CONCURS - Afară ninge liniștit, în casă merge jocul

Mamurom
Space Invader
Posts: 1
Joined: 22 Nov 2018, 17:10

Re: CONCURS - Afară ninge liniștit, în casă merge jocul

Post by Mamurom »

Carmageddon pentru ăștia bătrânii.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: CONCURS - Afară ninge liniștit, în casă merge jocul

Post by marvas »

inscrierile se incheie la ora 00:00. Daca mai sunt printre voi doritori, grabiti-va!
Striker09
Space Invader
Posts: 2
Joined: 20 Nov 2018, 19:58

Re: CONCURS - Afară ninge liniștit, în casă merge jocul

Post by Striker09 »

Hai ca apar si eu in extremis, am tot asteptat sa fac bradul dar n-am reusit. Dintr-o anumita perioada de Craciun, cred ca anul 2001, imi aduc aminte ca alaturi de un coleg de clasa am jucat CM 2000/2001 in jur de 7 zile la rand, ai nostri sarbatoreau iar noi am facut vreo 25 de sezoane (probabil) intre Craciun si Revelion. A fost un moment prielnic sa stam pe un singur calculator ore in sir. Cred ca tot intr-o perioada de sarbatori de final de an am jucat Prince of Persia I. Pe care la varsta pe care o aveam l-am gasit foarte complicat dar a fost un titlu care mi-a ramas tiparit in memorie si ani mai tarziu cand am reusit sa-l termin.

Poza cu bradul n-am gasit, dupa cum spuneam: n-am apucat sa-l fac. Dar am gasit o perne si cadorile pe care mi le-am facut deja pentru acest an. La multi ani, "la toata lumea"!

Image
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: CONCURS - Afară ninge liniștit, în casă merge jocul

Post by marvas »

multumesc pentru participare, ne auzim in curand!
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: CONCURS - Afară ninge liniștit, în casă merge jocul

Post by marvas »

Si o sa ne auzim chiar FOARTE curand!
Datorita unor schimbari de planuri extragerea castigatorului are loc azi.
Revin la ora 11:00 cu rezultatele, stay tuned!
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: CONCURS - Afară ninge liniștit, în casă merge jocul

Post by marvas »

Here we go!

phpBB [video]


Felicitari castigatorului si celorlalti 6 premianti!
Veti fi contactati prin PM pentru detalii.

Sarbatori fericite!
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: CONCURS - Afară ninge liniștit, în casă merge jocul

Post by marvas »

Un mic update despre cum se desfasoara impartirea de premii:
- castigatorul si-a revendicat deja premiul cel mare, il asteptam sa ne trimita o poza dupa ce il primeste
- Cristan are jocurile de Steam asa ca am trecut mai departe
- il asteptam pe RaresLap sa raspunda pana maine si daca nu, trecem mai departe
User avatar
Alex Khan
Headless Kamikaze
Posts: 400
Joined: 7 Dec 2020, 18:31

Re: CONCURS - Afară ninge liniștit, în casă merge jocul

Post by Alex Khan »

Adevarul e ca SnipeRulz chiar a meritat sa castige. A avut cel mai creativ si cel mai "ECO" brad. :)
E excelent cum a aranjat pet-urile.
As fi postat aprecierea asta indiferent cine castiga.
User avatar
SnipeRulz
Headless Kamikaze
Posts: 428
Joined: 31 Mar 2014, 19:34

Re: CONCURS - Afară ninge liniștit, în casă merge jocul

Post by SnipeRulz »

Am primit jocul :D Thanks!

Image

Sarbatori fericite tuturor :D


Alex Khan wrote: 21 Dec 2020, 21:24 Adevarul e ca SnipeRulz chiar a meritat sa castige. A avut cel mai creativ si cel mai "ECO" brad. :)
E excelent cum a aranjat pet-urile.
As fi postat aprecierea asta indiferent cine castiga.
Thanks :D Mi-a luat ceva timp pana am lipit toate dozele cu pistolu
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: CONCURS - Afară ninge liniștit, în casă merge jocul

Post by marvas »

un ultim update pentru acest concurs, in afara de The Wolf Among Us s-au dat si cheile de Steam.
Daca este vreun participant care doreste acest cod, sa ma contacteze.
User avatar
sleepknot
Headcrab
Posts: 99
Joined: 26 Nov 2019, 17:44

Re: CONCURS - Afară ninge liniștit, în casă merge jocul

Post by sleepknot »

Stiu ca s-a incheiat concursul, dar ma gandeam sa povestesc si eu acum ca am citit anuntul. In aproprierea Sarbatorilor doua jocuri redevin efervescente pentru mine: WoW si Red Orchestra 2.

Pe vremurile din liceu jucam WoW pe serverul privat al Evolva, in sine era un festin de buguri. Imi aduc aminte ca Hunter-ului nu ii mergea spellul de Call Pet si nici auto-attackul la Ranged weapons. Cresteam deci folosind doar Melee; va imaginati ce distractie. Pe server in schimb era multa viata: se faceau frecvent World Bosses, World PVP si lumea se incumeta sa farmeze tot felul de ciudatenii fiindca, iata, trade-ul cu Soulbound items se facea prin exploit :mrgreen: . De fiecare Craciun, emuland probabil obiceiul de pe serverele oficiale, sub bradul din capitale se punea un chest cu iteme. Nu trebuie sa va mai descriu ce iesea in Orgrimmar, unde o mare de oameni isi antrena capilarele pentru clickuri obsesive. Warlocii ieseau de obicei castigatori deoarece AOE-ul lor, Hellfire, ranea si friendlies :lol: (alt bug). Nu existau deci reguli - dar nici suparari - exista doar lag si foarte multa buna dispozitie. Acum ca imi reamintesc, imi dau seama ce pure si autentice era experienta aceea online a anilor 2000', in ciuda provocarilor tehnice sau a lipsei de "awareness" ce li s-ar putea inputa azi. O sa ziceti ca inocenta varstei era de vina; da, dar nu numai: serverul era greu cu oameni maturi ce se bucurau ca niste prunci de experienta. Intr-o zi mi-am intalnit chiar Guild Masterul intamplator la un Net Cafe, realizand stupefiat ca celebrul hunter "Dracul" era defapt un domn respectabil de 45 de ani care statea la doua monitoare de mine in ziua aia.

In fine, alt joc ce-mi miroase sezonier a turta dulce e Red Orchestra 2. Obisnuiam sa il joc cu cel mai bun prieten pe net, adunand sute de ore experienta de pe frontul de est si din Pacific. Dupa ce el a plecat in Anglia la studii, obiceiul a ramas. Si astfel toata toamna si primavara ne reconectam aproape zilnic la cate un asalt al silozului de grane de langa Stalingrad sau pentru o urcare abrupta pe culmile Iwo Jimei. Se intorcea in fiecare an acasa de Sarbatori; dar de fiecare Ajun ne reconectam din "izolarea" propriilor familii pentru un atac festiv cu baioneta, celebrand astfel experienta intregului an si aproprierea pe care jocul ne-o prilejuia - si inca ne-o prilejuieste.
"Where there are no gods, there are ghosts" - Novalis
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: CONCURS - Afară ninge liniștit, în casă merge jocul

Post by MC »

Si eu am jucat un timp pe Evolva pana am trecut pe oficial. Ce vremuri....
Lagul era constant peste 1.000 ms :)) si se dadeau wipe-uri sau roll back-uri destul de frecvent. Astfel ca se pierdea deseori progresul din joc, dar nu era bai ca o luai de la capat cu aceeasi pofta.
Post Reply

Return to “Concursurile comunității”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest