Pareri Controversate

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
Post Reply
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Pareri Controversate

Post by Magicake »

La fel ca la jocuri dar aici anything goes.

Incep eu: mi se pare ca pizza "originala napoletana" e cea mai boring din toate. Daca era asa grozava nu o facea toata lumea altfel.

Aia new york style care se indoaie super usor e best. Sau alea cu blat pufos, in tigaie adanca.

Tot la subiectul asta, o pizza facuta in tava unsa cu ulei in cuptor normal e mult mai buna decat aia traditionala in cuptor cu lemne.

Sau ca sa merg si mai departe: bucataria italiana e overrated af. E fain ca faci ceva din 2-3 ingrediente, da e ultimately boring. Rosii, aromatice si ulei de masline. Desi gustoase, sunt cele mai boring chestii, si-s peste tot in bucataria lor.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Pareri Controversate

Post by TG »

Doamne, how dare you! Jignitoare pareri.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Pareri Controversate

Post by Magicake »

:lol: TG like a true Italian on the Internet.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Pareri Controversate

Post by TG »

Da, I care about this so much! De fapt, asta e parerea mea controversata, decat sa-mi bat capul atat, mai bine mananc o pizza random si imi vad de drum. It's not that deep.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Pareri Controversate

Post by ola small dickie »

Am mancat o pizza cu ananas si mi-a placut.

Legat de pizza cu putine ingrediente. E simplu: e super buna daca ingredientele sunt de mare calitate. Nu e nevoie de multe daca cele cateva sunt bestiale, e de ajuns sa faca pizza excelenta. Mai merg la o pizzerie in constanta care mi se pare printre cele mai bune, si au cateva pizze din astea cu putine ingrediente dar sunt o nebunie de bune
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Pareri Controversate

Post by Magicake »

ola small dickie wrote: 20 Jun 2020, 15:55 Am mancat o pizza cu ananas si mi-a placut.
:shock:

You win. N-am incercat niciodata dar nu suport dulce desert in fel principal.
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests