Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by DarthZombie »

Daca nu detaliezi, degeaba lansezi momeala. asta, just sayin'
Taar
Headcrab
Posts: 63
Joined: 30 Jan 2016, 12:41

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by Taar »

Cu toate ca este singura publicatie printata din tara ce reprezinta aceasta industrie. Cu toate ca s-a reusit o relansare in ciuda greutatilor si obstacolelor din aceasta tara. Imi vine greu sa pot intelege reply-urile de pe forumul ala. Ma, daca aveai de unde sa alegi, hai sa zicem, esti fan A si nu B. Mai o injuratura, mai un fanboy rage. Se mai intelegea intr-o astfel de situatie. Dar cand vad "e naspa" sau "hurr durr avem net cui ii trebuie print", ma cam ia de la stomac sincer sa fiu. Mai ales in contextul in care mai sus se plange altul de faptul ca in afara sunt cate 5 publicatii diferite la chioscuri. Pai ori e bun printul ori nu. Cred ca unii pur si simplu se plictisesc si au nevoie sa pomeaneasca de rau pe cineva. Nu are sens altfel. E vreun psiholog pe aici sa imi explice si mie o astfel de gandire?
The Crusade calls, Deus vult!
User avatar
caleb
Pig Cop
Posts: 854
Joined: 25 Mar 2014, 17:03

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by caleb »

Gîndire? Ești mult prea generos cu încadrarea fenomenului ca fiind gîndire sau rezultat al vreunui efort intelectual.
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by ne0lith »

Taar wrote:Cu toate ca este singura publicatie printata din tara ce reprezinta aceasta industrie. Cu toate ca s-a reusit o relansare in ciuda greutatilor si obstacolelor din aceasta tara. Imi vine greu sa pot intelege reply-urile de pe forumul ala. Ma, daca aveai de unde sa alegi, hai sa zicem, esti fan A si nu B. Mai o injuratura, mai un fanboy rage. Se mai intelegea intr-o astfel de situatie. Dar cand vad "e naspa" sau "hurr durr avem net cui ii trebuie print", ma cam ia de la stomac sincer sa fiu. Mai ales in contextul in care mai sus se plange altul de faptul ca in afara sunt cate 5 publicatii diferite la chioscuri. Pai ori e bun printul ori nu. Cred ca unii pur si simplu se plictisesc si au nevoie sa pomeaneasca de rau pe cineva. Nu are sens altfel. E vreun psiholog pe aici sa imi explice si mie o astfel de gandire?
Mie mai ciudate mi se par reactiile astea infocate vizavi de faptul ca exista oameni ce nu aduc laude neconditionate revistei pentru simplul fapt ca exista (ceea ce e un lucru foarte bun, dar nu suficient). Si ca de ce, vezi doamne, ai avea anumite preferinte cand nu ai de ales. Cele cateva nemultumiri de pe acest topic au fost exprimate in mod politicos si neinsistent, asa ca nu inteleg cui te adresezi. Daca te-au deranjat opiniile cuiva din afara forumului, probabil nu iti va vedea rantul aici.
"da" - chestrony, 2016
Taar
Headcrab
Posts: 63
Joined: 30 Jan 2016, 12:41

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by Taar »

ne0lith wrote:
Taar wrote:Cu toate ca este singura publicatie printata din tara ce reprezinta aceasta industrie. Cu toate ca s-a reusit o relansare in ciuda greutatilor si obstacolelor din aceasta tara. Imi vine greu sa pot intelege reply-urile de pe forumul ala. Ma, daca aveai de unde sa alegi, hai sa zicem, esti fan A si nu B. Mai o injuratura, mai un fanboy rage. Se mai intelegea intr-o astfel de situatie. Dar cand vad "e naspa" sau "hurr durr avem net cui ii trebuie print", ma cam ia de la stomac sincer sa fiu. Mai ales in contextul in care mai sus se plange altul de faptul ca in afara sunt cate 5 publicatii diferite la chioscuri. Pai ori e bun printul ori nu. Cred ca unii pur si simplu se plictisesc si au nevoie sa pomeaneasca de rau pe cineva. Nu are sens altfel. E vreun psiholog pe aici sa imi explice si mie o astfel de gandire?
Mie mai ciudate mi se par reactiile astea infocate vizavi de faptul ca exista oameni ce nu aduc laude neconditionate revistei pentru simplul fapt ca exista (ceea ce e un lucru foarte bun, dar nu suficient). Si ca de ce, vezi doamne, ai avea anumite preferinte cand nu ai de ales. Cele cateva nemultumiri de pe acest topic au fost exprimate in mod politicos si neinsistent, asa ca nu inteleg cui te adresezi. Daca te-au deranjat opiniile cuiva din afara forumului, probabil nu iti va vedea rantul aici.
Ai dreptate la partea cu simplul fapt ca exista. Nu este neaparat ca m-a deranjat o opinie, ci mai mult faptul ca nu sunt constructive. Nu ma refer la acest forum ci la altele si stiu ca nu le pot da numele direct. Intotdeauna am fost de parere ca opinia publicului trebuie luata in considerare insa mesajele neconstructive nu le inteleg. Am vazut de exemplu "numele e naspa, un cliseu" pe unul din forumuri. Cu ce ma ajuta? Da este o opinie, o poti avea, iar eu imi pot da cu parerea. Insa mai departe? Sa zica macar un exemplu caruia lui i-ar placea.

"E naspa". Bun, nu iti plac anumite aspecte. Care? Zi ceva! Intelegi la ce ma refer? Da-mi Doamne iarta-ma un exemplu chit ca ma injuri sau esti ironic. Sa am un punct de plecare. Uite X a zis ca ar prefera asa iar Y asa. Hmm, cum sa pot integra si aceste aspecte? De ce am postat aici? Simplu, aici am cont :lol: Nu imi fac cont pe un website doar pentru un simplu rant. Sunt sigur ca oamenii aia nu au nimic personal cu nimeni dar, da-mi ceva constructiv, nu cred ca ar deranja pe nimeni sa mearga totul din ce in ce mai bine :)
The Crusade calls, Deus vult!
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by ne0lith »

Inteleg ce zici, atata doar ca aveam impresia ca ai atribuit afirmatii neconstructive precum "e naspa, mai bine dai bani pe o saorma" cuiva de pe acest topic, ceea ce nu era cazul. Altfel, nu ma deranjeaza ca ai postat aici.

LE: Comentariul cu saorma chiar l-a gasit marvas pe alt forum :)
Last edited by ne0lith on 13 Jul 2016, 17:51, edited 1 time in total.
"da" - chestrony, 2016
Taar
Headcrab
Posts: 63
Joined: 30 Jan 2016, 12:41

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by Taar »

ne0lith wrote:Inteleg ce zici, atata doar ca aveam impresia ca ai atribuit afirmatii neconstructive precum "e naspa, mai bine dai bani pe o saorma" cuiva de pe acest topic, ceea ce nu era cazul. Altfel, nu ma deranjeaza ca ai postat aici.
Trebuie sa recunosc, partea cu shaworma m-a facut sa rad! :lol:
The Crusade calls, Deus vult!
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by .chester »

Da' un feedback despre revista, articole, reviews, previews, lifestyle, calitatea hartiei, lipiciul dintre pagini, ceva, orice, n-are nimeni?
I'm livin' in a love shadow
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by marvas »

mie numarul 5 mi s-a parut un pic mai sarac decat celelalte, nu stiu exact de ce, probabil pentru ca n-au fost multe review-uri. Preview-urile au fost fain scrise.

Am sarit complet peste articolul cu jucatorul profesionist, imi parea un pic arogant si ca vorbeste in truisme. Am sarit si peste cosplay si, ca de obicei, peste hardware. Poate si de asta s-a terminat asa repede de citit.
doru
Space Invader
Posts: 3
Joined: 17 May 2016, 12:02

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by doru »

chestr0ny wrote:Da' un feedback despre revista, articole, reviews, previews, lifestyle, calitatea hartiei, lipiciul dintre pagini, ceva, orice, n-are nimeni?
Pai n-ai citit ce-am scris mai sus? Preview-urile au fost bune, din ele am aflat ca noutatile sunt, in mare, aceleasi fata de ieri ( a se citi putine inovatii sau motive de a cumpara ceva, deci mai multi bani pentru revista :p). Constructia revistei e mai buna, nu mai sunt pagini ce se desprind usor, insa par a fi mai multe erori de redactare. La review-ul de XCOM lipseste o bucata buna de text.
User avatar
Monstru
Space Invader
Posts: 31
Joined: 1 May 2014, 11:36
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by Monstru »

marvas wrote: Am sarit si peste cosplay si, ca de obicei, peste hardware.
A.... au? :?
User avatar
Pr0p0lis
Headcrab
Posts: 63
Joined: 5 Jan 2016, 19:20

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by Pr0p0lis »

Lasa,nu fi suparat Monstrule ca sunt unii care citesc hardware deci nu esti ignorat.Eu doar ce am primit revista de vreo 2 zile si nu am apucat sa citesc prea mult.Am citit insa despre Black The Fall si cu ocazia asta am descoperit un joc grozav pe care il astept cu nerabdare.Bine Aidane.Urmeaza sa "devorez'' revista da ma misc mai incet ca-i savuroasa si sincer review-ul la gtx 1080 chiar ma tenteaza sa-l citesc cu toate ca nu prea le am cu hardware.Vreau sa va felicit pe toti pt revista inca de pe acum si o sa mai revin cu feedback.Toate cele bune.
PS: din pacate ,da, in numarul asta s-au strecurat ceva mai multe greseli de tipar din cate am observat pana acum.
User avatar
Monstru
Space Invader
Posts: 31
Joined: 1 May 2014, 11:36
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by Monstru »

Nu sunt suparat. Dar ziceam si eu asa... ca eu mai casc ochii pe aici si incerc sa tin cont de feedback-ul vostru :)
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by stef »

Eu sunt foarte multumit momentan ca am reusit sa-mi cumpar numarul 5 de la un magazin: Nexus Pub. Fara comanda online, fara astepari, scurt si la obiect: ce-i in mana nu-i minciuna. Asadar este de apreciat ca ati investit efort pentru a implementa si aceasta metoda de achizitie.
Am citit cateva articole si mi-au placut cum au fost compuse, nu m-au deranjat greselile de editare, ba chiar m-au amuzat, in timp ce realizam ca veti fi mai atenti pe viitor sa dati double-check la texte inainte sa livrati.
M-am bucurat cand am vazut la sectiunea Anime ca ati considerat demn de apreciat Death Note, un adevarat master piece din care mai am doar cateva episoade de vazut.
In rest, per total sunt multumit de revista, are pagini de calitate atat fizic cat si continut, paginile nu se dezlipesc si mirosul inconfundabil de print. :)
Image
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by .chester »

Presupun ca Nicu a scris despre Death Note, nu? Inca n-am intrat in posesia revistei, dar m-am bucurat sa vad ca avem articol despre Death Note. Ma uit pentru a doua oara la el zilele astea si e chiar mai misto ca prima data, mai ales ca acum pot sa observ anumite indicii sau faze pe care nu le-am observat la inceput. Good shit.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Pr0p0lis
Headcrab
Posts: 63
Joined: 5 Jan 2016, 19:20

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by Pr0p0lis »

stef wrote:Eu sunt foarte multumit momentan ca am reusit sa-mi cumpar numarul 5 de la un magazin: Nexus Pub. Fara comanda online, fara astepari, scurt si la obiect: ce-i in mana nu-i minciuna.
Eu am dat comanda pe site cu livrare prin curier si in 2 zile mi-a ajuns revista prin Cargus.Se pare ca nu mai au probleme deci cu livrarea(nu stiu cum e cu posta).De acum incolo cred ca tot prin curier o sa iau(numa' 7 lei).
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by stef »

Am avut o experienta de vis cu posta. Prin curier e alta afacere. Insa cel mai misto e s-o iau de la raft.
Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by MC »

Eu o iau de la inmedio fara batai de cap.
User avatar
Pr0p0lis
Headcrab
Posts: 63
Joined: 5 Jan 2016, 19:20

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by Pr0p0lis »

stef wrote:Insa cel mai misto e s-o iau de la raft.
Din pacate la mine in zona nu o gasesc la chioscuri ori magazine. :cry: Da' ii bine si pe net.
User avatar
Alabeth
Space Invader
Posts: 34
Joined: 13 Feb 2016, 03:55
Location: Heaven

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 5 - 2016

Post by Alabeth »

Se vor mai tine tombolele pt Nr 4 sau macar 5? 8-)
Post Reply

Return to “Revista NIVELUL2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests