The Wardrobe

What would Guybrush Threepwood do?
Post Reply
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

The Wardrobe

Post by ola small dickie »

Image

The Wardrobe

"The Good:

Beautiful hand-drawn cartoon graphics; lively jazz soundtrack; great voice work; more pop culture references than you would have thought possible.

The Bad:

Some nonsensical puzzles; occasional joke seems lost in translation.

Our Verdict:

For a game about the undead, The Wardrobe is ironically packed with life. A few unfair puzzles can’t dampen its sheer enthusiasm and sense of fun."

Image
Image
Image

http://www.adventuregamers.com/articles/view/32676
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: The Wardrobe

Post by ola small dickie »

Am intrat in el.

Image
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: The Wardrobe

Post by ola small dickie »

Nu l-am terminat dar rebuie sa ma opresc aici. Nu-mi place. Mi-a adus aminte de Paradigm. As adauga ambele jocuri intr-o categorie de adventures care isi propun ca principal scop, principala calitate, umorul dar tocmai din cauza pentru mine esueaza complet. La fel ca la Paradigm, si aici m-am saturat de incercarile prea dese si prea fortate de a fi amuzant. Am o limita in a citi non stop replici ce se vor amuzante, in a intalni situatii si personaje ce se vor amuzante, dar care nu-mi atinga coarda asta a umorului deloc. La Paradigm parca problema asta era si mai grava, la The Wardrobe e putin mai atenuata dar din pacate nu e asta singura problema a jocului, nu e principalul motiv pt care l-am abandonat. The Wardrobe iti arunca in fatza o gramada de obiecte, personaje si situatii toate absolut random, fara nicio coeziune. Totul fortat pentru umor. I dont dig that. Jocul nu formeaza un univers, niste personaje de care sa-ti pese. Nu pot sa-l continui doar pt ocazionala referinta subtila sau nu la day of the tentacle. Alta problema a jocului e reprezentata de puzzle-urile fara nicio logica. Probabil ca as putea sa trec peste tonele de umor fortat si lipsa de interes fata de univers, personaje si poveste daca jocul ar avea un parcurs lin, fara obstacole majore. In schimb pe langa minusurile mentionate esti nevoit sa faci fatza si unor puzzle-uri de inventory absurde. E de ajuns pentru mine.

Nu recomand. 6/10
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Post Reply

Return to “Adventure & Quests”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests