Revista NIVELUL2 Nr. 6 - 2016

User avatar
Marius Ghinea
Headless Kamikaze
Posts: 283
Joined: 26 Mar 2014, 15:33

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 6 - 2016

Post by Marius Ghinea »

mahri726, eu am vorbit despre realitate. tu vorbesti despre o parte din realitate.

si cred ca, in lumina celor zise de mine in articol, intrebarea ta "Atuci...intrebarea ramane, cand vor putea deveni jocurile o alta realitate ? " ar trebui reformulata:

Atunci...intrebarea ramane, cand va putea deveni realitatea un joc?
Esett
Space Invader
Posts: 45
Joined: 28 May 2014, 11:29

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 6 - 2016

Post by Esett »

Westworld:))
User avatar
Pr0p0lis
Headcrab
Posts: 63
Joined: 5 Jan 2016, 19:20

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 6 - 2016

Post by Pr0p0lis »

Băăă,da pe Supererou.ro de ce n-a apărut încă revista????? :cry:
User avatar
Comy
Space Invader
Posts: 25
Joined: 11 Dec 2015, 22:26
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 6 - 2016

Post by Comy »

Să dați un disable sau ceva la pagina asta: http://revista.nivelul2.ro/

Eu de exemplu intru din reflex pe ea și e încă nr. 3 ca „frontpage”.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 6 - 2016

Post by Bogdan »

Am primit si eu revista si urmeaza sa o rasfoiesc. Trebuie sa apreciez faptul ca ati gasit o solutie pentru transport in siguranta si la un pret rezonabil. (7 lei, cu Urgent).
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 6 - 2016

Post by .chester »

#candaparerevista
I'm livin' in a love shadow
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 6 - 2016

Post by marvas »

#sarasturnatcamionullaunguri
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 6 - 2016

Post by Bogdan »

LOL, never forget!
User avatar
Pr0p0lis
Headcrab
Posts: 63
Joined: 5 Jan 2016, 19:20

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 6 - 2016

Post by Pr0p0lis »

Poate ii prea repede da' io tot întreb: pe când #7 ca vine noiembrie pe noi?Parca zicea KiMO ca se dorește intrarea în "normal" cu aparițiile.
User avatar
Aidan_DKH
Headcrab
Posts: 63
Joined: 29 Aug 2015, 17:55
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 6 - 2016

Post by Aidan_DKH »

Well, luni pleacă în tipar. Muncim pe brânci, cum putem mai bine. Eu zic în felul următor -- şi Kimo poate să mă contrazică dacă vrea -- că un proiect cum este al nostru, independent, susţinut numai din vânzări şi câteva reclame, lovit din toate părţile de minunatul ansamblu de taxe, comisioane şi impozite, nu poate avea parte de o normalitate mai normală decât în prezent.

This is it.

Este singura revistă de gaming din România, vine cu un joc full, materiale originale şi multă dragoste pentru voi. Toată chestia asta există pentru voi. Sincer să fiu, noi nu trăim din asta. Suntem plătiţi când se poate, cu ce se poate, fiindcă banii se duc în acoperirea costurilor revistei. E un fel de hobby care a devenit extrem de serios şi implică nişte responsabilităţi uriaşe.

Eu i-am sugerat lui Kimo să renunţăm la ideea de apariţie lunară. Să ieşim pe piaţă cu fiecare număr atunci când există posibilitatea, fără să grăbim aiurea lucrurile -- dar asta în ideea că noţiunea de "Romanian hardcore garage indie" să fie înţeleasă de cititori. Să mă ia naiba, lucrurile noastre chiar sunt într-un garaj acum, no joke :)) Din păcate nu prea există genul ăsta de susţinere la noi, chiar dacă ne place să o ardem aşa uneori.

S-ar putea să sucombăm, s-ar putea să nu. Proiectul ăsta a însemnat şi înseamnă mult pentru toţi cei implicaţi în el. Avem chiar şi carne proaspătă incredibil de talentată, aşa că aş vrea să dorm liniştit ştiind că Chester, de exemplu, are unde să scrie şi mâine. Şi aş vrea să pot să spun vreodată că Marius câştigă de 10 ori mai mult per articol, fiindcă omul este o legendă a presei de specialitate şi merită din plin. Aş vrea ca cioLAN să poată renunţa la serviciul de zi cu zi, să trăiască din revistă şi să publice iarăşi. Sunt un idealist, ştiu. Momentan nu se poate.

Pe scurt, te rog cât pot de frumos şi sincer, ai puţină răbdare şi susţine revista asta în continuare. Merită să ştii că meritul e şi al tău ;)
i = * ( long * ) &y; // evil floating point bit level hacking
i = 0x5f3759df - ( i >> 1 ); // what the fuck?
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 6 - 2016

Post by .chester »

Multumesc, Aidan. You sure know how to make a guy blush. :oops: Sa pazesti garajul ala cu toata forta, am inteles ca blugii mei sunt pe-acolo.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Pr0p0lis
Headcrab
Posts: 63
Joined: 5 Jan 2016, 19:20

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 6 - 2016

Post by Pr0p0lis »

Merci de răspuns,Aidan.Nu doresc sa îmi fi înțeles commentul ca un reproș ca nu apare revista "la timp",nu am avut nici cea mai mică intenție de a-l formula astfel.Probabil asa mi-a ieșit dar eu doar doream să fiu informat.Sunt conștient de greutățile pe care le întâmpinați si sunt recunoscator că totuși avem măcar o revistă de gaming(de calitate) în România.Indiferent la ce intervale de timp va apărea revista să stii ca eu voi continua să vă susțin cum pot.Multa bafta in continuare. :)
User avatar
AidanOM
Space Invader
Posts: 25
Joined: 21 May 2014, 00:21
Location: Brasov
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 6 - 2016

Post by AidanOM »

Stai linistit, stiu ca intentia ta nu era una incarcata cu rautate. Simteam insa nevoia sa exprim pe larg cateva dintre dificultatile prin care trecem, ce-i drept strivite de bucuria traita atunci cand ne vedem cu fiecare numar nou proaspat iesit de la tipar.

Eu sunt in drum spre un eveniment nefericit acum, departe de casa, dar mi-am luat munca "la pachet". Voi raspunde mai greu cateva zile si probabil nu voi avea informatii noi de impartasit, desi sper sa scoatem cat mai repede un numar 7 as good as it gets.

PS: Kudos pentru sustinere! Iti inteleg nerabdarea. Si eu simt acelasi lucru :)
PPS: La naiba, pe laptop am un cont de forum, pe PC altul. Ce naiba fac cu viata mea? :))
Richard: "I wish we could have met again under different circumstances."
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 6 - 2016

Post by marvas »

BAN PENTRU CA FOLOSESTI CLONE!
ender
Space Invader
Posts: 2
Joined: 25 Oct 2016, 14:29

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 6 - 2016

Post by ender »

Salut,

Imi puteti spune cum as putea obtine o lamurire referitor la abonament.
Nu am primit inca numarul 6 si as dori sa confirm ca a fost trimisa.
Am trimis mail la contact@nivelul2, dar fara raspuns...

Mersi
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 6 - 2016

Post by .chester »

ender wrote:Salut,

Imi puteti spune cum as putea obtine o lamurire referitor la abonament.
Nu am primit inca numarul 6 si as dori sa confirm ca a fost trimisa.
Am trimis mail la contact@nivelul2, dar fara raspuns...

Mersi
Adresa corecta pentru reclamatii este reclamatii@nivelul2.ro – trimite acolo datele problemei si vom gasi o rezolvare.
I'm livin' in a love shadow
ender
Space Invader
Posts: 2
Joined: 25 Oct 2016, 14:29

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 6 - 2016

Post by ender »

chestr0ny wrote:
ender wrote:Salut,

Imi puteti spune cum as putea obtine o lamurire referitor la abonament.
Nu am primit inca numarul 6 si as dori sa confirm ca a fost trimisa.
Am trimis mail la contact@nivelul2, dar fara raspuns...

Mersi
Adresa corecta pentru reclamatii este reclamatii@nivelul2.ro – trimite acolo datele problemei si vom gasi o rezolvare.
Mersi mult.
Esett
Space Invader
Posts: 45
Joined: 28 May 2014, 11:29

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 6 - 2016

Post by Esett »

Nu sucombati inca. Tocmai am facut abonament pe un an. :D
User avatar
D12fan
Zergling
Posts: 202
Joined: 7 Mar 2014, 21:26
Location: Cluj-Napoca

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 6 - 2016

Post by D12fan »

Aidan_DKH wrote:Well, luni pleacă în tipar. Muncim pe brânci, cum putem mai bine. Eu zic în felul următor -- şi Kimo poate să mă contrazică dacă vrea -- că un proiect cum este al nostru, independent, susţinut numai din vânzări şi câteva reclame, lovit din toate părţile de minunatul ansamblu de taxe, comisioane şi impozite, nu poate avea parte de o normalitate mai normală decât în prezent.

This is it.

Este singura revistă de gaming din România, vine cu un joc full, materiale originale şi multă dragoste pentru voi. Toată chestia asta există pentru voi. Sincer să fiu, noi nu trăim din asta. Suntem plătiţi când se poate, cu ce se poate, fiindcă banii se duc în acoperirea costurilor revistei. E un fel de hobby care a devenit extrem de serios şi implică nişte responsabilităţi uriaşe.

Eu i-am sugerat lui Kimo să renunţăm la ideea de apariţie lunară. Să ieşim pe piaţă cu fiecare număr atunci când există posibilitatea, fără să grăbim aiurea lucrurile -- dar asta în ideea că noţiunea de "Romanian hardcore garage indie" să fie înţeleasă de cititori. Să mă ia naiba, lucrurile noastre chiar sunt într-un garaj acum, no joke :)) Din păcate nu prea există genul ăsta de susţinere la noi, chiar dacă ne place să o ardem aşa uneori.

S-ar putea să sucombăm, s-ar putea să nu. Proiectul ăsta a însemnat şi înseamnă mult pentru toţi cei implicaţi în el. Avem chiar şi carne proaspătă incredibil de talentată, aşa că aş vrea să dorm liniştit ştiind că Chester, de exemplu, are unde să scrie şi mâine. Şi aş vrea să pot să spun vreodată că Marius câştigă de 10 ori mai mult per articol, fiindcă omul este o legendă a presei de specialitate şi merită din plin. Aş vrea ca cioLAN să poată renunţa la serviciul de zi cu zi, să trăiască din revistă şi să publice iarăşi. Sunt un idealist, ştiu. Momentan nu se poate.

Pe scurt, te rog cât pot de frumos şi sincer, ai puţină răbdare şi susţine revista asta în continuare. Merită să ştii că meritul e şi al tău ;)
RESPECT +1
Image

Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 6 - 2016

Post by MC »

Aidan_DKH wrote:Well, luni pleacă în tipar. Muncim pe brânci, cum putem mai bine. Eu zic în felul următor -- şi Kimo poate să mă contrazică dacă vrea -- că un proiect cum este al nostru, independent, susţinut numai din vânzări şi câteva reclame, lovit din toate părţile de minunatul ansamblu de taxe, comisioane şi impozite, nu poate avea parte de o normalitate mai normală decât în prezent.

This is it.

Este singura revistă de gaming din România, vine cu un joc full, materiale originale şi multă dragoste pentru voi. Toată chestia asta există pentru voi. Sincer să fiu, noi nu trăim din asta. Suntem plătiţi când se poate, cu ce se poate, fiindcă banii se duc în acoperirea costurilor revistei. E un fel de hobby care a devenit extrem de serios şi implică nişte responsabilităţi uriaşe.

Eu i-am sugerat lui Kimo să renunţăm la ideea de apariţie lunară. Să ieşim pe piaţă cu fiecare număr atunci când există posibilitatea, fără să grăbim aiurea lucrurile -- dar asta în ideea că noţiunea de "Romanian hardcore garage indie" să fie înţeleasă de cititori. Să mă ia naiba, lucrurile noastre chiar sunt într-un garaj acum, no joke :)) Din păcate nu prea există genul ăsta de susţinere la noi, chiar dacă ne place să o ardem aşa uneori.

S-ar putea să sucombăm, s-ar putea să nu. Proiectul ăsta a însemnat şi înseamnă mult pentru toţi cei implicaţi în el. Avem chiar şi carne proaspătă incredibil de talentată, aşa că aş vrea să dorm liniştit ştiind că Chester, de exemplu, are unde să scrie şi mâine. Şi aş vrea să pot să spun vreodată că Marius câştigă de 10 ori mai mult per articol, fiindcă omul este o legendă a presei de specialitate şi merită din plin. Aş vrea ca cioLAN să poată renunţa la serviciul de zi cu zi, să trăiască din revistă şi să publice iarăşi. Sunt un idealist, ştiu. Momentan nu se poate.

Pe scurt, te rog cât pot de frumos şi sincer, ai puţină răbdare şi susţine revista asta în continuare. Merită să ştii că meritul e şi al tău ;)
Nici nu iti imaginezi cat de mult va apropie un post ca acesta de noi, cititorii. Multumesc!
Post Reply

Return to “Revista NIVELUL2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests