Gibbous: A Cthulhu Adventure

Jocuri de R.O.M.Â.N.I.A.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Gibbous: A Cthulhu Adventure

Post by Cristan »

Mahdi wrote: 7 Feb 2020, 21:15 În altă ordine de idei:

The Aggie Awards – The Best Adventure Games of 2019
Gibbous pare să fi fost destul de popular la Aggies, a luat un premiu pentru animație, plus mai multe premii Reader's Choice:

Image
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Gibbous: A Cthulhu Adventure

Post by Cristan »

E redus 30% pe Steam.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Gibbous: A Cthulhu Adventure

Post by Cristan »

Review-ul lui Marius Ghinea
Vreme de peste 3 ani, aproximativ din 2016 și pînă acum, am observat extraordinara muncă, depusă de cei trei oameni din echipa Stuck In Attic atît în crearea jocului, cît și în afara acestuia, pentru popularizarea propriului proiect. Astfel, este de observat numărul de actualizări din campania lor de Kickstarter: 35! Apoi, pe canalul lor de Youtube se pot viziona enorm de multe clipuri, multe dintre ele distribuite live pe Twitch, în care oamenii vorbesc despre stadiul în care se află proiectul Gibbous, despre propria lor munca, despre subiecte arondate producției de jocuri în general, despre elemente specifice jocului de tip adventure șamd.

Vă rog să mă credeți, să ai o asemenea constanță în prezența online în fața publicului tău țintă, simultan cu munca la un joc, este un efort titanic, demn de toată lauda. Cu certitudine, o astfel de strategie a dat roade, crescînd interesul asupra jocului și mărind baza sa de fani, între care am ajuns să mă număr.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
Post Reply

Return to “Made în România”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests