CONCURS - Jocul preferat din 2018

vlad.turburas96
Space Invader
Posts: 1
Joined: 3 Dec 2018, 18:18

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by vlad.turburas96 »

Assassin's Creed Odyssey pentru ca face parte din seria mea preferata de jocuri video si acum e full RPG ca The Witcher, unul dintre cele mai bune jocuri dintotdeauna.
Cristy
Space Invader
Posts: 1
Joined: 3 Dec 2018, 18:24

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Cristy »

Jocul preferat (si asteptat de altfel) din 2018 pentru mine a fost si este Red Dead Redemption 2. RDR2 pentru ca Story, pentru ca Arthur, pentru ca ofera ceea ce alte jocuri in ziua de azi cu greu reusesc sa ofere, pentru ca mi-a depasit asteptarile, pentru ca prequel la unul din jocurile mele preferate din generatia trecuta, pentru ca o sa fie GOTY.
Skreel
Space Invader
Posts: 1
Joined: 3 Dec 2018, 17:48

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Skreel »

Pentru mine este o decizie relativ usoara, merg pe Marvel's Spiderman. Sunt fan Spiderman de mic, si jocul asta mi-a redat vibe-ul din copilarie cand ma uitam la Spiderman pe Fox Kids. Povestea este foarte buna, gameplay-ul este placut si grafic vorbind nu am ce sa comentez. De asemenea este primul joc la care reusesc sa fac platinum trophy, deci chiar pot sa zic ca mi-a placut foarte mult.
kukaraccsa
Space Invader
Posts: 1
Joined: 3 Dec 2018, 18:40

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by kukaraccsa »

God of War. perfect din toate ptele de vedere. grafica, story, playability... incorporarea mitologiei scandinave... jocul deceniului.
freestyle2011
Space Invader
Posts: 4
Joined: 3 Dec 2018, 18:46

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by freestyle2011 »

Cu siguranță Red Dead Redemption 2 , in opinia mea este cel mai bun joc din 2018 , un joc excepțional de la un studio excepțional .
Rockstar games mereu ne lasă să așteptăm ceva pentru un joc nou dar cu siguranță merita așteptarea ,
De ce RDR 2? Ei bine , o poveste bine realizată cu caractere care se simt că ar fii reale , cu dialoguri interesante din care mereu ai ceva de învățat despre lumea din joc , grafica excelenta și detaliile uimitoare din joc care fac totul sa para așa de real , toată lumea din jurul tau se simte plina de viață , și mereu ai ceva de făcut , chit ca jocul are 60 de ore de gemaplay la story , sunt sigur că și după ce termini jocul încă ai multe lucruri de descoperit , încă nu am jucat jocul , dar deabea aștept să o fac , incerc sa evit toate spoilerele posibile pentru că nu vreau să îmi stric surpriza de a vedea cu ochii mei ce se întâmplă și cum va decurge totul. Un must play care sigur va face ravagii și după câțiva ani buni de la lansare.
User avatar
Arthur Trevor
Space Invader
Posts: 11
Joined: 3 Dec 2018, 18:59

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Arthur Trevor »

God of War pentru cea mai tare poveste de la Last of Us incoace, avand o grafica si efecte superbe si un gameplay care te tine captiv.

Pe locul 2 ar fi Red Dead Redemption 2 pentru lumea recreata a Vestului Salbatic.
Sper sa apara si pe PC in viitorul apropiat.
Taifunu
Space Invader
Posts: 1
Joined: 3 Dec 2018, 19:19

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Taifunu »

Red Dead Redemption 2! Abia mi-am cumparat un ps4 si parca as lua ceva pauza de la facultate sa ma joc. :))
Codrun
Space Invader
Posts: 1
Joined: 3 Dec 2018, 19:24

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Codrun »

Salutare si bine v-am gasit! :)

Alegerea mea este Red Dead Redemption 2, pentru PS4.

Red Dead Redemption a fost unul din jocurile mele prefereate, in trecut. Am petrecut zeci de ore in el si l-am jucat, la vremea aceea, pe Xbox 360.

De curand, am inlocuit vechiul PS4 cu un PS4 Pro + TV 4K si sunt extrem de multumit de alegerea facuta. RDR2 urma sau ma rog, urmeaza sa fie urmatorul meu joc. Daca il castig aici, cu atat mai bine. Happy me! :D
User avatar
Teo
Space Invader
Posts: 5
Joined: 3 Dec 2018, 19:28

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Teo »

God of War din ceea ce am jucat anul acesta mi se pare cel mai bun insa este posibil ca Red Dead Redemption 2 sa imi fi placut mai mult daca l-as fi jucat. Urmeaza!
Asasinulvegan
Space Invader
Posts: 1
Joined: 3 Dec 2018, 20:06

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Asasinulvegan »

Marvels spiderman, big fan in tot ceea ce tine de comics, si n-am apucat sa il joc,da am citit doar chestii bune despre !
neduardt
Space Invader
Posts: 1
Joined: 3 Dec 2018, 20:43

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by neduardt »

Jocul meu preferat din 2018 este Assassin's Creed Odyssey. Iubesc seria si cred ca acesta chiar este un RPG reusit cu o poveste complexa si captivanta.
danydb
Space Invader
Posts: 1
Joined: 3 Dec 2018, 20:37

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by danydb »

Aleg God of war PS4. De ce? Am jucat și Spiderman și Rdr2, care la rândul lor sunt extraordinare, dar God of war ma cuprins cu povestea, personajele și atmosfera extraordinara, demult nu am jucat ceva care sa ma facă sa fiu asa implicat, emotia transmisa de personaje, modul în care sa schimbat Kratos și felul în care evoluează relația lui cu Athreus, și nu în ultimul rand modul în care e reprezentata și adaptata mitologia nordica. Sunt multe de spus despre joc, mai rămâne doar sa îl recomand și bafta la toată lumea! 😊
Paulies86
Space Invader
Posts: 1
Joined: 3 Dec 2018, 21:13

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Paulies86 »

Clar ca jocul meu preferat e RDR2 :D . Abia l-am luat în seara asta și e extraordinar (asa zice și băiețelul meu de 9 ani). Mi-ar plăcea in curând sa pot juca și ultimele apariții de la Assassin's Creed. :)
dWolfy
Space Invader
Posts: 1
Joined: 3 Dec 2018, 21:26

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by dWolfy »

Red Raed redemption2. Întodeauna am fost foarte atras de astfel de jocuri. Mi am modat și ps3 ul la vremea lui sa îl pot juca. Sper sa castig. Bafta tuturor !
Joeximus
Space Invader
Posts: 1
Joined: 3 Dec 2018, 21:28

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Joeximus »

GoW 4. Am fost mereu mare fan al seriei....dar asta...
Tudormihai
Space Invader
Posts: 1
Joined: 3 Dec 2018, 21:38

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Tudormihai »

Jocul meu preferat din 2018 este Red Dead Redemption 2. Mi se pare cel mai genial joc făcut vreodata. Uimește prin fiecare detaliu si as fii mega bucuros daca l as câștiga pentru xbox one. Poate vine moșul mai devreme. Hihi.
Andrei Stoenescu
Space Invader
Posts: 1
Joined: 3 Dec 2018, 21:43

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Andrei Stoenescu »

God of war.De ce?pentru ca jocu asta ofera o poveste fascinanta cu origini nordica si mitologice,si cum legatura tata fiu se dezvola,grafici minunate si absolut orice,este cel mai bun joc 2018 pe langa fortnite
Optixi
Space Invader
Posts: 1
Joined: 3 Dec 2018, 22:53

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Optixi »

Jocul favorit gta 5, pentru diversificare, numărul mare de playeri ai comunitate
Alex_cr
Space Invader
Posts: 1
Joined: 3 Dec 2018, 16:29

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Alex_cr »

Jocul meu preferat din 2018 este Assassin's Creed Odyssey pentru ca ador seria si imi place ca actiunea se desfasoara in Grecia Antica.Mi-ar placea sa pot juca in viitorul apropiat si Red Dead Redemption 2
Padre2211
Space Invader
Posts: 2
Joined: 4 Dec 2018, 10:57

Re: CONCURS - Jocul preferat din 2018

Post by Padre2211 »

RDR2, pentru ca e western, are poveste faina si grafica pe masura
Post Reply

Return to “Concursurile comunității”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests