Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

User avatar
DarthZombie
Dremora Lord
Posts: 4183
Joined: 2 Mar 2014, 15:25

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by DarthZombie »

Nu ma surprinde shukaria asta cu "detalii doar pe facebook", e pe modelul Aidan care suparat nevoie mare ne spunea ca isi ia jucariile si se duce acolo cu "fanii adevarati".

Cand Marius Ghinea s-a repezit acum multi ani la criticile decente ale lui Cristan si apoi a aruncat cu "sunt anti-social, de aia ma comport asa" am trecut cu vederea. Omul scria articole faine, se dedica analizarii in detaliu a jocurilor pe care le recenza, treacă-meargă. Apoi a venit incidentul cu Aidan si am trecut si atunci cu vederea. Mi-am zis ca Aidan e foarte stresat si depune foarte mult efort la revista asa ca e de inteles ca omul a avut un moment in care si-a pierdut concentrarea si a calcat pe bec, treacă-meargă.

Dar sangele proaspat sa faca aceleasi greseli domne, atat de contagios sa fie stilul asta de interactionare? Deci Jaunty intreaba daca e vreun update, Chester raspunde, apoi Jaunty intreaba indignat de ce chestiile astea nu au fost comunicate mai demult si a trebuit sa smulga aceasta informatie aici pe topic, iar Chester il indeamna pe Jaunty sa se calmeze, ca devine cam isteric punand intrebari atat de incomode. Intelegeam intepatura asta daca Jaunty era ca aia care tipa ca ar fi fugit Kimo cu banii de abonamente in vacanta in Turcia sau mai stiu eu ce, dar nu la modul teribil de politicos in care a adresat situatia. Totodata mi se pare ironic ca Chester arunca cu intepaturi si tot el se supara.

Stim cu totii ca Kimo le are cu comunicarea, pupa-l-ar Dumnezeu pentru asta ca si acum am frisoane amintindu-mi de "stati pe vine pentru un anunt surpriza zilele astea" urmat de saptamani intregi de tacere. Asta a reprosat Jaunty, dar tot ce a inteles Chester din asta e c-ar fi fost facut un "parlit de redactor" in cadrul acestui val feroce de atacuri la persoana. Daca l-a insultat presupunerea mea ca ar fi platit imi cer scuze cu toata sinceritatea, dar modul asta in care ia criticile la adresa desfasurarii proiectului ca pe atacuri la persoana mi se pare absurd.
User avatar
stef
Hammer Haunt
Posts: 1071
Joined: 6 Mar 2014, 11:40
Location: Bucuresti

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by stef »

Intrasem aici sa mai aflu ceva zvonuri despre numarul 7, sa aflu ca de fapt treaba s-a inputit iremediabil. Dar macar a ramas forumul :)
Image
User avatar
Comy
Space Invader
Posts: 25
Joined: 11 Dec 2015, 22:26
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Comy »

Pare că există și ceva mai rău decât lipsa de comunicare din partea Nivelul2: comunicările făcute de `alde Chester
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by ola small dickie »

:lol:
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
D12fan
Zergling
Posts: 202
Joined: 7 Mar 2014, 21:26
Location: Cluj-Napoca

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by D12fan »

Ce vis ciudat am avut aseara: se lansase nr 8, pe coperta (sus, dreapta, la colt) scria numele redactorilor, era ceva concurs, si la editorial nu era nici o explicatie despre fiasco-ul PR care se intampla acum. Si cand m-am trezit si am verificat forumul, nu s-a schimbat nimic, we're still in the dark with nr 8 :x
Image

Image
User avatar
Cimitri
Hammer Haunt
Posts: 1175
Joined: 2 Mar 2014, 15:55

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Cimitri »

Sincer, eu am impresia ca proiectul e lasat sa moara. Asa, incet, incet...cu capul bagat in nisip ca poate nu observa nimeni asta. Pacat...macar din respect puteau sa anunte ca-si baga picioarele. Oh, well...
Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by MC »

@Cimitri. Acuma ce o tot intorci si tu din nou.
Au spus clar mai sus ca se incearca o relansare pe toamna. Au fost probleme personale ...plm ce o fi fost. Asta e.
Nu mai anunta nimeni nimic pentru ca probabil nu e nimic de anuntat relevant. Doar nu o sa se apuce sa posteze zilnic despre actele birocratice si mai stiu e ce activitati administrative sunt necesare pentru a relua proiectul.
filla
Zergling
Posts: 115
Joined: 13 Jan 2017, 19:04

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by filla »

Stiti ce ma mira cel mai tare? Bunavointa cititorilor de a astepta oricat de mult e necesar, ignorand total zecile de dovezi de lipsa de profesionalism de la toate straturile prajiturii. Proiectul asta zici ca e case study de "asa sa nu faci daca vrei sa ai o revista si o relatie buna cu cititorii". Si oricat de multe ori se repeta aceeasi greseala...cititorii tac, aplauda, unii se supara, etc...dar la urma inca exista multa bunavointa fata de cei care conduc proiectul si toti spera ca totul va merge spre bine. E ca si cum forumul e o familie si revista e membrul ala betiv care a primit 60 de "last chance" si tot se mai apuca de baut o data pe luna, dar tot e iertat.

Poate chester n-a facut bani din revista, dar cititorii cu siguranta au platit, unii care nu si-au primit revistele lansate si restul care nu o sa vada numarul de reviste promise cand au platit. Asa ca chester n-ar trebui sa raspunde la fiecare mesaj de parca i-a scuipat cineva in mancare, cititorul ala are un oarecare drept sa nu-i convina ca vede incompetenta si lipsa de transparenta si comunicare. Il dau exemplu pe chester pentru ca el e mai artagos cand n-are niciun motiv sa fie.

Kimo e om mare, nu? E absolut posibil sa ti se intample ceva si un proiect ca o revista de jocuri sa fie ultimul lucru de care-ti pasa. Nimeni nu condamna asta. In schimb e greu de priceput ca nu poti zice "ma, zi-le alora care au cumparat revista ca am probleme mari, proiectul e on hold". Si sa faca asta inainte sa treaca X saptamani in care la 5 zile apare cate un "apare revista? da' revista mea unde e?". E o chestie pe care o poate face si un adolescent. E un minim de responsabilitate si le-ar datora asta cititorilor care inca mai sunt pe aici. Nu sa vina sa povesteasca vreo drama, pur si simplu sa spuna "imi cer scuze ca n-am zis nimic, imi cer scuze ca nu a ajuns revista, imi cer scuze ca s-a pierdut lista, etc".

Nimeni nu-si asuma nicio responsabilitate pentru revista si de aia e trist sa citesti pe aici. Eu am cumparat revista, nu mi-a placut, dar as mai fi cumparat din nostalgie ca vedeam glume reciclate din level si tot asa. In schimb sa intri pe forum sa vezi ce se discuta despre revista e deprimant si fiecare din cei care participa la partea de publicare ar trebui sa se intrebe "ma, eu am motive sa fiu mandru de munca mea?".
User avatar
Pr0p0lis
Headcrab
Posts: 63
Joined: 5 Jan 2016, 19:20

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Pr0p0lis »

filla wrote: "E ca si cum forumul e o familie si revista e membrul ala betiv care a primit 60 de "last chance" si tot se mai apuca de baut o data pe luna, dar tot e iertat."
well,odata si-odata poate se va reabilita ca noi sa ne putem bucura.sper(am).speranta-i bossu' final :(
User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by Mafio »

User avatar
D12fan
Zergling
Posts: 202
Joined: 7 Mar 2014, 21:26
Location: Cluj-Napoca

Re: Revista NIVELUL2 Nr. 7 - 2017

Post by D12fan »

Nais :D
Image

Image
Post Reply

Return to “Revista NIVELUL2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests