noiembrie_2020

leftclickghinea.ro este site-ul lui Marius Ghinea

Moderator: Marius Ghinea

Post Reply
User avatar
Marius Ghinea
Headless Kamikaze
Posts: 283
Joined: 26 Mar 2014, 15:33

noiembrie_2020

Post by Marius Ghinea »

deschid grandios cu Ciolan o saptamînă în care voi publica un review de dimensiuni relativ modeste.
User avatar
Marius Ghinea
Headless Kamikaze
Posts: 283
Joined: 26 Mar 2014, 15:33

Re: noiembrie_2020

Post by Marius Ghinea »

Recenzia la Wasteland 3 are mize mult mai mari decît jocul în sine. :-)
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2410
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: noiembrie_2020

Post by Mărar »

Am Wasteland 2 in backlog de cand a fost in Humble Bundle, ar avea rost sa-l mai joc sau sa sar direct la al 3-lea? L-am tot amanat pentru ca stiu ca e foarte lung si pare cam neslefuit.

Faptul ca al 3-lea e mai scurt si are povestea mai buna este foarte incurajator; ma intreb doar daca pierd mult din poveste / lore, sau daca al 3-lea e suficient de sine statator astfel incat sa nu conteze, inclusiv pe partea de backstory.

Si nu mi-e clar daca poti ajusta nivelul de dificultate, chiar o sa fie o lejer cap coada? Nu tin neaparat sa am o experienta dificila, doar sa nu ma plictisesc.
User avatar
Marius Ghinea
Headless Kamikaze
Posts: 283
Joined: 26 Mar 2014, 15:33

Re: noiembrie_2020

Post by Marius Ghinea »

2-ul merita jucat, e foarte fain.
La 3 poti ajusta nivelul de dificultate, dar cel normal este lejer bine. peste el mai sint 2 niveluri de dificultate, Hard și Jerk. Hard e ok dacă faci grinding ca să aduni XP, Jerk e pentru masochiști. Poți juca pe Hard, dacă vrei, dar mi se pare că jocul e de prea mici dimensiuni pentru ca nivelul ăsta de dificultate să fie natural, să se armonizeze cu jocul. Normal este cel mai bine echilibrat și mai firesc, jocul e făcut clar pentru acest nivel de dificultate, motiv pentru care argumentația mea din articol.

L.E. eu l-am jucat pe Normal cu Friendly Fire on.
Post Reply

Return to “left click Ghinea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest