thesummerofmark

User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

thesummerofmark

Post by marvas »

Mi se pare foarte bun canalul lui Mafio si cred ca merita un topic separat.
Postez ultimul review, dar in caz ca nu le-ati vazut pe celelalte va recomand sa va uitati. Fiecare e minutios lucrat si pasiunea cu care lucreaza e evidenta, sper sa reuseasca sa si adune audienta pe masura.

phpBB [video]
User avatar
PaulP
Space Invader
Posts: 36
Joined: 28 Jan 2019, 13:49

Re: thesummerofmark

Post by PaulP »

Aprob și recomand canalul de jocuri video și meme cu sopranos thesummerofmark
The artist formerly known as Silverbolt
User avatar
Abnaxus
Space Invader
Posts: 15
Joined: 19 Feb 2017, 20:33

Re: thesummerofmark

Post by Abnaxus »

Subscriu, calitatea și constanța video-urilor sunt de invidiat, iar în cazul meu de imitat!
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: thesummerofmark

Post by marvas »

phpBB [video]
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: thesummerofmark

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Voiam și eu să-l postez :D
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: thesummerofmark

Post by Mahdi »

phpBB [video]
REMEMBER CITADEL
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: thesummerofmark

Post by marvas »

sper ca l-ati vazut deja:

phpBB [video]
User avatar
joonior_bmf
Gravity e un film misto
Posts: 6539
Joined: 3 Mar 2014, 18:32
Contact:

Re: thesummerofmark

Post by joonior_bmf »

User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: thesummerofmark

Post by marvas »

phpBB [video]
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: thesummerofmark

Post by marvas »

phpBB [video]
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: thesummerofmark

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

huh chiar am terminat si eu recent risen
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: thesummerofmark

Post by Fular »

O să fiu eu ăla cu vreo două "Ackchyully" și să spun că în privința combatului Marco are doar parțial dreptate - ca fighter e întradevăr insuportabil, lucru de care-ți cam dai seama din primele minute de când ajungi pe plajă și te rupi în figuri cu bărzăunii. Ca mage, luptele devin triviale. Fireball din partea cealaltă a decorului vizibil și până să te ajungă carcalacii le-ai ars izmana. Iar despre Fred, apăi poți să-l invoci de câte ori de ține scroll-ul de summon. Poate am fost eu răsfățat că am jucat ca Inquisitor Douchbag și am avut acces la tot ce înseamnă qol în Risen, dar cred că doar începutul a fost cu suferință, cât am fost obligat să dau la gioale cu măciuca, restul experienței fiind destul de prozaică. Bașca aș putea zice că mi s-a întâmplat de nu știu câte ori să rad fauna înainte să preiau vreun quest pe care-l finalizam apoi cu o simplă plimbare. Și asta din inconștiență.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: thesummerofmark

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

În parcursul meu prin joc n-aș spune că m-am simțit cine știe ce puternic ca magician. Ba din contră, am fost dezamăgit de absența magiilor ofensive din categoria seal. Mai era alta în afară de inferno? Și așa este depășit din punctul în care-l găsești. Jocul te îndeamnă să bagi cam toate punctele tale pe un singur crystal, altfel vei mai da cu spatele bine la orice bătaie. Nu că nu va fi asta modul în care vei juca și cu fire crystal maxed out (3 lovituri pentru lizard warrior, 4 pentru undead lizard warrior daca-mi amintesc bine). Cel mai anemic fireball, nu ajută că întâlnești ocazional probleme cu hitbox-urile.

Iar bătaia de final e cireașa de pe tort pentru orice build de fire crystal :lol: sau cam orice build mai puțin axe presupun.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: thesummerofmark

Post by TG »

Lol, ca fighter jocul e exact cum trebuie, sissies. Mage e pentru easy mode, dar e distractiv e drept.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: thesummerofmark

Post by Fular »

Nu știu dacă am făcut eu ceva în plus, dar am avut puncte cu nemiluita, aș fi putut să investesc lejer și în alt cristal ofensiv dacă nu băgam vreo 7 în sword fighting, vreo 3 în staff, maximul în fierărie să refac nu mai știu ce săbii găsite bucăți, alchimie și lockpicking (ăsta de-a dreptul inutil că oricum ai scroll-uri pentru așa ceva, dar nu mai știu dacă erai dependent și de nivelul în lockpick pentru ușile/cuferele mai încăpățânate). Dacă eram mai conservator cu aruncatul punctelor probabil aș fi putut duce și bullet crystal-ul la maxim. Ice Crystal nu cred că prea merită pentru că-l primești mult prea târziu, abia după ce începe invazia șopârlelor.

Iar despre lupta finală, n-aș zice că ți-o trage jocul în vreun mod spectaculos dacă nu ai puncte băgate în axe (eu n-am avut). Mie mi s-a părut suficient de facilă și aia (parcă trebuia să-i dai reflect la ceva proiectil și abia apoi primea damage de la axe, și trebuia să repeți asta câteva instanțe cât se restrângea platforma)
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: thesummerofmark

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Nu-i atât că lupta finală e dificilă sau te pune în dezavantaj cât faptul că nu are importață ce build ai, vei aborda boss-ul la fel. Tot jocul ti-ai investit punctele cu cap ca ultimul lucru pe care-l faci în joc să nu ia asta deloc în considerare. Parcă e scos dintr-un joc zelda boss-ul ala, unde ar fi primul boss din joc or something. :D
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: thesummerofmark

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3661
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: thesummerofmark

Post by marvas »

Mafio are de azi si patreon: https://www.patreon.com/thesummerofmark/posts

phpBB [video]
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: thesummerofmark

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Post Reply

Return to “Streaming, podcasts, canalizare”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests