Chestii pe care le urasc azi

Discuții off-topic în limita bunului simț
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Trebuie să dau la electronică digitală restanță la examen, colocviu și proiect. Problema este că profesoara mea de laborator s-a mutat la alt departament de atunci, iar acum când vorbesc cu profesorul cu care dau examenul mare spune că trebuie să vorbesc cu ea fiindcă profesoara nouă nu are situația mea cu prezențele la laborator, deci să vorbesc cu profesoara veche să-mi dea situația dacă o mai are (!!) și să-mi dea ”totuși” o notă.

FML, iar la ea colocviul a fost mai greu decât examenul. :lol:
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

ola small dickie wrote: 22 Jan 2020, 16:50 Sa ma cac in stickurile cu semnatura digitala
Acum sunt dan diaconescu moderator intre it istii din turcia si it istii de la firma care a facut sticku vietii cu semnatura digitala


What a time to be alive
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by TG »

Nu cumpăr des jocuri direct de pe Steam, dar aproape de fiecare dată când o fac am vreo problemă. Erori generale cu "there has been an issue" și mizerii din astea. De dezastrul de Steam guard nu mai zic nimic, să te pună dracu să schimbi telefonul, poate ori să meargă trecerea într-un minut, ori să trebuiască să-l dezactivezi și apoi să-l activezi iar, cu toate downside-urile pe care le aduce asta.

Amuzant cum tot se agita lumea pe Epic Store, când ăștia cu decenii de experiență nu sunt în stare să rezolve problemele astea de bază. În schimb farmează cu fiecare ocazie maimuțele prin joculețe și colecționabile și te miri ce. Aidpla lui lider în domeniu. :lol:
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by MC »

Eu in 10 ani de cand am Steam nu am avut absolut nici o problema sa cumpar vreun joc. Maxim 3 click-uri si gata. Nici o eroare... nimic.
Din cele aprox 670 de jocuri vreo 300-400 au fost cumparate direct de pe steam.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by TG »

Felicitări, lol, sunt convins că mulți alții sunt în situația ta. La fel de bine e plin de persoane care au probleme. Și la mine merge de obicei dacă încerc mai târziu, câteodată mă gândesc că o fi ceva cu cardul (deși am încercat și Paypal și nici nu ajunge până acolo).

Dar mi se pare amuzant oricum. Amuzant ca o glumă din aia retardată care te irită.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by MC »

TG wrote: 12 Feb 2020, 21:06 Felicitări, lol...
Nu e cazul...
Ma miram doar cand ai zis ca "aproape de fiecare data ai vreo problema" cand vrei sa cumperi de pe Steam, in timp ce eu nu am intalnit nicio problema (nici macar in sales) desi cumpar des direct de pe steam.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by TG »

Îți dai seama că am și exagerat fiind iritat acum, ultima dată mi s-a întâmplat de sărbători, când erau ofertele. De atunci până acum nu am mai luat nimic. Și în trecut am mai avut probleme, dar nu am stat efectiv să contorizez, luam și eu peste picior situația.

Cel mai probabil sunt probleme separate, e clar că serverele le-au mers ca un căcat în ultima vreme, a și căzut site-ul principal, chat-ul a murit în mai multe ocazii, aplicația de mobile care ar trebui să fie importantă pentru că Steam guard e într-un stadiu deplorabil, etc. Dar frumos era să includă și ei ceva acolo în mesajul ăla de eroare, să știe omul ce s-a întâmplat.

Nu de alta dar parcă văd că e iar vreun motiv stupid, nu știu de ce am impresia că legat de Steam guard-ul mai sus menționat.

LE:

Aaaand, now it worked, fără să fac absolut nimic în acest sens. :lol: :lol:
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by McWilliams »

Sounds like ING internet banking.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Triggerix »

Și eu am avut probleme. Dar cu BRD-ul am mereu când vreau să fac plăți online. :lol:
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

eu sunt la unicredit. n-am avut niciodata probleme

poate ar trebui sa verificati si daca aveti bani pe card inainte sa faceti o tranzactie

Image
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Eu n-am avut nici o problemă cu ing și nu am bani pe card 80% din timp.
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by cg1700 »

Triggerix wrote: 15 Feb 2020, 11:35 Și eu am avut probleme. Dar cu BRD-ul am mereu când vreau să fac plăți online. :lol:
Si eu am BRD dar in general merg extrem de bine transactiile online si imi folosesc destul de des cardul ca sa cumpar de pe internet. Nu imi aduc aminte mai mult de 2-3 ori sa fi avut probleme in ultimii 6 ani.
Image
User avatar
Solmyr
Space Invader
Posts: 3
Joined: 3 Jul 2016, 09:15
Location: Tower

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Solmyr »

Image
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Always buy all last tier before end of month :D
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Merg la cantină să întreb dacă au șnițel. Nu au. Dau să plec, dar mă cheamă înapoi și-mi dau totuși (aveau puse deoparte pentru o masa iar eu veneam în fiecare zi să întreb). Super tare!

Termin primul snițel, mânânc puțin din al doilea și la un moment dat când mestec o bucată, BANG!, mă apucă o durere oribilă, fulgerătoare de-mi venea să urlu. Mi-am dus tava la spalat cu furculița înfiptă în șnițel. :lol: Îmi trece după zece minute. Acasă mai încerc să mușc din ceva, aceeași poveste.

Am un dinte descoperit la care mi-a pus stomatologul de la facultate un pansament până fac radiografie și văd ce mai e de făcut. Doar că pansamentul a căzut din prima zi, iar doctorul mi-a amânat programarea. Sun azi și cică de fapt e plecat în concediu până pe 16. :D Mi-am făcut programare la un cabinet din fața blocului să văd ce poate să-mi facă măcar până vine din cocediu doctorul.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

M-am dus de doua ori sa-mi scoata nervul si dupa sa-mi puna plomba (chiar acum). Went well. De fiecare data eram mai speriat de cat o sa ma coste :lol: decat de zumzait, dar nu mi-a luat bani (asta intra la chestii pe care le iubesc azi).

Acum stau speriat ca nu stiu daca am multumit sau daca am multumit suficient de entuziast.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

Am 33 de ani si n am fost o singura data la stomatolog. Mai e cineva ca mine?

Da stiu ca tre sa mergi anual or whatever
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by tnt »

What? Mergi pentru un detartraj, o sa sara gagicile pe tine dupa.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by ola small dickie »

Evit cu sarg si constiinciozitate sariturile gagicilor spre mine de deja prea multi ani. Mai potoliti va mai femei
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Chestii pe care le urasc azi

Post by Triggerix »

ola small dickie wrote: 12 Mar 2020, 18:09 Am 33 de ani si n am fost o singura data la stomatolog. Mai e cineva ca mine?

Da stiu ca tre sa mergi anual or whatever
Funny you mention that. Mâine am programare la dentist. :lol:
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 8 guests