League of Legends

Dacă se joacă online, aici puteți discuta despre el.
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

League of Legends

Post by reV »

zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: League of Legends

Post by Soarecu »

Nu cred! Pe forumu' vechi 2 ani (aproape, de cand am intrat eu) nimic de LoL si pe asta din prima? Ok astept discutii :)
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: League of Legends

Post by Soarecu »

Buun, numai pe mine ma scoate din minti ranked-ul? Dau numa de ratati de o vreme incoace, ba afk ba feed ba jungler retardat care nu poate da un amarat de gank si junglerul advers imi da 3 gankuri in 5 minute. Mai e careva in situatia asta?
PS: Din GoldIII am ajuns in V.
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: League of Legends

Post by reV »

Eu am renuntat la a mai juca League. Prea multi retarzi/copii care se cred zei. Mai joc din cand in cand cu un amic, si in rest nici macar level 30 nu ma intereseaza sa fac.
Astept Heroes, pana atunci adio MOBAs D:
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: League of Legends

Post by Soarecu »

Si mi imi vine cateodata sa renunt, dar poate poate ajung in diamond si acolo mai scap de retarzi.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: League of Legends

Post by Bogdan »

Daca mai joaca cineva LOL la modul relaxat si cauta coechipieri ne-polonezi, puteti sa ma adaugati:
http://www.lolking.net/summoner/eune/43935146#profile
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: League of Legends

Post by McWilliams »

Ceva ciudat se intampla: incep sa castig meciuri de LoL in ranked. In mod total inexplicabil, cam toti dobitocii ajung in echipa adversa. Adica din meciurile pierdut... nu stiu, poate 1/10 cel mult sunt cele pierdute din vina unuia care devine afk dupa ce moare de 3 ori si incepe un meltdown despre cat de zeu neadorat este el. Si nu cred ca este nivelul avansat, din moment ce sunt in S1.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
ailailou
Gigănos
Posts: 56
Joined: 4 Mar 2014, 19:26

Re: League of Legends

Post by ailailou »

N-am mai deschis LoL de la modul Ultra Rapid Fire de 1 Aprilie. Am jucat in prostie modul pana in 7 Aprilie cand s-a renuntat la el, ca deh, a fost doar o gluma de 1 Aprilie cu un twist neasteptat. Pur si simplu nu m-am distrat asa de mult in toti anii de LoL precum m-am distrat cu modul URF. Am fost dezamag cand s-a renuntat la el. De atunci tot astept reactivarea lui... :(

Inainte bagam ARAM non-stop. Nici ala nu mai e pe placu' meu datorita URF-ului.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: League of Legends

Post by Bogdan »

URF an jucat foarte putin pentru ca simteam ca ma dereglez pentru jocul normal.

Daca iti plac chestiile de genul asta, vezi ca si acum au un mod de joc temporar cu extra haos - Doom Bots. Dureaza pana in 27:
https://www.youtube.com/watch?v=ihMc-GQjeKo
User avatar
ailailou
Gigănos
Posts: 56
Joined: 4 Mar 2014, 19:26

Re: League of Legends

Post by ailailou »

Arata destul de misto. Faptu' ca e vorba de bots ma cam face sa stramb din nas, dar ii dau o tura maine-poimaine sa vad exact care-i treaba.

Mai era modul One for All, care tot asa m-a bagat in priza cat a durat.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: League of Legends

Post by Bogdan »

La scurt timp dupa Gnar, inca un campion apare in LoL:
http://eune.leagueoflegends.com/en/cham ... -the-sands
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: League of Legends

Post by Soarecu »

Bogdan » 27 Aug 2014, 08:54 wrote:La scurt timp dupa Gnar, inca un campion apare in LoL:
http://eune.leagueoflegends.com/en/cham ... -the-sands
Au trecut 2 saptamani?
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: League of Legends

Post by Bogdan »

Se mai uita cineva la campionatul mondial? Au fost pana acum niste situatii si rezultate incredibile.
phpBB [media]
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: League of Legends

Post by Soarecu »

Bogdan » 29 Sep 2014, 09:06 wrote:Se mai uita cineva la campionatul mondial? Au fost pana acum niste situatii si rezultate incredibile.
phpBB [media]
Ma uit doar din cand in cand, sunt in perioada de pauza de lol.
User avatar
Soarecu
Pig Cop
Posts: 791
Joined: 11 Mar 2014, 19:04

Re: League of Legends

Post by Soarecu »

Ti-am dat add bogdan sunt TheKiller (in caz ca mai intri pe forum).
BTW si eu am inceput sa castig ranked la greu, adica in vreo 30 de meciuri am pierdut vreo 5 si astea din cauza serverelor care crapau sau (mai rar) a puradeilor scapati de la zoo. Incerc si sper sa ajung prin Diamant in S5.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: League of Legends

Post by McWilliams »

Nu am descoperit apa calda, dar ma simt multumit cu modalitatea de a face rost de victorii in rank play in trei pasi simpli si usori.

1) Pick Thresh.
2) Win.
3) Wank/Post on Nivelul 2 while waiting for next game.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Rukifer
Zergling
Posts: 177
Joined: 30 Mar 2016, 18:45
Contact:

Re: League of Legends

Post by Rukifer »

Tind să cred că am pierdut mult prea mult timp cu mizeria asta de joc, but I can't stop playing it. Nici măcar nu ştiu de ce atât de addictive. Îmi place să mă prefac că ştiu să joc, dar n-am reuşit să ies din gold până acum. Într-un anumit punct al vieţii, m-am hotărât să joc doar support şi să pic în echipă doar cu retardaţi care nu ştiu să click dreapta. Da' e okay. Life goes on. Am început să nu mai joc ranked ca să nu mă mai frustrez.
User avatar
Daenvgiell
Space Invader
Posts: 3
Joined: 16 Mar 2016, 08:27

Re: League of Legends

Post by Daenvgiell »

Anul trecut am inceput sa joc si eu LOL, la inceput am jucat asa doar de distractie, pana cand m-a prins si pe mine flama.
Deja eram jos, picasem din Silver III in Bronze si nu am reusit sa mai ies de acolo. Consider ca in ranked este important sa joci cu aceiasi 4 oameni cat se poate de mult, se creeaza un fel de echipa. Pe langa asta e bine sa nu fii egoist, mereu am considerat ca este important sa castigam, nu cine face killuri s.a.m.d.

O sa va dau si eu add, momentan sunt in Bronze V, acolo am picat dar am jucat putin fiindca este enervant sa vezi doar persoane care isi bat joc, desi imi castigam lane-ul pierdeam meciul din cauza celorlalti care feedau sau erau afk etc.

Pe curand :)
Never Say Never
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: League of Legends

Post by Bogdan »

Yorick, cel mai inutil campion din LOL va primi in curand un full rework (visual & gameplay). Asta e teaser-ul:
http://giphy.com/gifs/leagueoflegends-l0MYSyxBQ9GIWsLRK

Abia astept. Joc lol de mai bine de 3 ani, dar nu am nici macar un joc cu Yorick.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: League of Legends

Post by Bogdan »

Post Reply

Return to “Online”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests