab
Posts: 76
Joined: 20 May 2014, 02:20
Location: Brasov, Romania
Contact:

Re: De unde cumparam NIVELUL2?

Post by KiMO »

MC wrote:
chestr0ny wrote:Image
Extraordinar!
Felicitari pentru reusita!
Deci incepand cu urmatorul numar o sa pot sa ma duc linistit la inmedio sa o cumpar ca in vremurile bune ale LEVEL. :D
Sa speram ca publicul larg a avut dreptate...
User avatar
KiMO
Headcrab
Posts: 76
Joined: 20 May 2014, 02:20
Location: Brasov, Romania
Contact:

Re: De unde cumparam NIVELUL2?

Post by KiMO »

KodrutZ wrote:
Cristan wrote:Sticky'd. Acum mai ramane de facut doar un thread cu FAQ. Sau si mai simplu, doar raspunsul la intrebarea "ce fac daca nu am primit revista".
O idee foarte buna. Raspunsul invariabil ar fi "nu o mai cumpar" - eu unul sint super-ofticat din momentul in care am aflat ca mi-a fost expediat cu Total Post. Am facut reclamatie, am discutat si cu directorul zonal, ei si-au facut treaba, chiar daca le-au lasat atirnind pe dinafara cutiei postale cit sa le traga bine-mersi primul dobitoc care trece pe linga ea. Vina N2 100% fiindca nu specifica expres ca expedierea prin posta inseamna TP si nu PR. Postasul imi aduce mereu pachete/reviste pina sus daca vede ca nu incap in conditii normale.
Yup. E numai vina noastra. Iarta-ne ca ambele poste sunt la fel si nu stiam asta.
User avatar
KiMO
Headcrab
Posts: 76
Joined: 20 May 2014, 02:20
Location: Brasov, Romania
Contact:

Re: De unde cumparam NIVELUL2?

Post by KiMO »

eleminot wrote:Eu o ridic personal de la sediul din Brasov, aka casa lui Aidan cred :lol:
Aidan nu mai locuieste in sediul din Brasov. S-a mutat la el acasa :)
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: De unde cumparam NIVELUL2?

Post by Doc »

In Inmedio-ul din Severin din revista se vede doar NI, pana la jumatatea bulinei cu La multi ani!, in cel mai obscur stand, intr-un colt. Doar un ochi format cu Sniper-ul din Delta Force 2 o vede.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: De unde cumparam NIVELUL2?

Post by MC »

KodrutZ wrote:
Cristan wrote:Sticky'd. Acum mai ramane de facut doar un thread cu FAQ. Sau si mai simplu, doar raspunsul la intrebarea "ce fac daca nu am primit revista".
O idee foarte buna. Raspunsul invariabil ar fi "nu o mai cumpar" - eu unul sint super-ofticat din momentul in care am aflat ca mi-a fost expediat cu Total Post. Am facut reclamatie, am discutat si cu directorul zonal, ei si-au facut treaba, chiar daca le-au lasat atirnind pe dinafara cutiei postale cit sa le traga bine-mersi primul dobitoc care trece pe linga ea. Vina N2 100% fiindca nu specifica expres ca expedierea prin posta inseamna TP si nu PR. Postasul imi aduce mereu pachete/reviste pina sus daca vede ca nu incap in conditii normale.
La mine e chiar invers. Sunt mega incantat ca ultimele 2 numere le-am primit prin Total Post.
Primul numar a fost expediat prin Posta Romana si nu a ajuns nici pana in ziua de azi. Noroc cu Kimo ca mi-a mai trimis un nr prin curier.
Total Post ftw!!!
User avatar
KodrutZ
Headcrab
Posts: 71
Joined: 18 Mar 2016, 08:49
Location: Iași
Contact:

Re: De unde cumparam NIVELUL2?

Post by KodrutZ »

KiMO wrote:
KodrutZ wrote:
Cristan wrote:Sticky'd. Acum mai ramane de facut doar un thread cu FAQ. Sau si mai simplu, doar raspunsul la intrebarea "ce fac daca nu am primit revista".
O idee foarte buna. Raspunsul invariabil ar fi "nu o mai cumpar" - eu unul sint super-ofticat din momentul in care am aflat ca mi-a fost expediat cu Total Post. Am facut reclamatie, am discutat si cu directorul zonal, ei si-au facut treaba, chiar daca le-au lasat atirnind pe dinafara cutiei postale cit sa le traga bine-mersi primul dobitoc care trece pe linga ea. Vina N2 100% fiindca nu specifica expres ca expedierea prin posta inseamna TP si nu PR. Postasul imi aduce mereu pachete/reviste pina sus daca vede ca nu incap in conditii normale.
Yup. E numai vina noastra. Iarta-ne ca ambele poste sunt la fel si nu stiam asta.
In cazul meu, Posta Romana isi face treaba, cum ziceam. Am aruncat 50 RON aiurea pentru ca efectiv voi nu ati acordat atentie acestui detaliu. Eh, o sa consider ca am facut o donatie.
eleminot
Space Invader
Posts: 25
Joined: 9 Jun 2014, 22:43

Re: De unde cumparam NIVELUL2?

Post by eleminot »

KiMO wrote:
eleminot wrote:Eu o ridic personal de la sediul din Brasov, aka casa lui Aidan cred :lol:
Aidan nu mai locuieste in sediul din Brasov. S-a mutat la el acasa :)

well frumoasa casa oricum, sa inteleg ca inainte locuia pe N D COCEA? :D aia mai batrani stiu ( the good old days), in fiecare zi trec pe langa fostul sediu, doar lucrez langa el
User avatar
D12fan
Zergling
Posts: 202
Joined: 7 Mar 2014, 21:26
Location: Cluj-Napoca

Re: De unde cumparam NIVELUL2?

Post by D12fan »

Am fost astazi la un magazin inmedio din Kaufland in Cluj si guess what? Vanzatoarea nici n-a auzit de Nivelul 2.
Image

Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: De unde cumparam NIVELUL2?

Post by .chester »

D12fan wrote:Am fost astazi la un magazin inmedio din Kaufland in Cluj si guess what? Vanzatoarea nici n-a auzit de Nivelul 2.
Pai ai fost la unul dintre cele doua Inmedio de pe lista?
I'm livin' in a love shadow
User avatar
D12fan
Zergling
Posts: 202
Joined: 7 Mar 2014, 21:26
Location: Cluj-Napoca

Re: De unde cumparam NIVELUL2?

Post by D12fan »

Da. O sa mai verific o data lista aia.
Image

Image
adriano13

Re: De unde cumparam NIVELUL2?

Post by adriano13 »

Eu am luat-o din Auchan Baia Mare, erau vreo 3-4 cred...
User avatar
D12fan
Zergling
Posts: 202
Joined: 7 Mar 2014, 21:26
Location: Cluj-Napoca

Re: De unde cumparam NIVELUL2?

Post by D12fan »

chestr0ny wrote:
D12fan wrote:Am fost astazi la un magazin inmedio din Kaufland in Cluj si guess what? Vanzatoarea nici n-a auzit de Nivelul 2.
Pai ai fost la unul dintre cele doua Inmedio de pe lista?
Am verificat alte doua locatii de pe lista si doar nr 3 era acolo. Totusi, cand apare nr 4? Deja ar trebui sa apara si nr 5....
Image

Image
User avatar
Zulu
Zergling
Posts: 146
Joined: 3 Mar 2014, 18:48
Location: Planeta Moldova

Re: De unde cumparam NIVELUL2?

Post by Zulu »

In Ploiesti nr.3 e la Inmedio. Zilele urm. verific si pt numarul 4. No more waiting, yey!
Ex-Level Forum member, ex-Tzeeeac member, current everything else.
eleminot
Space Invader
Posts: 25
Joined: 9 Jun 2014, 22:43

Re: De unde cumparam NIVELUL2?

Post by eleminot »

De o saptamana tot merg in fiecare zi la INMEDIO Brasov si la kaufland si carrefour si nimic legat de nr 4 doar nr 3 , aia habar nu aveau de NIVELUL 2, am vrut sa comand 2 bucati nr 4 de pe site dar vad ca singurele modalitati de primire sunt prin posta si curier, nu se mai pot ridica personal din Brasov? Nu de alta dar la ce experiente au avut cei ce au ales posta si curierul mai bine ma lipsesc. :?
User avatar
Aidan_DKH
Headcrab
Posts: 63
Joined: 29 Aug 2015, 17:55
Contact:

Re: De unde cumparam NIVELUL2?

Post by Aidan_DKH »

Intra si 4 in Inmedio, nu exista o problema cu asta. Dar abia a fost anuntat, nu cred ca avea cum sa fie prezent de acum o saptamana :(
i = * ( long * ) &y; // evil floating point bit level hacking
i = 0x5f3759df - ( i >> 1 ); // what the fuck?
eleminot
Space Invader
Posts: 25
Joined: 9 Jun 2014, 22:43

Re: De unde cumparam NIVELUL2?

Post by eleminot »

Aidan_DKH wrote:Intra si 4 in Inmedio, nu exista o problema cu asta. Dar abia a fost anuntat, nu cred ca avea cum sa fie prezent de acum o saptamana :(

eu o sa incerc si azi poate poate :cry:
need my NIVELUL2 so bad
alexnsn
Space Invader
Posts: 37
Joined: 12 Dec 2015, 14:25

Re: De unde cumparam NIVELUL2?

Post by alexnsn »

Am vazut Nr. 4 la multiple tarabe de ziare din Bucuresti!
Felicitari pentru "reusita" (sper sa fie un semn de prosperitate)

Daca va mai aparea numarul 5, imi voi rezerva placerea de a-l cumpara de la taraba din cartier, ca in vremurile bune! :P
User avatar
DerangedGenius
Zergling
Posts: 203
Joined: 28 Apr 2014, 15:04

Re: De unde cumparam NIVELUL2?

Post by DerangedGenius »

^credeam ca o sa fiu eu cel cu vestea cea buna :D
insa am vazut doar la un chiosc si ma gandeam cat de legit e
User avatar
DerangedGenius
Zergling
Posts: 203
Joined: 28 Apr 2014, 15:04

Re: De unde cumparam NIVELUL2?

Post by DerangedGenius »

Acum si pe Lex Hobby Store. Bucurie mai ales pentru cei din Iasi
https://www.lexshop.ro/comic-books/nivelul2-4-p12741
User avatar
mitzager
Headcrab
Posts: 65
Joined: 1 Jun 2015, 19:12
Location: Timişoara

Re: De unde cumparam NIVELUL2?

Post by mitzager »

E la promoție la eMAG.
Post Reply

Return to “Revista NIVELUL2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests