CONCURS - Jocul preferat din 2018

User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by ola small dickie »

Unavowed
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by marvas »

de ce Unavowed?
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by ola small dickie »

deocamdata e cel mai bun adventure din 2018 pe care l-am jucat
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by marvas »

BUMP! Ultima saptamana pentru inscrieri!
Morphine
Space Invader
Posts: 10
Joined: 28 Nov 2018, 16:10

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Morphine »

God of War. Este singurul joc după The Last of Us care m-a marcat. Nu mă las ușor impresionat dar mi s-a părut foarte bine expusa relația tata-fiu dintre protagoniști și pe mine m-a convins. Nu mă interesează detaliile tehnice, experiența pe care mi-a oferit-o a fost memorabila și de aceea pentru mine e jocul preferat din acest an.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Bogdan »

My Summer Car. O sa scriu un post la sectiunea de impresii ca sa detaliez.
AlexandruN2
Space Invader
Posts: 1
Joined: 28 Nov 2018, 22:39

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by AlexandruN2 »

Red Dead Redemption 2

Primul Read Dead Redemption m-a uimit, fiind si unul dintre primele jocuri pe care le-am jucat pe Xbox 360. L-am terminat de 4 ori si am asteptat cu nerabdare a doua parte. Din păcate nu am avut foarte mult timp pentru a doua parte, am trecut peste el in aproximativ 30 ore, dar m-a încântat tot timpul când am reușit să fac noi legături între cele 2 jocuri, și implicit să aflu chestii noi despre personajele pe care le-am întâlnit în prima parte (mai ales pentru John Marston). A fost un joc bun, dus la un nivel mai mult decât satisfăctor, pânâ la urma urmei de aceea a fost și amânat de vreo două ori, pentru a putea livra un joc finisat.

Iar dacă ar fi să fac un mic top pentru joculețele lansate anul acesta (deși nu am apucat să joc toate tilurile lansate):
1.Red Dead Redemption 2
2.God of War
3.A way out
4.Spiderman
Skyll3x
Space Invader
Posts: 1
Joined: 29 Nov 2018, 16:11

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Skyll3x »

God of War. Singurul joc care m-a facut sa mai aprind consola si sa ma tina in fata televizorului.
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Azad »

Desi Unavowed este, probabil, cel mai bun adventure aparut in ultimii ani, voi alege Lamplight City. Nu pentru ca i-ar fi superior lui Unavowed in vreun fel, deloc chiar. Dar mi se pare ca reprezinta foarte bine valul de adventure-uri indie din ultimii ani, gata sa readuca genul la viata. Plus ca e misto. Jucati Lamplight City. Si Unavowed. Jucati jocuri adventure in general. Yeah.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by ola small dickie »

Subscriu la Azad
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Fular »

Fie, îmi arunc și eu opinia aici.

Jocul meu preferat de anul ăsta e Project: Warlock, singurul pe care l-am luat de la rudele sud ecuatoriene iar după ce l-am butonat bine pentru câteva ore l-am cumpărat câteva zile mai târziu la preț întreg. Nu știu câți din voi mai țin minte un quote de-al lui Foxman(?) în care deplângea moda shooterelor de selfhealing dacă te ascunzi după zid, tânjind după modelul clasic al genului consacrat în Duke Nukem, Doom sau Quake. Apăi P:W e un amalgam bine încropit al clasicilor, care deși vizual se apropie mai tare de DOOM-Heretic ca feeling e mai aproape de Quake, cel puțin în prima parte cu setting-ul medieval. 60 de niveluri care pot fi parcurse fiecare între 2 și 10 minute, arme upgradabile și pearkuri în care-ți investești experiența și un mod hardcore pentru cine crede că-l pot ține bojocii e tot ce am avut nevoie anul ăsta și am dus lipsă.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by marvas »

Hey hey hey, mai avem azi si maine pentru inscrieri!
Puteti castiga un joc frumos pentru voi sau pentru un prieten, o prietena, copii, nepoti, catei, pisici!
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by cg1700 »

Boooo, concursul se termina cu 2 zile inainte ca jocul anului sa apara.
Image
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by marvas »

nu lasa asta sa te opreasca sa il alegi.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Magicake »

Nu am jucat nimic din 2018. As fi jucat Underworld Ascendant dar s-a dovedit a fi o dezamagire.

Pathfinder Kingmaker ar fi GOTY pentru mine daca ar fi sa joc, dar astept patch-uri si DLC. Pare a fi singurul oldschool care si-a indeplinit cu succes misiunea so far.
naicht
Space Invader
Posts: 1
Joined: 3 Dec 2018, 16:10

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by naicht »

Jocul meu preferat e Read dead redemption 2. De ce? E cel mai diferit de până acum la multe capitole, iar faptul că poți să dezactivezi harta și să te ghidezi după ce îți zic npc-urile e genial. Dacă câștig, pentru xbox îl vreau. Mulțam și sănătate
Stefan
Space Invader
Posts: 1
Joined: 3 Dec 2018, 16:34

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Stefan »

Salutare, jocul meu preferat este Marvel’s spiderman(sincer sa fiu am jucat 10 minute la un prieten și chiar atât puțin timp am rămas destul de impresionat, iar de curând mi-am achiziționat un ps4 pro), este jocul meu preferat deoarece jocurile cu super eroi ma captivează sunt distractive și nu te poți plictisi, de curând am terminat spiderman 2 :)
theprimo
Space Invader
Posts: 1
Joined: 3 Dec 2018, 16:45

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by theprimo »

God of War! Primele jocuri au fost revoluționare din multe puncte de vedere, cel de anul asta fiind o evoluție fireasca a unui concept deosebit.
DICE
Space Invader
Posts: 1
Joined: 20 Nov 2018, 21:36

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by DICE »

Red Dead Redemption 2, o poveste care incepe greoi, si te prinde putin cate putin pana ajungi sa indragesti protagonistul,care, la prima vedere, e inferior lui John Marston din primul joc. O lume vasta, in care poti sa lasi deoparte misiunile principale si sa explorezi fara sa te plictisesti. O poveste pe masura, o multitudine de activitati, personaje memorabile si grafica impecabila il fac sa fie jocul meu favorit de anul acesta, si cel mai probabil GOTY
CallMeRaz
Space Invader
Posts: 1
Joined: 3 Dec 2018, 18:02

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by CallMeRaz »

God of War, a fost o poveste super emoțională și a se simte pasiunea echipei din spate, dar sunt fan Spider-Man de mic, deci cred că îl detronează. :D
Post Reply

Return to “Concursurile comunității”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests