CONCURS - Jocul preferat din 2018

Rappa
Space Invader
Posts: 1
Joined: 4 Dec 2018, 11:17

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Rappa »

Momentan BlackOps 4 nu se pare cel mai bun joc pe care l-am jucat. Probabil îmi voi schimba parerea după ce incerc Batllefield.
Fish2108
Space Invader
Posts: 1
Joined: 4 Dec 2018, 11:26

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Fish2108 »

Jocul preferat pe anul 2018 este Spider-man pe ps4.Pur si simplu am avut senzatia de la inceput pana la platina ca eram efectiv eroul meu favorit
Bubu1899
Space Invader
Posts: 1
Joined: 4 Dec 2018, 11:43

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Bubu1899 »

Red Dead Redemption 2. Combina lucrurile mele preferate: GTA si istoria
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by cg1700 »

marvas wrote: 3 Dec 2018, 14:45 nu lasa asta sa te opreasca sa il alegi.
Ei, glumeam si eu. Daca chiar ar fi sa aleg un joc cel mai probabil as alege Donkey Kong Tropical Freeze. Cam trisez cu el ca ca initial a aparut pe Wii U acum vreo 4 ani si anul asta doar a fost portat pe switch, but whatever. Oricum, jocul mi se pare extraordinar din multiple puncte de vedere.

In primul rand are nivele foarte bine facute cu o gramada de diversitate. Aproape fiecare nivel introduce cate una sau mai multe noi mecanici si pe langa asta multe nivele au setpieces memorabile ceea ce face ca jocul sa aiba extraordinar de multa diversitate. Pe langa nivele, si fizica jocului a fost nimerita foarte bine. Chiar simti ca joci cu o maimuta mare cu greutate si inertie si asta face extrem de satisfacatoare deplasarea prin nivele. Jocul e si destul de greu ceea ce face ca depasirea nivelelor sa fie foarte satisfacatoare.

Pe langa partea de gameplay si partea de prezentare e excelenta. Designul artistic arata foarte bine, mai ales in tematica nivelelor. Partea mea preferata e probabil lumea 5 unde fiecare nivel e o etapa diferita din procesul de a face inghetata. Pe langa partea vizuala si soundtrack-ul e unul din cele mai bune pe care le-am auzit in ultimii cativa ani.

Toate elementele astea combinate fac DK:TF sa fie nu doar jocul anului penntru mine cat si probabil jocul meu preferat de pe switch.
Image
daamnwar
Space Invader
Posts: 2
Joined: 4 Dec 2018, 15:10

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by daamnwar »

Anul 2018 a venit cu jocuri noi foarte interesante si complexe. Primul titlu ce mi-a trecut prin minte a fost Shadow of the Tomb Raider, pe care l-am terminat si care oferă un gameplay foarte interesant, cu diferite sidequesturi aproape la fel de interesante ca si povestea principală. L-am jucat cu plăcere, poate pentru ca sunt si fan al jocurilor Tomb Raider. :D
User avatar
morko_alex
Space Invader
Posts: 4
Joined: 28 Apr 2014, 14:09

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by morko_alex »

Salutare,

Desi sunt membru pe forum de destul de mult timo, intotdeauna m.am rezumat la a posta putin si mai mult la a citi ce se posteaza. Mi.aduc aminte cu nostalgie de formul Level, sau de site sau de revista... Intre timo lucrurile s-au schimbat, am avut urmarea, cu N2, iar cand a disparut si acel forum ma gandeam ca nu o sa mai revina niciodata. Iata ca s-au pastrat conturile si contentul si s-a schimbat doar domeniul si asta ma face sa ma bucur ca un copil mic.

Oricum, sa revenim la oile noastre.
Jocul preferat de anul acesta este HITMAN 2. Acesta pastreaza in continuare esenta retetei originale (apropo, prin anii 2000 - 2003 mergeam la internet cafe sa ma joc Codename 47 si nu intelegeam de ce mama naibii nu pot sa ma joc in stil Rambo :)) ) si care a tot imbunatatit pe acel schelet pana a ajuns jocul care e astazi, unde poti crea un efect de domino atat de satisfacator, pentru atingerea obiectivelor. Partea de challenge.uri este bine venita si ofera o imensa rejucabilitate, iar faptul ca primesti intregul joc HITMAN cadou in cazul in care ai varianta anterioara este da dovada ca IO tine la perceptia consumatorului, cu atat mai mult cu cat ei au mizat foarte mult pe lansarea acestui joc, avand in vedere dificultatile prin care au trecut in ultima perioada, desi faptul ca au devenit independenti fata de Square Enix nu poate fi decat un lucru bun.

Mna, cam atat. Sorry for the wall of text.

L.E. Habar n.am cat de bun sau rau e RDR2 pentru ca inca nu il am si ma feresc de spoilere ca de dracu, asa ca nu imi pot sa cu parerea
Perius
Space Invader
Posts: 1
Joined: 4 Dec 2018, 23:28

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Perius »

Optez pentru Red Dead Redemption 2 pentru PS4, deoarece l-am jucat pe primul pe PS3 si a ajuns jocul meu preferat pana in ziua de azi.. personajele, peisajele si in special povestea m-au facut sa il iubesc. As vrea sa vad daca 2-ul i-ar lua locul.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by marvas »

Multumim tuturor pentru participare, inscrierile s-au incheiat.
NU SCHIMBATI CANALUL, o revenim in curand si cu numele preafericitului castigator!
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by marvas »

Marvas Entertainment presents
A Marvas Studios production:

phpBB [video]


Felicitari castigatorului! O sa primesti un mesaj in privat ca sa ne spui ce premiu alegi si sa ne lasi datele de contact pentru livrare. Bineinteles, poti sa postezi si aici jocul pe care vrei sa il alegi.

Daca nu primim un raspuns de la castigator in 48 de ore, o sa trecem la urmatorul de pe lista si tot asa.

Multumiri tuturor participantilor. Speram sa reusim sa mai organizam concursuri de genul acesta.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by McWilliams »

So much production value! :o
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Magicake »

Cel mai misto announcement ever. Grats :-D
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Cristan »

Nice video :)

Felicitări câștigătorului și felicitări și lui marvas pentru organizare!
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
Padre2211
Space Invader
Posts: 2
Joined: 4 Dec 2018, 10:57

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Padre2211 »

Felicitari castigatorului!
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by marvas »

dWolfy wrote: 3 Dec 2018, 21:28Sper sa castig.
Si noi speram sa iti verifici mesajele si email-ul!
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by marvas »

O sa ii acordam la dispozite castigatorului si ziua de azi ca sa isi revendice premiul.
Daca nu, maine o sa trecem mai departe.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by marvas »

Din pacate nu am primit raspuns, asa ca urmatorul de pe lista e freestyle2011.
freestyle2011
Space Invader
Posts: 4
Joined: 3 Dec 2018, 18:46

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by freestyle2011 »

marvas wrote: 9 Dec 2018, 10:57 Din pacate nu am primit raspuns, asa ca urmatorul de pe lista e freestyle2011.
Ii prima oară când câștig ceva <3 Multumesc mult băieți
freestyle2011
Space Invader
Posts: 4
Joined: 3 Dec 2018, 18:46

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by freestyle2011 »

freestyle2011 wrote: 9 Dec 2018, 11:54
marvas wrote: 9 Dec 2018, 10:57 Din pacate nu am primit raspuns, asa ca urmatorul de pe lista e freestyle2011.
Ii prima oară când câștig ceva <3 Multumesc mult băieți
Tocmai a ajuns , va mulțumesc pentru cadoul acesta de Crăciun , sărbători fericite https://imgur.com/a/v5g75eZ
Post Reply

Return to “Concursurile comunității”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests