Syberia 3

What would Guybrush Threepwood do?
Post Reply
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6547
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Syberia 3

Post by joonior_bmf »

User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Syberia 3

Post by juve3332 »

De ani de zile nu vad nimic concret despre jocul asta. Tot numai recapitulari ale primelor doua, niste artworkuri vagi, crampeie de promisiuni si aerul confuz ca nimeni nu stie ce si de ce lucreaza la Syberia 3. Mi-e teama ca se transforma in Duke Nukem Forever-ul adventure-urilor.
User avatar
sebas
Hammer Haunt
Posts: 1581
Joined: 2 Mar 2014, 15:50

Re: Syberia 3

Post by sebas »

Nu mai merge linkul ăla, dar bănuiesc că aici ducea: http://www.ign.com/videos/2016/05/19/sy ... on-preview
dump CHA
User avatar
SnipeRulz
Headless Kamikaze
Posts: 428
Joined: 31 Mar 2014, 19:34

Re: Syberia 3

Post by SnipeRulz »

Gameplay video:
phpBB [video]
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Syberia 3

Post by Mahdi »

phpBB [video]
REMEMBER CITADEL
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Syberia 3

Post by juve3332 »

Nu puteau sa-l lanseze si ei de Pasti...
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Syberia 3

Post by Mahdi »

De Paști 2019? :D
REMEMBER CITADEL
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2016
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Syberia 3

Post by juve3332 »

:D Hai, ma, pe 20 cica il avem pe masa de disectie.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4667
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Syberia 3

Post by Magicake »

phpBB [video]

:lol:
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Syberia 3

Post by ola small dickie »

"The long-awaited series revival breaks what wasn't broken before, suffering from disappointing design and mechanical failures alike."

The Good:

Some attractive settings and dramatic cutscenes; a few fun puzzles; nice continuity to have Sharon Mann reprise her role as Kate; soundtrack has some beautiful pieces.

The Bad:

Contrived, insipid storyline; some absurd / badly clued quests and puzzles; poorly engineered game mechanics and clunky controls; hours of arduous backtracking; few and forgettable characters; awkward dialogues; washed-out, dated graphics with robotic character animation, awful lip sync, and jarring ambient effects; unnecessary cliffhanger."

Our Verdict:

Kate Walker’s latest expedition to save the hapless Youkols is fraught with development missteps on multiple fronts, making Syberia 3 a mammoth disappointment."

1.5 / 5

http://www.adventuregamers.com/articles/view/32752
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4950
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Syberia 3

Post by TG »

That went well, eh?
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14564
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Syberia 3

Post by ola small dickie »

Pretty well, yes. Bine ca nu l am asteptat, nefiind prea implicat in aceasta serie. :D
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Rukifer
Zergling
Posts: 177
Joined: 30 Mar 2016, 18:45
Contact:

Re: Syberia 3

Post by Rukifer »

Eu îl tot aştept de ani verzi. Dar mi-e frică să dau 40 EUR pe un joc cu asemenea review-uri.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4667
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Syberia 3

Post by Magicake »

Uita-te la un walkthrough, din cate vad una din marile probleme tine de control. Nu m-as supune unei torturi gen lupte cu camera ca sa vad ceva/sa misc personajul pentru N ore nici daca ar costa $1. Daca era ceva joc clasic sau altfel exceptional, maybe, dar holy crap e 2017 si ai cinspe catralioane de jocuri cu camere si controale functionale pe care sa le copiezi. But that's just me.

Performance issues probabil ca se vor rezolva pana ii scade pretul. Cat despre restul, ramane la latitudinea fiecarui fan :lol:
User avatar
Rukifer
Zergling
Posts: 177
Joined: 30 Mar 2016, 18:45
Contact:

Re: Syberia 3

Post by Rukifer »

Primul Syberia a fost jocul care m-a făcut să mă îndrăgostesc de point&click stories. 9-10 y/o old Ruki was blown away. L-am devorat şi pe al doilea cu acelaşi entuziasm şi am aşteptat liniştită să apară partea a treia şi să mă dea pe spate.

În 16 ore de gameplay, a trebuit să dau reload de 4 ori (s-a dărâmat harta, mi-au luat animaţia de deschis uşa, Kate nu voia să se mişte sub nicio formă), am vrut să-l dezinstalez de vreo 2 ori pentru că nu am răbdare cu bad controls şi am avut un singur moment de awww.
Spoiler:
Când revine Oscar în poveste.
Atât. Nici nu mi-ar fi păsat că jocul arată mizerabil pentru 2017 sau că abia pot să-mi mişc caracterul pe ecran dacă ar fi fost o poveste la fel de engaging ca primele două. Dar nu. Tu, Kate Walker, ajuţi un trib de youkols să migreze cu struţii lor. But wait, it's the enemy. Vin ruşii să vă vâneze pentru că...vor ca tribul lor să se aşeze undeva şi să fie cetăţeni respectabili. :| Weakest shit ever.

Unde e atmosfera aia steampunk genială? Unde sunt automatonii cu care a început jocul? Unde sunt personajele interesante? E mult spus că endingul e cliff hanger având în vedere faptul că, dacă nu începeau să ruleze credits, nici nu-ţi dădeai seama că s-a terminat jocul. A fost jalnic.

I'm pretty hecking disappointed with the game, dar ştiu sigur că o să joc şi Syberia 4 din cauza a ceea ce sunt ca persoană.

Syberia 3 in a nutshell.
https://imgur.com/a/UFywT
Post Reply

Return to “Adventure & Quests”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests