Oferte retail (jocuri la cutie)

Şi alte tarabe, dughene, magazine. Adicătelea de unde ne procurăm jocurile.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Oferte retail (jocuri la cutie)

Post by TG »

Poate pe console așa o fi. Dar pe PC nu mi se pare că se compară piața retail cu diversitatea, confortul sau costurile (având în vedere cât de dese sunt ofertele, câte magazine digitale sau bundle-uri există, câte jocuri primești gratis etc.) pieței digitale.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
kensky
Pig Cop
Posts: 888
Joined: 2 Mar 2014, 17:20
Location: Lenevind™

Re: Oferte retail (jocuri la cutie)

Post by kensky »

Acum ceva ani erau si publisherii mai cool la noi in tara, chiar si ubifail :lol: ; ass creed 4 fusese 99 lei precomanda, race driver grid 2 de la codemasters luasem cu 89 lei precomanda la emag, tomb raider din 2013 era tot sub 100 lei precomanda.
Image
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Oferte retail (jocuri la cutie)

Post by marvas »

e drept ce zice TG, jicurile in format fizic pentru PC sunt aproape inexistente pe la noi prin magazine. Sunt pline rafturile de cartoane cu coduri pentru Steam.

Pe de alta parte daca decide Valve sa imi inchida contu' o sa pierd tot de pe acolo, dar DVD-urile nu vine sa mi le ia de pe raft.
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Oferte retail (jocuri la cutie)

Post by reV »

marvas wrote: 21 Dec 2021, 18:32 e drept ce zice TG, jicurile in format fizic pentru PC sunt aproape inexistente pe la noi prin magazine. Sunt pline rafturile de cartoane cu coduri pentru Steam.

Pe de alta parte daca decide Valve sa imi inchida contu' o sa pierd tot de pe acolo, dar DVD-urile nu vine sa mi le ia de pe raft.
you gotta know where to look for them.
Din pacate, chiar daca gasesti jocul in format fizic, deobicei vine cu o cheie de steam. Hell, am prins si care vin cu un carton pe post de dvd
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
Post Reply

Return to “Prăvălii de jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests