Ce jucati in momentul de fata

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Bogdan »

DANiel wrote: 9 Jan 2020, 10:16 Nu stiu cum sa faci sa il dai pe Paladin Danse in gat, care soc, este synth.
Culmea, pe el l-am salvat doar flexandu-mi skillurile sociale. E un electrocasnic util, pana la urma. Trebuia sa il cheme Paladin Dense.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Mahdi »

Am început Jedi: Fallen Order și sunt surprins că nu e chiar așa castronel cum mă așteptam. Povestea se poate ignora, dar gameplay-ul și level design-ul sunt destul de mișto. Voi mai juca.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Dupa 46 ore: ce borefest a devenit elex in ultimul capitol, si acum ca ai parte doar de combat cu 10000 de inamici at a time combatul stangaci implementat si controalele neresponsive isi arata coltii.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Mahdi »

Am intrat ieri în A Plague Tale: Innocence, că tot era disponibil în game pass. Arată bine jocul, dar voice acting-ul și felul în care e scris lasă de dorit. Cred că era mai cool dacă făceau ceva mai fidel istoric. Voi mai juca, dar cu entuziasm scăzut.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Am gasit the last guardian pe un raft dar am iesit repede din el, miss me with dat puzzle shit oricat de mare e flooful.

Am intrat in AC Syndicate si am ramas in el. E bun.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by TG »

Mă apropii de 100 de ore și Kingmaker încă mă ține prins puternic. Combinația de explorare, kingdom management, dungeon crawling și sentimentul de "adventuring" autentic contribuie la o lipsă totală de plictiseală. Au folosit un număr limitat de hărți pentru encounter-urile mai puțin importante și are slăbiciunile sale care devin mai vizibile pe parcurs, dar aș fi în stare să-l joc câte 2 zile încontinuu fără nici o problemă.

Categoric de pus lângă clasici moderni ca primul Original Sin sau Underrail. Și probabil altele pe care nu le-am jucat încă, evident. Un mare plus este faptul că e genul acela de joc căruia nu-i pasă de jucator. Nimic mai plăcut decât să văd lacrimile celor care au impresia că dacă au cumpărat un joc, e dat de la Dumnezău că trebuie ca producatorii să-l fi făcut în așa fel încât să poată fi terminat în timp ce stai pe Facebook. Un adevărat anti Pillars of Eternity aici. :lol:
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
DANiel
Hammer Haunt
Posts: 1798
Joined: 4 Mar 2014, 00:20
Location: Bucuresti

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by DANiel »

Am primit de la PSN colecția Bioshock, si am zis să joc iar Bioshock Infinite, ca nu mai știam de l-am abandonat acum multă vreme. Acum mi-am adus aminte, cred că este unul dintre cele mai proaste shootere pe care le-am jucat în ultimul deceniu. Armele sunt perfect de neinteresante, este imposibil de liniar și "puterile" nu te încurajează deloc să combini cumva sau sa schimbi modul de joc. Mai bine că nu l-am cumpărat.
Între timp, joc Skyrim. Iar. :(
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by reV »

M-a corupt un prieten sa joc The Division 2.
Aparent nu sunt atat de slab la shootere (semi-tactice) pe cat credeam.
(nesimtitii il au la 10 EUR in Europa. si $3 in SUA/$4 CAD in Canada. Daca aveti cont de PayPal cu date de SUA/CA, luati cu VPN)
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Bogdan
Pig Cop
Posts: 713
Joined: 2 Mar 2014, 18:35

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Bogdan »

Si pe mine ma mananca sa il iau. Dar nu stiu daca o sa imi retina interesul, avand in vedere ca o sa joc solo.
Plus aceasi problema. Pe Xbox e 9 GBP in UK vs 3 USD in US. Ceea ce ma seaca maxim. Feeling robbed. lol.
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by reV »

Damn straight you should! It IS robbery.
In ceea ce priveste interesul, eh. am tocat deja vreo 6 ore in el si n-am ajuns PREA departe (ce-i drept stau si fac tot ce inseamna side mission peste care dau si deja sunt un pic in fata ca level fata de cat ar trebui). Daca ma tine inca 24h, atunci il pot numi "a good buy". Ce e peste, e bonus. Plus, nu as juca singur, ceea ce e un plus (si justifica conexiunea permanenta la server)
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Valkyria Chronicles, e bun.
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Triggerix »

Acum că am terminat cu sesiunea, am intrat în Life is Strange 2. Tocmai am terminat primul episod și îmi place foarte tare. Mă așteptam ca personajele principale să nu fie la fel de plăcute ca cele din primul joc, dar din fericire îmi plac foarte tare și acțiunea mi se pare chiar un pic mai interesantă decât cea din primul joc. Nu știu dacă să-i scriu recenzie sau nu, I shall consider it.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Imi place Valkyria atat de mult incat vreau sa stiu tot despre el si intr-adevar am cautat pe wiki explicatii pentru chestii iar apoi am aflat din intamplare ca personajul meu favorit va muri soon, I'm straight up not having a good time rn.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Am 3 main games in progress :lol: Valkyria which I love, Dishonored 2 pentru cand ma plictisesc si am incercat si Persona 5 de care acum nu ma pot dezlipi :lol: fun times.

Btw Atlus au dat disable la functiile de screenshots si record in P5, cica sa nu se dea share la spoilere, lmao.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Ce de chestii sunt in Persona 5, nu am vazut pana acum un astfel de joc. Imi plac intrebarile din timpul orelor si trivia cu coffee si am vazut ca o sa fie si curry tips :-D

Geez, am adunat deja 25 de ore si nu-l joc decat de vineri noapte lmao.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Mahdi »

weeb!
REMEMBER CITADEL
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

And I am not ashamed to admit it! :evil:
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Persona 5 e cea mai tare chestie, sper ca RPCS3 sa faca progrese rapide sa poata juca si paysanii cu PC-uri. Pfai ce ratati aici.
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Cristan »

Fă-i un review să aflăm. :roll:
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

E prea amplu pentru skill-urile mele rudimentare intr-ale scrisului, nu ma bag. Ii fac un remember/recomandare peste 10 ani :lol:
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests