Unavowed

What would Guybrush Threepwood do?
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Unavowed

Post by Azad »

L-am terminat. Am nevoie de restul zilei ca sa procesez tot dar pentru mine asta nu e doar cel mai bun adventure Wadjet, e cel mai bun adventure pe care l-am jucat vreodata si mi-am petrecut, doar, ultimii ani explorand genul asta pe toate laturile. O sa scriu mai multe despre el dar da, e un clasic si sper sa reprezinte un punct de referinta pentru gen. Thimbleweed Park, Gorogoa, Pillars of the Earth, acum Unavowed. Genul adventure mi se pare mai viu ca niciodata.
Eu tocmai l am lasat pe primul sa manance inainte sa plece
La fel am facut si eu :lol: Superba scena aia pe acoperis, in ploaie. Eu am mai stat cateva minute doar sa ascult melodia de acolo si sa ma bucur de atmosfera.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Unavowed

Post by ola small dickie »

Uhuuu si sunt si mai entuziasmat acum
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Unavowed

Post by ola small dickie »

Wadjet Eye Games:

"So I am sooo pleased to announce that Unavowed has broken our one month sales record in less than one week!

Thank you, everyone! The positive response to this game has been too overwhelming to describe. That y'all keep cheerleading the game means the world. Love you all."
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Unavowed

Post by Azad »

Ola, pe unde ai ajuns?
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Unavowed

Post by ola small dickie »

foarte putin am avansat ca nu am avut timp. sunt in canalizare vorbind cu omul ala de foc :)
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Unavowed

Post by Azad »

ola small dickie wrote: 13 Aug 2018, 16:01 foarte putin am avansat ca nu am avut timp. sunt in canalizare vorbind cu omul ala de foc :)
Mi-a placut mult povestea lui Jordon :) Nu stiu daca ai mai progresat de atunci dar eu am ales sa
Spoiler:
il omor, nu sa-l trimit pe taramul elemental-ilor de foc. mi s-ar fi parut prea crud sa il condamn la o eternitate de suferinta
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Unavowed

Post by ola small dickie »

Spoiler:
:lol: da, si eu am ales sa-l omor. mi s-a parut la fel, el fiind initial om, crud sa-l trimiti pt o eternitate intr-o lume de fire elementals
am avansat la fel foarte putin, pt ca n-am mai jucat, din lipsa de timp. sper sa continui zilele astea. sunt acolo, in casa aia unde bag de seama ca am gasit urmatorul membru al partyului, care e bestower ca in Blackwell. Si fetita aia care e fantoma in casa aia si iti ghideaza personajele desenand pe oglinzi si pereti....hmmm sunt aproape sigur ca e o fetita dintr-un joc Blackwell....am mai vazut casa aia pe undeva parca...si kiki koko sau ceva de genu am mai intalnit cuvintele astea pe undeva intr-un blackwell.....

intr-o zi la serviciu, de curiozitate :) am intsalat Unavowed si am inceput doar putin sa vad cum e cu un alt caracter, cu barman. am fost placut surprins sa vad ca incepe in alta locatie si cu alte personaje decat detectivul. pare ca are o rejucabilitate destul de interesanta
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Unavowed

Post by Azad »

ola small dickie wrote: 23 Aug 2018, 09:54 am avansat la fel foarte putin, pt ca n-am mai jucat, din lipsa de timp. sper sa continui zilele astea. sunt acolo, in casa aia unde bag de seama ca am gasit urmatorul membru al partyului, care e bestower ca in Blackwell. Si fetita aia care e fantoma in casa aia si iti ghideaza personajele desenand pe oglinzi si pereti....hmmm sunt aproape sigur ca e o fetita dintr-un joc Blackwell....am mai vazut casa aia pe undeva parca...si kiki koko sau ceva de genu am mai intalnit cuvintele astea pe undeva intr-un blackwell.....
KayKay e adorabila :D Ea mai aduce putin umor jocului si iti distrage atentia de la atmosfera apasatoare. Ceea ce face totul mult mai intunecat atunci cand realizezi ca de fapt e o fetita moarta si te intorci in misiunile principale.

Casa aia e super misto. Take your time with it, ca merita sa savurezi fiecare moment.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Unavowed

Post by ola small dickie »

da, asa mi s-a parut si mie casa aia si am de gan sa take my time with it

dar baaaaaa cred ca am descoperit ce ma tot ducea pe mine cu gandul la blackwell

casa asta nu seamana?

Image

and check this out, din blackwell: "Joey will briefly encouter Kendra in the kitchen, but make sure he looks at the picture and comes up with the name KayKay, which is written on the picture of a troll."

http://blackwellseries.gamewalkthrough- ... fault.aspx
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Unavowed

Post by Azad »

You gotta be shitting me. Aia e KayKay! Nice find, dude. Chiar nu m-am gandit ca se leaga intr-atat de Blackwell. Neaparat cand vorbesti cu bestower-ul sa ii ceri sa iti arate o poza cu KayKay. You'll see what I mean.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Unavowed

Post by ola small dickie »

Iep, mi a aratat poza cu kaykay :)

Am mai jucat si azi. Am mai terminat o misiune
Spoiler:
acum e si vicky in echipa, si am decis sa le salvez viata si lui merfolk general si lu tanti aia joy harrison
Mama, l as juca non stop pana la final daca n as fi obligat sa l las si sa fac si alte chestii
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Unavowed

Post by Azad »

ola small dickie wrote: 8 Sep 2018, 17:20 Iep, mi a aratat poza cu kaykay :)

Am mai jucat si azi. Am mai terminat o misiune
Spoiler:
acum e si vicky in echipa, si am decis sa le salvez viata si lui merfolk general si lu tanti aia joy harrison
Mama, l as juca non stop pana la final daca n as fi obligat sa l las si sa fac si alte chestii
Spoiler:
Eu i-am salvat viata Generalului dar Joy Harrison s-a sinucis pentru ca am vrut sa o trimit in dimensiunea Merfolk ca pedeapsa. Am stat destul de mult pe ganduri, dupa, daca am luat sau nu decizia corecta. In fond, ea ar fi continuat sa aiba puterile alea, parca, si am preferat sa salvez alte eventuale vieti.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Unavowed

Post by ola small dickie »

Spoiler for :
si eu m-am gandit destul de mult ce sa fac cu ea dar pana la urma am ales sa o crut. vicki a zis ca o s-o tina sub observatie si i-a interzis sa paraseasca zona, staten island parca. dar da, periculoasa alegere. o sa vad pe pacurs daca se va intoarce impotriva mea :lol: la briefing dupa misiune shefu parea destul de multumit ca n-am omorat pe nimeni, sa vedem daca o sa apara insa repercusiuni nasoale
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Unavowed

Post by Azad »

Sunt curios ce party vei folosi de acum incolo :) Eu am mers pe combinatia Elliot si Vicki. Interesting stuff.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Unavowed

Post by ola small dickie »

Pai urmatorea misiune am inceput cu mandana sau cum o cheama :lol: si cu vicky. Ma gandeam sa alternez partyul cu fiecare misiune. Nu se poate? Nu vreau sa stiu :lol:
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Unavowed

Post by ola small dickie »

Deci vicki gaseste amprentele apoi il chemam pe logan sa rezolve fantoma. Elegant. Misto. Mi a placut cum leaga jocul pana acum diversele abilitati ale personajelor
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Unavowed

Post by Azad »

Doar mie mi se pare ca fantomele isi pastreaza acea esenta trista, acea melancolie din Blackwell?
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Lamplight City

Post by ola small dickie »

Well, Kalash, that was fast.

Misto cum in meniul jocului personajele de pe acoperis se modifica in functie de cele pe care le ai in party in momentul respectiv. Nice touch
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Lamplight City

Post by ola small dickie »

The fuck? Haha postul de mai sus trebuia sa l pun la unavowed nu aici :lol:
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Unavowed

Post by Azad »

ola small dickie wrote: 15 Sep 2018, 17:00 Well, Kalash, that was fast.

Misto cum in meniul jocului personajele de pe acoperis se modifica in functie de cele pe care le ai in party in momentul respectiv. Nice touch
Spoiler:
Ce ai ales sa faci cu Lady of the Groove sau cum ii zice?
Post Reply

Return to “Adventure & Quests”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests