Music Video Draft (Discuții)

Un obicei tradițional levelesc.

Moderator: Michilangelo

User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Music Video Draft (Discuții)

Post by juve3332 »

Am luat Sabrina la un Music Draft, asa ca nu ma puteam atinge de el. Habits e una din melodiile mele preferate.
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Music Video Draft (Discuții)

Post by Stokkolm »

Mai era un clip de la Grum care nu se califica ca music video pentru ca e practic un montaj dintr-un b-movie din anii 80, Killer Workout. Oricum, merita vazut, you'll know why: GRUM - Power

Dani Mocanu - Am bani de ma enerveaza. De la Kubrik ajungem la Ingmar Bergman cu un clip unde Dani Mocanu practic desfinteaza tot ce inseamna filmul The Seventh Seal. Dani nu se joaca sah cu moartea, ii arunca un teanc de bani si o trimite la plimbare. Cred ca e evident who did it better: 7th Seal, Dani Mocanu

Gucci Mane - My Kitchen. Ce imi place la clipul asta e ca reinventeaza genul found footage horror punand camera de filmat in mainile monstrilor. Imaginati-va o echipa de exploratori de ruine urbane care uita o camera de filmat intr-un sanatoriu abandonat, iar cand se intorc peste cateva zile gasesc inregistrarea asta. Creepy.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Music Video Draft (Discuții)

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Am dat de articolul ăsta pe vice în timp ce căutam informații despre guess who. Chiar mi-a plăcut primul, dar nu puteam să-l postez dacă l-am descoperit așa.

Cele mai tari videoclipuri animate din muzica românească

Stokkolm, să nu uităm de videoclipul lui Curwa. Dani Mocanu ne expune acolo o poveste de dragoste incredibilă din perspectiva unui om gelos. Pe alocuri mi-a amintit de Ultima noapte de dragoste.
User avatar
FlashBat03
Zergling
Posts: 112
Joined: 18 Aug 2019, 23:36

Re: Music Video Draft (Discuții)

Post by FlashBat03 »

Hello! :)
Felicitări tuturor care au participat! ^ _ ^
Vă mulțumesc că m-ați primit și pe mine în acest joc :oops: , sper să mai am ocazia :D
Dacă nu va mai dori nimeni altcineva să-l ia, aș dori jocul ,,A Hat In Time,, ca și amintire al acestui Draft ;)
Vă mulțumesc din nou și ...
Spoiler:
See you later :P
Image
“Hard work is worthless for those that don’t believe in themselves.” Naruto Uzumaki :D
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Music Video Draft (Discuții)

Post by Mahdi »

Am trimis un total de 6 jocuri pe pm celor care și le-au dorit. În plus, pentru că se apropie Paștile, l-am eliberat pe Barabas am acordat custom status și semifinaliștilor Ferrrrrrrdinand și Triggerix. Distracție plăcută și carantină ușoară în continuare!

Dacă mai doriți un draft, folosiți threadul cu următorul draft pentru sugestii și propuneri. Da' poate mai organizează și altcineva.

Legat de videoclipuri restante, am încercat să mă feresc de bombițe de nostalgie, dar mă mir că n-a luat nimeni Eagle-Eye Cherry - Save Tonight. Dacă nu făceam glumița cu Rick Astley poate chiar aș fi luat un Genesis - I Can't Dance, cu Phil Collins în rolul lui Leisure Suit Larry. N-o fi foarte sofisticat, dar era videoclipul meu preferat când eram copil.
REMEMBER CITADEL
User avatar
Stokkolm
Dremora Lord
Posts: 2555
Joined: 3 Mar 2014, 22:28

Re: Music Video Draft (Discuții)

Post by Stokkolm »

Un scurt insight legat de cum a fost facut Californication

Post Reply

Return to “Forum Drafts”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests