Thief

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Thief

Post by MC »

Dr. User wrote: 6 Oct 2019, 11:35
vulp wrote: 17 Feb 2016, 01:25 O sa ma apuc acest sau urmatoru weekend de scris reviewuri. incep cu the 7th crystal (now mansion with spiders), rocksbourg series (horror rooftops), heist society (mansion), amoral dilemma (cathedral). Sper sa nu dureze peste 3-4 ore pe bucata...

Mersi mahdi pt lista aia smechera :oops:
Ai mai scris review-urile? Pe unde le găsim?

Cred că FM-ul Omnious Bequest Gold ar trebui jucat de orice fan Thief.
Lol. Tipul e banat de cel putin 1 an daca nu 2.
User avatar
Dr. User
Zergling
Posts: 135
Joined: 25 Apr 2014, 13:27
Location: Târgu-Jiu

Re: Thief

Post by Dr. User »

Ciudat! Parea om serios :)
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Thief

Post by MC »

Dr. User wrote: 6 Oct 2019, 13:07 Ciudat! Parea om serios :)
Foarte serios :lol:
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Thief

Post by Magicake »

Ce tare a fost Life of the Party, sa poti umbla prin oras dupa loot inainte de misiunea propriu-zisa. Parca dupa distractia din oras Angelwatch a fost cam dezamagitor :lol: Lore is crazy good too.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Thief

Post by juve3332 »

Aici dadeai de telescopul ala dintr-un pod?! (Faza semnalata de MG in Level la vremea aia.) Nu mai tin minte. Ai dat de vreun telescop? :mrgreen:
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Thief

Post by Magicake »

Dap, am gasit camera :-D
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Thief

Post by Magicake »

Mai e cineva nitel enervat de faptul ca tool-urile ca si loot nu prea au sens? Lasand la o parte water arrows, moss arrows si alte alea gasite in the wild (care oricum sunt dubioase, adica de ce ai gasi water arrows intr-o baltoaca cu apa sau fantana — o fi sugerand ca le craftezi pe loc?), de ce naiba gasesti tool-uri atat de specifice furatului precum rope arrows in cutii/seifuri din banca sau alte locatii in care dai spargeri. Iar apoi mai sunt si flash bombs, nimeni altcineva nu foloseste flash bombs si totusi le gasesti peste tot pe unde mergi. Astea ar fi cel mai usor de explicat, daca garzile le-ar folosi impotriva ta. Dar de ce ar avea nevoie un lord de invisiblity potion sau slow fall? No idea, dar are stoc in ceva zona secreta, 100%.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Thief

Post by Magicake »

Casing the joint a fost super, pentru masks nu pot gasi alta explicatie decat ca au avut deadline scurt si au trebuit sa scoata de undeva o misiune in plus. Iar apoi ultima misiune e just awful. Vroiam sa zic ca ar merge mai multe puzzle-uri in thief, dar nu genul asta de puzzle-uri.

Pana la masks a fost un joc genial.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Thief

Post by Waaagh! »

Pătrunjelu' wrote: 11 Oct 2019, 23:53 Iar apoi ultima misiune e just awful.

Pana la masks a fost un joc genial.
Prima data cand am jucat Sabotage at Soulforge am lasat realitatea in suspensie. Stand-by. Pauza. Revin cand termin. Exponenta de steampunk techno-kvlt, Isaac Asimov si Arthur C. Clarke aplicata pe o distopie cibernetica alienata si alienanta. E de departe cel mai bizar si tulburator nivel de joc video pe care l-am parcurs vreodata. Am iesit de acolo cu cele mai stranii ginduri si am zacut in pat cu ochii in tavan pret de citeva zile, chestie care mi s-a mai intimplat numai de vreo 2-3 ori in viata.

Si Casing the Joint e delir total, dar din cu totul alte considerente si cu nuante foarte diferite.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Thief

Post by juve3332 »

Joaca si 3-ul, e un joc misto. Iar apoi Thief Gold, cu cele 3 misiuni noi, pe Expert.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Thief

Post by Magicake »

Daca te refereai la mine, o sa incerc prima oara T2X. Dupa ce termin T2 urmeaza pauza ca mi-au ajuns aproape 60 de ore de thief in a row :lol: Mai am juma' de VtM Redemption.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Thief

Post by Magicake »

In toate misiunile alea cu ghost ca objective explicatia e ca tre sa ramai nevazut ca lumea sa nu creada ca tu ai fost faptasul. Dar nu ar trebui sa fie fix invers? Garrett e master thief, toata lumea stie asta. Daca ar lasa 0 supravietuitori si ar picta peretii cu sangele garzilor, in niciun caz nu l-ar banui cineva :lol: Pe cand daca-ti intra cineva in banca si nici pe camere nu apare, automat te gandesti la Garrett.

Hm.
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Thief

Post by Waaagh! »

Pai asta-i tot spilul. Cine stie meserie la nivel de arta nu lasa nicio urma, nu tresalta nici mustatile mitzelor cand dispare toata marfa. Datu'n cap si, fereasca faurarul, crima sunt mijloacele ultimilor nepriceputi. Rusinea hotilor. Risul temnitei.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Thief

Post by Magicake »

Folositi asta daca vreti sa incarcati fan missions usor, all in one pentru T1, 2 si DS.
https://github.com/FenPhoenix/AngelLoader/releases
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Thief

Post by Magicake »

T2X e printre cele mai reusite mod-uri cu care am avut contact, poate chiar cel mai reusit. Articolul din lvl scris de MG descrie mai bine mod-ul decat as putea eu sa o fac: http://arhiva.candaparerevista.ro/arhiv ... ticol=3653

Cu mentiunea ca nu cred ca se mai aplica remarca legata de calitatea vocilor. Cu cateva exceptii, se vede ca au fost inregistrate in perioada in care nu prea aveau toti microfoane decente.

As zice ca modul in care e distribuit loot-ul pe harta si efectiv experienta de explorat sunt superioare jocului original (blasphemy?)
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Thief

Post by Magicake »

Daca folositi AngelLoader, luati versiunea 1.1.6 sau mai noua https://github.com/FenPhoenix/AngelLoad ... tag/v1.1.6 pentru ca adauga suport pentru rulatul jocurilor prin steam (check settings menu). Ca sa aveti overlay si playtime in timp ce jucati fan missions. Everyone likes that.
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1808
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Thief

Post by Jaunty »

Ce face OCD-ul din om:

phpBB [video]


(Perfect) Supreme Ghost:
- Expert Difficulty
- Complete All Possible Objectives (except hidden or bonus objectives)
- No Damage Given or Taken
- No Knockouts/Kills
- No Alerts
- No Purchase/Use of Inventory/Weapons
- No Removing of Light Sources
- EVERYTHING Back to It’s Original State/Location
- No Triggering of Traps
- No Property Damage
- No Engine Exploitations
- No Unnecessary Pick-Ups
- For Perfect Supreme Ghost: Full Loot

http://www.klatremus.org/hn.htm

PS: Damn, ce bine arată Thief cu texture mod!
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Thief

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Îmi amintesc de un tip care a lăsat jocul să ruleze 14 ore la misiunea a doua ca să poată lua loot de pe o masă fără să fie văzut:

https://youtu.be/s2qoa_flRKQ?t=5807
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Thief

Post by MC »

Stie cineva daca instalarea texture mod (Thief1 HDmod v1.2) pentru Thief Gold afecteaza salvarile in vreun fel? in sensul ca le poti pierde

LE: nvm, am gasit asta "IF YOU USE OLD SAVESGAMES YOU HAVE TO RESTART YOUR MISSION! BETTER DON'T USE OLD SAVEGAMES!"
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Thief

Post by Magicake »

Intr-una din misiunile din T2X am descuiat o usa dar nu am intrat direct gandindu-ma ca ma intorc mai tarziu... usa se re-incuie si cheia e consumata. Preeeeety sure ca acum trebuie sa dau restart la misiune pentru ca pe net nu am vazut nicaieri o mentiune in legatura cu asta si via glitches nu pot sa intru. Reiau o ora de joc practic (ma rog, va fi mai rapid pentru ca acum stiu ce si cum).

Nu stiu daca e bug, oversight sau una din chestiile alea pe care le mai vezi din cand in cand in fan content care se vrea a fi "punishing".

So, pentru urmatorul care va juca T2X, dupa ce deschizi poarta de la mausoleu cu cheia, intra imediat ca ramai pe-afara altfel :lol:
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 10 guests