QUIZ Jocuri Full LEVEL

Fiecare gamer poartă în raniță bastonul de Virgil Ianțu.
Post Reply
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

QUIZ Jocuri Full LEVEL

Post by Magicake »

E simplu, ai in fata o coperta LEVEL impreuna cu data la care a aparut si tu trebuie sa mentionezi numele jocului full. How many can you remember?

https://wikiquiz.org/r/PmSXuYxwD00T6i3k ... gLrZXhrvz1

Hopefully nu e prea greu, I suck at it :lol: La revistele din perioada in care eram megacititor nu sunt probleme, dar am ales cate 3 din fiecare an.
Last edited by marvas on 22 Apr 2020, 15:54, edited 1 time in total.
Reason: clarificare titlu
adriano13

Re: Jocuri Full LEVEL

Post by adriano13 »

Vrei neaparat sa imi fac foaie sa merg pana la tara sa iau colectia de reviste din pod =))...
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Jocuri Full LEVEL

Post by Mahdi »

Ai ales o temă extrem de grea, cel puțin pentru mine. La mine au fost niște ani buni în care n-am mai luat deloc Level. Și alea mai vechi n-aveau joc full. Doar câteva numere ieșite în ultimii ani de existență a revistei am recunoscut. Sper să iau 2-3 puncte. :lol:

Also, activează te rog setarea care arată rezultatele corecte celor care au terminat testul. Nu apar ele implicit.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocuri Full LEVEL

Post by Magicake »

Am activat optiunea, thanks for the tip, habar n-aveam :-D

Ai luat 3 puncte :-D Si eu sunt best doar la anii 2004-2005 si in rest doar vagi amintiri, ma asteptam sa fie probleme de genul :-(
Vrei neaparat sa imi fac foaie sa merg pana la tara sa iau colectia de reviste din pod =))...
Well, nu e time limit :-D
adriano13

Re: Jocuri Full LEVEL

Post by adriano13 »

Am rezolvat deja, doar am sertarurile cu dvd/cd-uri in camera (mai ales ca am facut la majoritatea coperte de carcasa custom) :D .
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Jocuri Full LEVEL

Post by marvas »

e mai greu de cat credeam, sunt doar vreo 4 pe care sa le stiu
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Jocuri Full LEVEL

Post by Azad »

Well, am fost un dezastru aici :lol:
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Jocuri Full LEVEL

Post by TG »

Nah, nu îmi fac un obicei din a reține astfel de detalii. Am intrat pe quizz, dar nu știu nici unul. Poate nimeresc 2-3 la random, dar nici nu are rost să-l fac.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Cristan
Dremora Lord
Posts: 3696
Joined: 2 Mar 2014, 16:16
Contact:

Re: Jocuri Full LEVEL

Post by Cristan »

5/36. Dar no chance să-l fac pe tot, nu prea am asociat coperțile cu jocurile. Nici nu prea știam jocurile, că nu le-am jucat aproape pe niciunul.

Dar am observat că am avut succes mai mare la coperțile din ultimii ani - poate și pentru că sunt mai recente, dar a ajutat în primul rând indiciul dat de blurb-ul de lângă titlul jocului (ex: "Scoate împielițatul din tine") care să aprindă puțin amintirea potrivită. De reținut pentru următorul quiz, ar ajuta câte un astfel de indiciu pentru fiecare joc.
Done
Out into the foggy street. Turn your collar up.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Jocuri Full LEVEL

Post by Stokkolm »

TG wrote: 22 Apr 2020, 11:09 Nah, nu îmi fac un obicei din a reține astfel de detalii. Am intrat pe quizz, dar nu știu nici unul. Poate nimeresc 2-3 la random, dar nici nu are rost să-l fac.
Yeah same here. Recunosc copertile, stiu cam toate jocurile full, dar nu am cum sa fac asocierea.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: QUIZ Jocuri Full LEVEL

Post by Magicake »

Indicii, true, ar fi fost mai bine cu ele in question text. Data viitoare :-)
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: QUIZ Jocuri Full LEVEL

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Mi-a plăcut ideea quiz-ului, însă nici eu nu am dat submit pentru că nu-mi aminteam nici un joc. Am început să cumpăr revista cu frecvență de la coperta cu mass effect 2 și, deși pot să-ți spun ce mai scria în articolul lui Marius Ghinea la me2, nu pot să-mi amintesc nici un joc full (doar știu am pus la unul The Void, dar n-am mai dat submit să văd dacă ăla era). :D
Post Reply

Return to “Quiz”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest