februarie_2021

leftclickghinea.ro este site-ul lui Marius Ghinea

Moderator: Marius Ghinea

Post Reply
User avatar
Marius Ghinea
Headless Kamikaze
Posts: 283
Joined: 26 Mar 2014, 15:33

februarie_2021

Post by Marius Ghinea »

Ca să obții sunetul cel mai bun din sistemul pe care îl deții, trebuie să știi cîteva lucruri. Despre unul dintre acestea citiți în noul meu articol din secțiunea „audio”.
User avatar
Marius Ghinea
Headless Kamikaze
Posts: 283
Joined: 26 Mar 2014, 15:33

Re: februarie_2021

Post by Marius Ghinea »

În a doua parte a articolului de idei pentru playerul audio foobar2000 aflați despre cum puteți face mai bine corecție de ton.
User avatar
Marius Ghinea
Headless Kamikaze
Posts: 283
Joined: 26 Mar 2014, 15:33

Re: februarie_2021

Post by Marius Ghinea »

Pentru că întotdeauna se poate mai bine, vă prezint și căstile Superlux HD-330.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: februarie_2021

Post by MC »

După ce am citit review-urile la căștile Superlux HD681 și HD330 și fiind un amator de muzică și sunet de calitate (fără a mă putea declara audiofil, nici pe departe) am decis să cumpăr și eu modelul HD330.
După cele 3 zile de ascultat muzică, pot spune că a fost cea mai bună achiziție a mea din ultima lungă perioadă de timp și cu siguranță cei mai bine cheltuiți 130 de lei ever.

Mai dețin și o perche de căști HyperX Cloud Revolver, cumpărate tot în urma citirii unui review-ul de-al lui Marius din revista Nivelu2, și în vreme ce le folosesc în continuare pentru jocuri și filme (în primul rând pentru că mi se par mai confortabile), pentru scurtele momente când vreau sa savurez niște muzică apelez doar la HD330.

Mersi Marius pentru recomandare!
User avatar
Marius Ghinea
Headless Kamikaze
Posts: 283
Joined: 26 Mar 2014, 15:33

Re: februarie_2021

Post by Marius Ghinea »

Cu multă plăcere.
Da, și eu îmi folosesc în continuare Cloud Revolver-urile, cînd simt nevoia de basul lor, deși inițial am fost acaparat de basul mai bine controlat al căștilor deschise și semideschise.
Dar, despre asta, într-un articol următor...
Post Reply

Return to “left click Ghinea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests