Voting thread - Articolele comunității - Ediția a II-a

Recenzii sau articole care abordează un anumit subiect legat de games/media/hardware/lifestyle, scrise de către userii forumului.
User avatar
DerangedGenius
Zergling
Posts: 203
Joined: 28 Apr 2014, 15:04

Re: Voting thread - Articolele comunității - Ediția a II-a

Post by DerangedGenius »

Pfiu. Perioada agitata. Abia am avut timp sa citesc articolele, majoritatea pe ultima suta de metri acum. A fost o editie tare placuta. Sper sa reusesc sa chiar particip la urmatoarea. Scrisesem un Retro pentru Star Wars Republic Commando dar nu am apucat sa il finalizez. Il slefuiesc pt editia a III-a poate.

Asadar, voturile mele sunt urmatoarele:

1. Atelier: Introducere in Unreal Engine 4 – partea II - mahri726
2. Project Nomads - Fular's Retro Game Review - Fular
3. "Retro" - un exercițiu în degenerare semantică - Nervozix

Nu sunt singurele care mi-au placut. Retro-Review-ul trilogiei Thief scris de Waagh a fost de exemplu o lectura foarte faina, dar m-am gandit ca are deja destule voturi cu 3 puncte. De asemenea mie mi-a fost greu sa aleg, si am decis sa ma aleg in functie de ceea ce vreau sa sprijin :).

In primul rand atelierul de UE 4 pentru ca este genul de articol de care se simte nevoia pe aici si poate, de ce nu, in revista.
In al doilea rand mi-a placut pur si simplu articolul despre Project Nomads. Tare dor imi era de joc, cred ca e un joc full pe care l-am pierdut. Aici am fost uns la suflet mai degraba.
In al treilea rand, desi nu este despre un joc, totusi a fost o opinie interesanta treaba cu eticheta "retro", ceva ce ma cam enerva si pe mine dar nu prea stiam cum sa o exprim.
User avatar
Nervozix
Zergling
Posts: 160
Joined: 6 Jan 2015, 20:34

Re: Voting thread - Articolele comunității - Ediția a II-a

Post by Nervozix »

1. Darkest Dungeon: Ar fi Lovecraft mândru?

Omul a zis ca e o recenzie si, ca sa vezi, e chiar o recenzie.

2. Thief Trilogy banter

Evolutie clara de la Rome, se fac referiri intre jocuri. Nu ni se arata impactul pe care l-a avut jocul asupra genului stealth, mai ales ca jocul de fata a fost unul dintre primele jocuri stealth cu perspectiva first person. Overwritten af.


3. Heretic 2

O recenzie ok, bine inchegata.


Daca era un loc 4 acolo as fi pus recenzia pentru Far Cry.

Vreau sa mai zic un lucru totusi. Cred ca Mahri ar trebui sa fie al patrulea care sa aleaga un joc sau sa aiba o mentiune speciala sau ceva dunno. Pentru tutorialul lui ma refer. Un fel de special award or w/e. Eu nu am cum sa ma pronunt asupra unui asemenea subiect sincer pentru ca m-am oprit candva pe la Hammer Ed din Source lol.

L.E.

Ma rog, complic lucrurile aiurea. Chestia e ca articolul lui este extrem de diferit de restul prin subiectul abordat (foarte tehnic) si asta m-a pus pe ganduri (chit ca este tehnic un "articol al comunitatii").
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Voting thread - Articolele comunității - Ediția a II-a

Post by Mahdi »

Mulțumesc tuturor participanților la concurs și userilor care și-au făcut un pic de timp să citească articolele și să voteze.

Tragem linie, iar clasamentul final arată în felul următor:

1. Waaagh! - 20 puncte
2. TG - 8 puncte
3. Mahdi - 6 puncte
4.1 mahri726 - 4 puncte
4.2 Fular - 4 puncte (x2)
5.1 TheGrandSirPiggy - 3 puncte
5.2 Nervozix - 3 puncte
6. TaikoKaira - 1 punct
7.1 SenFire
7.2 WhiteWizard
7.3 vulp
7.4 Woozie
7.5 uniflo

All hail Waaagh, Rex Invictus! Poate data viitoare ne organizăm mai bine și nu-l mai lăsăm să câștige. :D

Notă: ordinea în clasament pentru locurile 4, 5 și 7 a fost trasă la sorți pe random.org. Nu are legătură cu calitatea articolelor, ci e ordinea în care fiecare își va alege premiul.

O să vă contactez pe rând în perioada următoare, via PM, ca să vă dau premiile. Poate dura câteva zile până răspunde fiecare, deci nu vă impacientați dacă nu v-a venit rândul încă. Mulțumesc încă o dată pentru participare și spor la scris mai departe!
REMEMBER CITADEL
User avatar
TaikoKaira
Headless Kamikaze
Posts: 425
Joined: 6 Feb 2017, 15:33
Location: Deva
Contact:

Re: Voting thread - Articolele comunității - Ediția a II-a

Post by TaikoKaira »

Multumim pentru acest concurs, speram sa mai fie cat mai multe editii. Felicitari tuturor concurentilor si spor la scris in continare! De asemenea, multumiri si votantilor pentru timpul acordat, parerile voastre sunt foarte importante. :)
Reviews: Far Cry, Far Cry 2, Little Nightmares, Broforce

"Death is inevitable. Our fear of it makes us play safe, blocks out emotion. It's a losing game. Without passion, you are already dead."
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
User avatar
Nervozix
Zergling
Posts: 160
Joined: 6 Jan 2015, 20:34

Re: Voting thread - Articolele comunității - Ediția a II-a

Post by Nervozix »

Lol Mahri chiar a iesit al patrulea. Sunt un adevarat clairvoyant lel.

A fost fain.
User avatar
mahri726
Headcrab
Posts: 92
Joined: 18 Apr 2014, 17:12
Contact:

Re: Voting thread - Articolele comunității - Ediția a II-a

Post by mahri726 »

@Waaagh!
Felicitari pentru victorie ! Articolul tau este genial ! :D
The WAAAGH! Brand of Unrelenting Badassery goes to mahri726 pentru munca depusa in UE4. Sper ca in ziua in care va rasari un nou space horror care sa ma faca una cu podeaua, sa descopar ca el face parte din echipa de productie.
Multumesc. Poate la un moment dat voi reuși sa ma implic intr-un proiect de echipa, momentan lucrez singur. Oricum, voi posta detalii despre noile proiecte pe forum, de îndată ce ajung la un stadiu suficient de avansat.

@Nervozix
Lol Mahri chiar a iesit al patrulea. Sunt un adevarat clairvoyant lel.

A fost fain.
Da, intr-adevar, ai prezis bine.

@DerangedGenius
In primul rand atelierul de UE 4 pentru ca este genul de articol de care se simte nevoia pe aici si poate, de ce nu, in revista.
Mulțumesc pentru voturi. Deoarece am ajuns pe locul 4, decizia de a publica articolul depinde in totalitate de redacție. Eu sper totuși să-l publice, deoarece pot fi multi cititori ai revistei care nu intra pe forum, ce au potențialul de a deveni dezvoltatori. Mai multi dezvoltatori înseamnă mai multe jocuri pe care le putem juca, eventual recenza.
User avatar
Zulu
Zergling
Posts: 146
Joined: 3 Mar 2014, 18:48
Location: Planeta Moldova

Re: Voting thread - Articolele comunității - Ediția a II-a

Post by Zulu »

Eu as fi bucuros sa vad in revista nu doar un articol de comunitate, ci chiar mai multe ca se vede ca exista material de calitate. Mai ales un articol ca al lui mahri.
Ex-Level Forum member, ex-Tzeeeac member, current everything else.
Post Reply

Return to “Articolele comunității”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests