Fetele Învață, episoade noi în fiecare miercuri

User avatar
Mafio
Hammer Haunt
Posts: 1052
Joined: 2 Mar 2014, 16:07
Location: Constanța/București

Re: Fetele Învață, episoade noi în fiecare miercuri

Post by Mafio »

Lol, îți doresc urzicăraie plăcută în dugheana din București în care stai. Răspunzi la o glumiță nevinovată printr-o insultă. Jeez.
qiMERA
Space Invader
Posts: 19
Joined: 30 Mar 2016, 23:47
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Fetele Învață, episoade noi în fiecare miercuri

Post by qiMERA »

Oameni dragi, baieti si fete,

Va rog sa cititi si acele texte scrise de colegul Lucian. Sunt pe pagina 2. Poate acolo se explica mai bine care e faza cu fetele invata. Si da, ideea aia cu inversarea de roluri e geniala. Ne-am gandit si noi la ceva de genul dar inca nu stim cum sa o punem in practica.

Plus ca nu avem timp. Facem chestia asta doar in weekend si cand nu avem somn.

Multumim inca o data, pentru sugestiile de jocuri, pentru injuraturi, pentru aprecieri, pentru critici, pentru tot.
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Fetele Învață, episoade noi în fiecare miercuri

Post by DANiel »

First of all, invatati sa primiti recenzii negative si injurii.
Primul lucru de care trebuie sa fii constient cand faci ceva de genul e ca foarte posibil ca o masa foarte mare de oameni sa nu aprecieze chestia facuta de tine in acelasi mod care o apreciezi tu. Nu neaparat pentru ca e naspa, ci pur si simplu sunt idei diferite. Cand reusesti sa treci de asta si reusesti sa vezi si prin prisma lor, o sa intelegi de ce spun asta, si daca au sau nu dreptate.
Ah, si cand arunci cu muci in timp ce te promovezi, e posibil sa arunci cu muci impotriva vantului.
qiMERA
Space Invader
Posts: 19
Joined: 30 Mar 2016, 23:47
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Fetele Învață, episoade noi în fiecare miercuri

Post by qiMERA »

DANiel wrote:First of all, invatati sa primiti recenzii negative si injurii.
Primul lucru de care trebuie sa fii constient cand faci ceva de genul e ca foarte posibil ca o masa foarte mare de oameni sa nu aprecieze chestia facuta de tine in acelasi mod care o apreciezi tu. Nu neaparat pentru ca e naspa, ci pur si simplu sunt idei diferite. Cand reusesti sa treci de asta si reusesti sa vezi si prin prisma lor, o sa intelegi de ce spun asta, si daca au sau nu dreptate.
Ah, si cand arunci cu muci in timp ce te promovezi, e posibil sa arunci cu muci impotriva vantului.
Intelegem ce zici. Nu cred ca am injurat pe cei care ne criticau. Din contra incercam sa inteleg cele scrise. Chiar si atunci cand era doar „e naspa, sunt misogini, die”.

Multumim pentru sfaturi. Dar noi nu am venit aici doar pentru promovare. Am venit in primul rand pentru sugestii si idei. Si e ciudat cand cineva te face in toate felurile fara sa dea prea multe explicatii. Doar pentru ca nu-i place fața ta. Mna... internet 101.

-----

Intre timp noi aseara am filmat pentru un episod cu CS 1.6, un joc clasic. https://www.facebook.com/qimerastudio/p ... 6722746447
qiMERA
Space Invader
Posts: 19
Joined: 30 Mar 2016, 23:47
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Fetele Învață, episoade noi în fiecare miercuri

Post by qiMERA »

Duminica trecuta am filmat un episod cu Counter Strike 1.6. Dupa vreo 4-5 ore (aranjare decor, filmare etc.), fetele nu voiam sa mai lase jocul. Era ora 23 si ele erau „Stim, stim, trebuie sa plecam ca maine mergem la birou”.

Aici un mic video timelapse cu aranjarea „studio”-ului: https://www.facebook.com/qimerastudio/v ... =2&theater.
qiMERA
Space Invader
Posts: 19
Joined: 30 Mar 2016, 23:47
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Fetele Învață, episoade noi în fiecare miercuri

Post by qiMERA »

Avem episod nou cu Rocket League: http://bit.ly/Rocket-League-Part-1.

Asteptam injuratori de la Doc. :D
User avatar
Doc
Hammer Haunt
Posts: 1778
Joined: 29 Jun 2015, 21:23

Re: Fetele Învață, episoade noi în fiecare miercuri

Post by Doc »

A ÎNJURA a împărți urări de mamă, a înjura ca un birjar / ca la ușa cortului / de mama focului / de toți sfinții, a lua cu huideo, a se pizdui, a trece Dunărea pe cineva, a trimite (pe cineva) la origini, a trimite pe cineva la urmă.
Sursa: Argou (2007)

Nope, thanks. Io-s baiat subtire.
qiMERA
Space Invader
Posts: 19
Joined: 30 Mar 2016, 23:47
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Fetele Învață, episoade noi în fiecare miercuri

Post by qiMERA »

Dacă vreți să vedeți ce au mai jucat fetele mergeți aici: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... BOgLrz5zZ8.

De la ultima postare de aici, a mai aparut un episod cu GOT pe XBOX One. Azi apare episodul cu CS 1.6 jucat pe laptopuri, probabil a fost episodul care a necesitat cea mai mare munca (mutat mobila prin casa, filmat cu mai multe camere, de doua ori mai mult brut la montaj etc.)
User avatar
Zulu
Zergling
Posts: 146
Joined: 3 Mar 2014, 18:48
Location: Planeta Moldova

Re: Fetele Învață, episoade noi în fiecare miercuri

Post by Zulu »

Am urmarit si eu un filmulet, cel cu GOT.

- Introducere: cringe worthy, era sa-l inchid dupa nici un minut.
- Cuprins: girls are funny, guys are not.
- Incheiere: irelevanta, aproape cringe worthy.

Concluzie: 2/10 would not watch again.
Ex-Level Forum member, ex-Tzeeeac member, current everything else.
Post Reply

Return to “Streaming, podcasts, canalizare”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests