Smile for Me

What would Guybrush Threepwood do?
Post Reply
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Smile for Me

Post by ola small dickie »

"This delightfully surreal indie adventure tells a surprisingly bittersweet story but is sure to leave you feeling happy when you're done."

Image

The Good:

Engrossing story with a sharply written script
Fantastic presentation in both abstract visuals and sound
Unique and memorable characters
Blends interesting new gameplay ideas with familiar established ones

The Bad:

Mumble dialogue might be annoying to some players

Our Verdict:

Smile For Me combines an engaging story with fresh gameplay ideas, a relatable and quick-witted cast of characters, and an impressive sense of style in a memorable experience that is worth any adventure gamer’s time.

Image

Image

Image

Image

https://adventuregamers.com/articles/view/37916

http://smileformegame.com/
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Smile for Me

Post by ola small dickie »

Image

Am intrat in el.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Smile for Me

Post by ola small dickie »

deci nu / 10
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Smile for Me

Post by Mahdi »

ce nu ți-a plăcut?
REMEMBER CITADEL
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Smile for Me

Post by ola small dickie »

au incercat sa faca ceva foarte bizaro-psihedelic de drogatz dar nu m-a prins. esti intr-un fel de azil unde mai sunt si alti scelerati cu care interactionezi dand din cap cu mausul da sau nu. si poti sa le dai sau sa primesti obiecte. la asta se rezuma interactiunea cu personajele. personaje care mi s-au parut la fel de bidimensionale precum si arata. e si un ciclu zi noapte care m-a enervat, ai putin timp intr-o zi sa alergi de colo colo incercand sa avansezi in joc pana cand vine ora de culcare rapid si trebuie sa fugi iar in camera ta sa te culci. daca nu te culci la ora de nani cand se da stingerea oricum vei adormi / lesina si te vei trezi a doua zi la o ora mult mai tarzie, la pranz parca, astfel avand si mai putin timp in ziua respectiva sa incerci sa faci ceva. facut ceva inseamna sa faci pe restul de nebuni fericiti, gen ia asta si da-o lu ala. si toata sandramaua asta e gandita de o figura ascunsa, pana unde am ajuns eu te delectezi cu ea doar transmitandu-ti mesaje prin televizoare sub forma unei papusi. poate spre final povestea se transforma in ceva misto dar n-am avut rabdare / nu m-a prins sa ajung pana acolo. nu ajungeam acasa cu o dorinta arzatoare iaaaa sa mai continui Smile For me

NIEEEEEXXXXT!!!!
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Post Reply

Return to “Adventure & Quests”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests