Game Draft XVI: Semifinale - TaikoKaira vs. joonior_bmf

Un obicei tradițional levelesc.

Moderator: Michilangelo

Post Reply
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Game Draft XVI: Semifinale - TaikoKaira vs. joonior_bmf

Post by Mahdi »

Postați în thread user-ul căruia îi acordați votul. Termen limită vot: 22.05 la ora 20.


TaikoKaira
  1. Red Dead Redemption 2 (2018)
  2. No One Lives Forever (2000)
  3. Far Cry 3 (2012)
  4. Max Payne (2001)
  5. Mafia 2 (2010)
  6. Alan Wake (2010)
  7. Age of Empires 2: The Age of Kings (1999)
  8. The Witcher 3: Wild Hunt (2015)
  9. The Long Dark (2017)
  10. Return to Castle Wolfenstein (2001)
Descrieri
joonior_bmf
  1. Half Life 2 (2004)
  2. The Witcher 2 Assassins Of Kings (2011)
  3. Star Wars: The Old Republic (2011)
  4. Metro Exodus (2019)
  5. Fable III (2010)
  6. Horizon Zero Dawn (2017)
  7. The Binding Of Isaac (2011)
  8. Hellblade: Senua's Sacrifice (2017)
  9. The Witcher (2007)
  10. Ghost In The Shell (1997)
Descrieri

Image

Spoiler for voturi:
TaikoKaira
  1. joonior_bmf
  2. ne0lith
  3. Azad
  4. Pătrunjelu'
  5. Stokkolm
  6. FlashBat03
joonior_bmf
  1. TaikoKaira
  2. Waaagh!
  3. Triggerix
  4. TG
  5. rdo
  6. Ferrrrrrrrrdinand
  7. juve3332
  8. Mahdi
REMEMBER CITADEL
User avatar
TaikoKaira
Headless Kamikaze
Posts: 425
Joined: 6 Feb 2017, 15:33
Location: Deva
Contact:

Re: Game Draft XVI: Semifinale - TaikoKaira vs. joonior_bmf

Post by TaikoKaira »

Ne întâlnim din nou, dar nu ca vecini de data asta. Succes, joonior_bmf! Ai votul meu :D
Reviews: Far Cry, Far Cry 2, Little Nightmares, Broforce

"Death is inevitable. Our fear of it makes us play safe, blocks out emotion. It's a losing game. Without passion, you are already dead."
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Game Draft XVI: Semifinale - TaikoKaira vs. joonior_bmf

Post by joonior_bmf »

Succes, TaikoKaira!
Un vot pentru Mrs. Adler, va rog :)
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Game Draft XVI: Semifinale - TaikoKaira vs. joonior_bmf

Post by marvas »

punctajul maxim pe care il pot acorda unei liste este de 20 de puncte. Cele doua liste sunt pe primul loc la mine in top, ambele cu cate 17 puncte. Asa ca pentru mine asta e finala.

Dar refuz sa votez aici si o sa revin doar daca o sa fie nevoie de vot de departajare.
User avatar
ne0lith
proxe.net
Posts: 1272
Joined: 2 Mar 2014, 15:58

Re: Game Draft XVI: Semifinale - TaikoKaira vs. joonior_bmf

Post by ne0lith »

TaikoKaira.
"da" - chestrony, 2016
User avatar
Waaagh!
Forum Warlord
Posts: 5233
Joined: 2 Mar 2014, 16:23

Re: Game Draft XVI: Semifinale - TaikoKaira vs. joonior_bmf

Post by Waaagh! »

joonior_bmf, despre care Julio Iglesias ar fi spus ca va ajunge presedinte.
NO COVER. ALL MAN.
User avatar
Triggerix
Babe of the day
Posts: 1780
Joined: 4 Aug 2018, 13:37

Re: Game Draft XVI: Semifinale - TaikoKaira vs. joonior_bmf

Post by Triggerix »

Vot joonior.
Every machine is a smoke machine if you operate it wrong enough.

Full-time quote-happy-tagger.
User avatar
Azad
Adventurer Extraordinaire
Posts: 1264
Joined: 8 Mar 2014, 20:53

Re: Game Draft XVI: Semifinale - TaikoKaira vs. joonior_bmf

Post by Azad »

TaikoKaira
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Game Draft XVI: Semifinale - TaikoKaira vs. joonior_bmf

Post by TG »

5 puncte îl dau câștigător pe joonior. Listele ar fi sensibil egale, atât doar că Taiko are multe alegere faine dar pe care nu le-aș fi luat și eu neapărat, în timp ce joonior are o listă mai apropiată de ce aș face eu (cam 2 alegeri ajung să facă diferența). GG ambilor oricum, fețe noi în semifinale.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Game Draft XVI: Semifinale - TaikoKaira vs. joonior_bmf

Post by Magicake »

Taiko
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Game Draft XVI: Semifinale - TaikoKaira vs. joonior_bmf

Post by Stokkolm »

Nu-s mare fan al alegerilor de pe prima pozitie de la mai nici o lista din draftul asta, mai ales aici. Banuiesc ca lumea a vrut sa o arda safe, cu alegeri mai populare.

Astea fiind spuse, una dinre cele mai solide alegeri a lui junior, Witcher 2, e neutralizata de Witcher 3 care e putin diferit tematic, dar calitativ cam la acelasi nivel. Cand alegerea de la numarul 2. face remiza cu numarul 8. din cealalta lista nu e semn bun.

Vot TaikoKaira
User avatar
rdo
Hammer Haunt
Posts: 1076
Joined: 3 Mar 2014, 23:56
Location: Piatra-Neamt

Re: Game Draft XVI: Semifinale - TaikoKaira vs. joonior_bmf

Post by rdo »

Vot joonior
User avatar
FlashBat03
Zergling
Posts: 112
Joined: 18 Aug 2019, 23:36

Re: Game Draft XVI: Semifinale - TaikoKaira vs. joonior_bmf

Post by FlashBat03 »

Ziua bună :)

Al meu vot merge la ... :shock:
Spoiler:
Image
Spoiler:
Bau ! :lol:
Spoiler:
Image
Spoiler:
Acum sunt serios :D
Spoiler:
Votul meu va merge la ... :o
Spoiler:
Sonya Blade WINS :geek:
Image
Felicitări TaikoKaira :lol:
“Hard work is worthless for those that don’t believe in themselves.” Naruto Uzumaki :D
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Game Draft XVI: Semifinale - TaikoKaira vs. joonior_bmf

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Am să folosesc și eu sistemul de notare propus de waagh, dar voi adăuga puncte în plus pentru alegerile preferate, nu scad puncte.
Spoiler for Taiko:

+1 pentru RDR2 - mi se pare ok intro-ul, însă țin minte cum eram puțin supărat când am încercat câteva ore jocul la vărul meu pe PS4 că nu se mai termina o dată să trec la jucat. După intro e urmat de un fel de interactive cutscene.

+1.5 pentru NOLF - e acolo la should play at some point jocul, intro-ul nu-mi spune mare lucru și nu cred că-i pe gustul meu umorul. Nice dance tho.

+3 pentru far cry 3 - rich douchebags și-o iau de la un nenea care probabil duhnește a alcool. I love it! (lipsea doar să fie cântecul ăsta la montage)

+3 pentru max payne - l-am luat în considerare pentru lista mea, dar la fel ca la vice city, n-am avut curajul să aleg un intro cu doar credits/random gameplay. Apreciez cum a reușit să-l facă mai interesant pentru mine prin descriere.

+1.5 pentru mafia 2 - intro-ul e ok, păcat că nu mă înnebunesc după povestea lui Vito Scaletta. Apreciez cum ajungi mai târziu să vizitezi locul în care a lucrat tatăl lui.

+2 pentru alan wake - I like it

+3 pentru aoe2 - cei care nu au apreciat alegerea asta se vede că nu aveau attention span când erau mici. Bine, nici eu nu aveam, așa că nu-mi amintesc să fi văzut vreodată intro-ul cap-coadă (s-ar putea să fie și din cauza copiilor dubioase care ajungeau în calculatoarele noastre, parcă multe jocuri rămâneau fără intro așa). Pe lângă video-ul în sine, merită și să-l asculți în background ca să auzi toate sunetele pline de nostalgie din aoe2.

+3 pentru witcher 3 - aici probabil va trebui și să compar cu witcher 2 de la joonior. Idk, toate trei jocurile au intro-uri bengoase. Voi acorda același punctaj la ambele alegeri.

+3 pentru the long dark - <3 foarte mișto

+2 pentru wolfenstein - inițial voiam să fac o glumă din care să reiasă că m-am speriat când am văzut 7 minute, dar l-am rulat în background și mi-a captat atenția (dat tot m-am oprit când a apărut titlul). Parcă e un intro la un diablo hack&slash, campy (și nu știu de unde îmi sună foarte cunoscută vocea vrăjitorului). Mi-a plăcut.

Total: 23
Spoiler for joonior:

+2 pentru half-life 2 - nu cred că half life a însemnat la fel de mult pentru mine precum alți jucători de aici. Mi se par jocuri bune, poate chiar foarte bune, dar nu am fost prezent la lansare ca să înțeleg cum a revoluționat industria sau ce-a făcut. N-are nici o legătură cu intro-ul, îmi place prima parte a jocului cu city 17, gman pare fix genul de om care ți-ar ține un mega discurs despre cât de important ești ca după să te arunce într-un tren la clasa economie, fără aer condiționat nimic.

+3 pentru witcher 2 - mișto

+2 pentru TOR - normal că s-au străduit să facă intro-ul grozav ca să justifice după orele pe care le vei petrece omorând zece lupi soldați sith (sau tukata?)

+3 pentru Metro Exodus - well, îmi place mai mult alegerea mea :mrgreen:, dar nu strâmb din nas nici aici.

+3 pentru fable 3 - asta mi-a amintit cum fugeam prin primul joc aruncând fulgere de colo colo, rupând Excalibur din piatră, omorând vârcolaci albi și toată lumea îmi spunea chicken chaser

+1 pentru Horizon Zero Dawn - da, e ok cred 🤷‍♀️

+3 pentru isaac - probabil unul din cele mai bune intro din tot draftul.

+3 pentru Hellblade - îmi place mult, însă nu știu ce să spun de practica asta de a pune credits în intro, scris peste peisaj. Like, să-și închipuie cineva intro-ul de la Silent Hill 2, ce fel era dacă când James privea în oglindă ar fi apărut acolo lângă reflexia lui credits? Anyway, Hellblade pare un joc foarte mișto, abia aștept să-l joc cândva.

+2 pentru witcher 1 - this guy too powerful! Am să scad un punct complet arbitrar nu pentru că nu-i super tare intro-ul, dar pentru că deja are un intro witcher în listă

+2 pentru ghost in the shell - e gits, ce mai rămâne de spus?

Total: 24
Wow, diferență de un punct, nu-i ca și cum pot să pun ce note vreau eu, așa că n-are nici o importanță până la urmă :lol:. Însă nu pot nega că joonior are din perspectiva mea o listă care-mi place mai mult dincolo de toate numerele. Nici lista lui TaikoKaira nu-i mai prejos, multe alegeri care par mai personale, mai puțin sigure. Chiar e un duel strâns, dar votez cu Azad joonior până la urmă.

Vot joonior_bmf
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Game Draft XVI: Semifinale - TaikoKaira vs. joonior_bmf

Post by juve3332 »

Joonior si eu, o sa argumentez sper mai tarziu.
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Game Draft XVI: Semifinale - TaikoKaira vs. joonior_bmf

Post by Mahdi »

Rachetele TaikoKairei par să fie în continuare de neoprit, dar în duelul de față mi-e mai ușor să rezonez cu Hellblade, Witcher sau chiar Binding of Isaac, așa că votul se duce la joonior.
REMEMBER CITADEL
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Game Draft XVI: Semifinale - TaikoKaira vs. joonior_bmf

Post by ola small dickie »

Care i scoru ca vin cu votu
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Game Draft XVI: Semifinale - TaikoKaira vs. joonior_bmf

Post by ola small dickie »

Vot TaikoKaira :*
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
TaikoKaira
Headless Kamikaze
Posts: 425
Joined: 6 Feb 2017, 15:33
Location: Deva
Contact:

Re: Game Draft XVI: Semifinale - TaikoKaira vs. joonior_bmf

Post by TaikoKaira »

Congratz, joonior! :D A fost o luptă strânsă și corectă. Succes în marea finală!

Mă bucur că am reușit să ajung până aici și că lista mea a primit atât de multă apreciere. Cu siguranță e cel mai mare premiu pe care l-aș fi putut primi la acest draft. Asta, și faptul că mi-am văzut avatarul șmecher ales de Mahdi în 3 runde. Foarte bună organizarea și aranjarea tematică. Multe felicitări lui Mahdi. :)

Iar datorită lui ola, părăsesc acest meci în glorie. Peace! ✌️
Reviews: Far Cry, Far Cry 2, Little Nightmares, Broforce

"Death is inevitable. Our fear of it makes us play safe, blocks out emotion. It's a losing game. Without passion, you are already dead."
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: Game Draft XVI: Semifinale - TaikoKaira vs. joonior_bmf

Post by joonior_bmf »

Multumesc, TaikoKaira! Si bine jucat! Ai o lista foarte buna.
Post Reply

Return to “Forum Drafts”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests