ianuarie_2020

leftclickghinea.ro este site-ul lui Marius Ghinea

Moderator: Marius Ghinea

Post Reply
User avatar
Marius Ghinea
Headless Kamikaze
Posts: 283
Joined: 26 Mar 2014, 15:33

ianuarie_2020

Post by Marius Ghinea »

Review Civilization VI

Postare noua - review-ul de Civilization VI pe care l-am scris acum 3 ani si care nu a mai fost publicat in revista Nivelul Doi, din cauza incetarii aparitiei acesteia.

Aveti atit versiunea scrisa, cu pozele si comentariile lor din original, cit si versiunea audio.
User avatar
Marius Ghinea
Headless Kamikaze
Posts: 283
Joined: 26 Mar 2014, 15:33

Re: ianuarie_2020

Post by Marius Ghinea »

Am publicat primul ghinizm.

Conține doua editoriale. Unul este primul publicat de mine și apărut în numărul 20 al revistei Level, din 1999. Celălalt este ultimul meu editorial, nepublicat deoarece respectivul număr al revistei Nivelul 2 nu a mai fost tipărit. Pe lîngă aceste materiale, ghinizmul de față conține și o suită de observații și comentarii noi, pe care le-am grupat într-un fel de cronică, oarecum militantă și nițel agitată.
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1808
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: ianuarie_2020

Post by Jaunty »

Începem să avem material pentru o nouă reconstituire.
Este adevărat că există titluri care au făcut pasul curajos către activismul politic. Puține, cîte sînt, merită tot respectul – și voi scrie într-o zi un articol pe această temă.
Îl aștept cu interes. Nu uita de Fate of the World.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: ianuarie_2020

Post by ola small dickie »

Jocul meu preferat all time, extraordinarul sublimul Little Big Adventure este exact un joc genial anti sisteme totalitare, anti dictatori, anti sisteme opresive. Twinsen e cel mai tare disident dintre toate jocurile pe care le am jucat eu.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Edgar
Zergling
Posts: 172
Joined: 16 May 2018, 11:59
Location: București
Contact:

Re: ianuarie_2020

Post by Edgar »

Bun textul sau audio-ul în cazul meu. Nu mi se pare deloc teoria conspiratiei sa observi ca developerii se feresc de teme si subiecte sensibile dar revin la ele imediat ce apar in mainstream. Am incetat demult sa ma astept la comentariu relevant din lansarile AAA.
PRO TIP: Shoot at it until it dies.
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1808
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: ianuarie_2020

Post by Jaunty »

Corect, dealtfel Occam nu s-ar întinde după teorii conspiraționiste nici în cazul Gretei.
User avatar
Marius Ghinea
Headless Kamikaze
Posts: 283
Joined: 26 Mar 2014, 15:33

Re: ianuarie_2020

Post by Marius Ghinea »

Dacă vă plac shooterele vechi - Heretic, Hexen, Blood, Quake - atunci aflați din noul meu review despre un joc care le aduce în prezent.

Este vorba despre Dusk.
User avatar
Marius Ghinea
Headless Kamikaze
Posts: 283
Joined: 26 Mar 2014, 15:33

Re: ianuarie_2020

Post by Marius Ghinea »

primul ciolanism publicat de Ciolan pe pagina left click Ghinea este online!
User avatar
cg1700
Hammer Haunt
Posts: 2328
Joined: 27 Apr 2014, 12:54

Re: ianuarie_2020

Post by cg1700 »

Am e un comment la review-ul de Dusk. Screenshot-urile arata ca si cum ai jucat cu bloom-ul activat. L-am jucat si eu de curand si mi se pare ca arata mult mai bine fara.
Image
User avatar
Marius Ghinea
Headless Kamikaze
Posts: 283
Joined: 26 Mar 2014, 15:33

Re: ianuarie_2020

Post by Marius Ghinea »

cg1700 wrote: 3 Feb 2020, 13:02 Am e un comment la review-ul de Dusk. Screenshot-urile arata ca si cum ai jucat cu bloom-ul activat. L-am jucat si eu de curand si mi se pare ca arata mult mai bine fara.
de acord. bloom-ul a ramas activat din greseala cind am facut capturile de ecran, pentru ca in prealabil testasem toate variantele de setari grafice, cind am scris articolul, si se vede ca l-am uitat asa. de jucat l-am jucat fara bloom, capturile sint facute dupa terminarea jocului, pe save-uri. :)
Post Reply

Return to “left click Ghinea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests