Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by DarthZombie »

Pana sa intrebe Jaunty acum nu erau raspunsuri de ascuns pentru ca ele nu existau sub nicio forma. Intelege toata lumea ca problemele pot aparea si nu acuza pe nimeni pe Kimo ca ar fi mintit, dar Jaunty nu a fost singurul care a crezut ca proiectul a fost abandonat complet din cauza lipsei totale de informatii recente. Apoi mai e problema cu abonamentele, but that's another story.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by DANiel »

Te inteleg, dar asta a fost spus acum 2 pagini, cum ai spus si tu. Si am inteles toti.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by .chester »

Raspunsurile exista deja de doua luni, dupa cum v-a explicat si Mafio. Alte update-uri momentan nu sunt, nu exista informatii recente, situatia e exact la fel ca si acum doua luni, deci nu inteleg ce anume ar fi trebuit anuntat.

Orice viitor update va veni de la Kimo, pe pagina de Facebook Nivelul 2.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1808
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Jaunty »

Tu vorbești serios, sau te prefaci că nu înțelegi? Din post-ul lui Mafio citire:
P.S: Kimo tocmai ce a ieșit din concediul medical și va veni și el cu un soi de comunicat în care va explica, în detaliu, situația noastră.
Asta acum 2 luni. De atunci nimic de la KiMO, site-ul a rămas în paragină și cititorii au ajuns pe bună dreptate la concluzia că proiectul a fost abandonat.
.chester wrote:Alte update-uri momentan nu sunt, nu exista informatii recente
Există, le are KiMO. De la el se vor update-uri, nu de la redactori cărora nu le zice nimic. Dacă a avut probleme în ultimele 2 luni, înțeleg, dar noi n-am avut de unde ști. Post-ul lui Mafio se referă la perioada dinainte.

Și acum veniți unii cu atitudinea că e cumva puerilă pretenția de a primi câte-un update din când în când. În condițiile în care o parte din abonați nici nu au primit toate numerele apărute pe care au dat banii. Wow.
.chester wrote:situatia e exact la fel ca si acum doua luni, deci nu inteleg ce anume ar fi trebuit anuntat
„Au trecut 2 luni și n-am mișcat nimic” - e și asta o veste. Să spună că încă are intenția de a relansa proiectul, dar că deocamdată are probleme mai urgente de rezolvat. Că se încearcă relansarea site-ului aproximativ în toamnă. Orice.
.chester wrote:Orice viitor update va veni de la Kimo, pe pagina de Facebook Nivelul 2.
Că doar nu pe forum.
St4rL1gH7
Space Invader
Posts: 18
Joined: 17 May 2016, 18:27

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by St4rL1gH7 »

Last active: 28 Jan 2017, 22:43
Kimo nu citește forumul
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by .chester »

Jaunty wrote: Există, le are KiMO. De la el se vor update-uri, nu de la redactori cărora nu le zice nimic.
Atunci de ce ii intrebi pe respectivii redactori in loc sa il intrebi pe Kimo?
I'm livin' in a love shadow
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by DarthZombie »

Pentru ca se presupune ca va veni aici sa raspunda?

Serios, nu inteleg de unde atitudinea asta defensiva. Jaunty a pus niste intrebari de bun simt pentru contextul dat, nu a urlat precum aia care-si cer satisfacerea abonamentelor [desi si aia au dreptate sa fie suparati] si nu e ca si cum vorbim de un clasic caz de "omg unde e coperta trebuia sa apara ieri si n-o avem!!!". Inteleg ca faci un ban de la acest proiect, dar asta nu inseamna ca orice critica la adresa ei este o declaratie ca-ti vine cineva si-ti rupe usa de la apartament.
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Mafio »

Jaunty, stii ca mai exista si alte probleme in afara de cele medicale, nu? Ah, scuze, nu stii. Pentru ca poate Kimo nu vrea sa-si insire toate detaliile personale pe un forum unde toata lumea stie doar sa se inghesuie la mistouri si arogante. Scuza-ma ca am uitat sa-mi programez softul in asa fel incat sa ma refer la fiecare situatie specifica pe care Jaunty de pe forumul level ar putea sa o disece in mod inutil.

Ai cerut un update, chiar daca nu exista (lol), noi ti l-am dat, acum ne zici ca nu vrei sa auzi de la noi. Permite-mi sa fiu confuz. E ok, vom stabili un canal de comunicatii special intre Kimo si tine ca sa primesti constant update-uri fara intermediari, cum aveau rusii si americanii in timpul Razboiului Rece. Pentru ca noua oricum nu ne zice Kimo nimic. Pax.
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by .chester »

DarthZombie wrote:Pentru ca se presupune ca va veni aici sa raspunda?

Serios, nu inteleg de unde atitudinea asta defensiva. Jaunty a pus niste intrebari de bun simt pentru contextul dat, nu a urlat precum aia care-si cer satisfacerea abonamentelor [desi si aia au dreptate sa fie suparati] si nu e ca si cum vorbim de un clasic caz de "omg unde e coperta trebuia sa apara ieri si n-o avem!!!". Inteleg ca faci un ban de la acest proiect, dar asta nu inseamna ca orice critica la adresa ei este o declaratie ca-ti vine cineva si-ti rupe usa de la apartament.
Faci doua presupuneri foarte gresite:

1. Kimo nu a mai intrat pe forum de 7 luni, de cand Jaunty i-a revocat drepturile de admin. Nici nu cred ca o sa mai intre.

2. Nici eu, nici Mafio nu facem si nici nu am facut vreodata vreun ban din activitatea noastra la Nivelul 2. Doar am cheltuit mult timp.
I'm livin' in a love shadow
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by ola small dickie »

vad ca chester si marco nu sunt printre cei mai buni oratori intre revista si cititori :lol:

jaunty a intrebat si cerut ceva cu bun simt, voi 2 v-ati urzicarit de zici ca nu stiu ce. lame
Mafio wrote:Jaunty, stii ca mai exista si alte probleme in afara de cele medicale, nu? Ah, scuze, nu stii. Pentru ca poate Kimo nu vrea sa-si insire toate detaliile personale pe un forum unde toata lumea stie doar sa se inghesuie la mistouri si arogante. Scuza-ma ca am uitat sa-mi programez softul in asa fel incat sa ma refer la fiecare situatie specifica pe care Jaunty de pe forumul level ar putea sa o disece in mod inutil.
the fuck? unde a zis jaunty asa ca nu exista si alte probleme in afara de cele medicale? unde a cerut cineva ca kimo sa-si insire detaliile personale pe forum?

ce e cu atitunea asta mega bashita a voastra? totally uncalled for

Jaunty are dreptate si chestia asta o stim toti. Comunicarea intre revista si fani a fost de mult timp zero si este zero. Si voi 2 nu ajutati cu nimic cu atitunea asta sclifosita si irascibila.
.chester wrote:
1. Kimo nu a mai intrat pe forum de 7 luni, de cand Jaunty i-a revocat drepturile de admin. Nici nu cred ca o sa mai intre.
si foarte bine a facut Jaunty
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
.chester
Dremora Lord
Posts: 3712
Joined: 12 May 2014, 19:49

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by .chester »

Deci lumea si Jaunty cere update. Le zic ca se pregateste o relansare la toamna. Not good enough pentru Jaunty, noi suntem niste parliti de redactori care nu stiu nimic, asa ca se duce sa il intrebe pe Kimo, care ii zice acelasi lucru, plus ca a avut probleme personale, lucru comunicat deja de doua luni. Acum e bine, Jaunty e la curent cu starea proiectului. :lol:

Eu nu va mai incurc pe aici cu atitudinea mea, ma duc sa ma invart in banii facuti din N2. Update-uri oficiale vor veni pe Facebook, NU pe forum. Cheers!
I'm livin' in a love shadow
Taar
Headcrab
Posts: 63
Joined: 30 Jan 2016, 12:41

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Taar »

Credeti ca relansarea din toamna va continua cu numarul 8 sau se va incepe de la un nou numar unu? Doar de dragul curiozitatii si sa stiu cum pregatesc loc pe raft :D
The Crusade calls, Deus vult!
User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by DarthZombie »

Lel cata oparie pe capul unora. Ultimul update pe pagina de facebook este de la sfarsitul lunii mai, si Jaunty indrazneste sa intrebe ce s-a mai intamplat de atunci. Aparent omul trebuia sa fie multumit cu atata. Auzi Jaunty, ce, nu-ti ajunge o postare de acum 3 luni si tacere totala de atunci? Si vai ce baiat rau ai fost cand ai luat drepturile de admin ale lui Kimo, ce te rodea pe tine ca omul a aratat in trecut ca daca vrea sterge posturi de pe forum care-l deranjeaza??

Eu zic ca mai bine Kimo pune anunturile pe vk.com, sa fim siguri ca nu le vede nici naiba si sa avem motiv real sa fim luati la cearta ca nu facem eforturi ca sa ne punem la curent.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Magicake »

Cu asa fani infocati ca Taar sa tot lansezi si relansezi reviste :-D Bravo!
User avatar
D12fan
Zergling
Posts: 202
Joined: 7 Mar 2014, 21:26
Location: Cluj-Napoca

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by D12fan »

.chester wrote:Update-uri oficiale vor veni pe Facebook, NU pe forum. Cheers!


De ce, forumul nu e important pentru voi? E BINE DE STIUT. Cheers!
Image

Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by McWilliams »

Forumul nu este al revistei. Adica nu este detinut de revista. Si, asa cum s-a amintit in mod corect chiar si aici, forumul va avea viata lunga si dincolo de revista. Atat timp cat noi avem chef de palavre si atat timp cat Jaunty are chef sa ne tina in brate cu cele palavre.

Nu vad nimic rau in faptul ca anunturile se dau pe facebook, instragram, whatsapp, tinder sau doze goale de bere. Doar sa puna cineva un link si pe-aici. Sa stie si tartanii unde si cand sa se uite.

Apropo de asta, am vazut aviziere de bloc cu mai multa transparenta si mai multa activitate decat revista de fata.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Cristan »

Eu sunt curios ce ar putea sa aduca relansarea asta, cand si daca va veni, astfel incat sa recupereze capitalul de imagine si incredere pe care l-a pierdut pana acum. Mi se pare greu ca o astfel de revista sa mai apara pe hartie in zilele noastre, iar acum nu va mai avea nici nostalgia si entuziasmul cititorilor (si nici echipa) pe care sa se sprijine ca la prima lansare, atunci dupa Level. Si mai mult insa, acum are si "bagaj".
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Magicake »

One more thing, in afara de ce a zis Cristan. Cei ce cumpara inca revista asta de exemplu: https://www.emag.ro/revista-gaming-nive ... DWSFJ3BBM/

Nu mai au cum sa obtina jocul full, site-ul fiind mort. That's just like, so bad man. De ce se vand inca? Sau s-a dat o solutie oficiala si nu am vazut-o? Cum isi primesc vechii cumparatori noile coduri Steam? Aveam si pe forum un user cu problema asta. Din ce am vazut nu a mai zis nimic dupa ce i s-a explicat ca nu-si poate genera codul. Noroc ca aveati cumparatori atat de pasivi, pretty sure ca asta ar fi fost o ocazie pentru client sa-si ceara banii inapoi, or worse. Nu ma pricep la legi, poate nu am dreptate.

P.S. N2 a fost cel mai anti-client vanzator de produs pe care l-am vazut in viata mea. Heck, doar capitolul comunicare ma face sa nu vreau sa cumpar nici o revista, ever. But that's just me. Good luck, dar cred ca daca nu se identifica si rezolva problema mentionata, o sa ajungeti la nivelul 10, si tot Taar ramane clientul numarul 1. Aparent el vrea mai mult de la revista care nici nu si-a onorat abonamentele :lol: Crazy.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Magicake »

PPS: Nu incerc sa imi bat joc de Taar, in caz ca aia se intelege. Mentionez pentru ca e un exemplu de cumparator al revistei cu o atitudine total opusa a ce ar trebui sa fie, adica ceva similar cu a lui Cristan.
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1808
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Jaunty »

Chester și Mafio, nu aveați de ce să deveniți atât de defensivi. Am cerut update de la cine e în măsură să-l dea. E firesc că n-ați dat vești pe care nu le-ați avut. Nici pe KiMO nu-l critic dacă a avut probleme atât de nasoale încât să justifice ignorarea proiectului/comunității. Dar mie mi-a răspuns mai înainte, deci e acum în stare să tasteze un update. Să vedem cât mai durează până o face.
.chester wrote:1. Kimo nu a mai intrat pe forum de 7 luni, de cand Jaunty i-a revocat drepturile de admin. Nici nu cred ca o sa mai intre.
Se loga rar și înainte. Nu văd de ce n-ar mai intra. I-am revocat în mod justificat rolul de admin și am rămas on friendly terms.
.chester wrote:Update-uri oficiale vor veni pe Facebook, NU pe forum.
Urât din partea voastră să ignorați această parte a comunității. Și nu e în regulă că vă încurajați cititorii să se supună unui sistem de supraveghere în masă. Direcția ar trebui să fie dinspre Facebook spre forum/site, nu invers.
Post Reply

Return to “Revista NIVELUL2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests