Movie Club

Moderator: RaptoR

User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Movie Club

Post by ola small dickie »

Shut up
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Movie Club

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Birds of Prey l-am văzut recent. Este și pe hbo go.

Revin cu alternativa la dark crystal. -> Tenshi no tamago/Angel's Egg (1985)
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Movie Club

Post by TG »

Stai, eu credeam ca facem listele apoi zicem fiecare ce filme am vazut deja din toate alese.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6087
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Movie Club

Post by Mahdi »

Păi cam toată lumea a pus. Stokk zicea că n-are ce să recomande, dar se bagă la văzut.

Propunerile de până acum:

Dersu Uzala
Portrait de la jeune fille en feu
The Vast of Night
Kanal (Wajda)
Incendies (Villeneuve)
Possesion (Zulawski)
The Dark Crystal (1982)
The Crying Game (1992)
Vitalina Varela (2019)
The Killing of a Chinese Bookie (1976)
Le temps du loup (2003)
Ship of Theseus
Kikujiro
The last king of Scotland
Corpus Christi
Loveless
Good Time (2017)
The Killer / Dip huet seung hung (1989)
The Asphalt Jungle (1950)
10 Cloverfield Lane
Birds of Prey
Swiss Army Man
Tenshi no tamago/Angel's Egg (1985)
Last edited by Mahdi on 26 Mar 2021, 10:40, edited 1 time in total.
Reason: .
REMEMBER CITADEL
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Movie Club

Post by Fular »

De pe listă am văzut 10 Cloverfield Lane, Incendies și Possession. Dar n-am nimic împotrivă să le revăd dacă ies la tombolă.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Movie Club

Post by TG »

Dintre cele care nu sunt taiate, văzut The last king of Scotland, The Killer, 10 Cloverfield Lane si Angel's Egg.
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Quackers
Headless Kamikaze
Posts: 258
Joined: 5 Mar 2014, 05:35

Re: Movie Club

Post by Quackers »

oi, ma apuc sa le vad singur sau ce facem aici. :)
User avatar
TG
Dremora Lord
Posts: 4947
Joined: 1 Mar 2014, 20:08
Contact:

Re: Movie Club

Post by TG »

Nu ai văzut celălalt thread sau la ce te referi? Au văzut câțiva primul film. Cu puțin noroc și dedicație poate supraviețuiește la 2 alegeri clubul de această dată. :D
"Screams of a billion murdered stars give life to the night's peace. While we cling in desperation to the few spinning stones we call worlds."

Image
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Movie Club

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Am văzut și eu primul film, dar vreau să-l mai revăd o dată cu subtitrare. Pe de altă parte, ați cam zis tot ce e de spus. :lol:
User avatar
Quackers
Headless Kamikaze
Posts: 258
Joined: 5 Mar 2014, 05:35

Re: Movie Club

Post by Quackers »

TG wrote: 5 Apr 2021, 17:05 Nu ai văzut celălalt thread sau la ce te referi? Au văzut câțiva primul film. Cu puțin noroc și dedicație poate supraviețuiește la 2 alegeri clubul de această dată. :D
forum prea stufos, asteptam un update pe threadu' asta. :(
Zniper
Space Invader
Posts: 13
Joined: 3 Mar 2014, 19:57

Re: Movie Club

Post by Zniper »

Is this thing still on? Mai joaca cineva?

Offtopic: Eu abia am regasit forumul, intr-un acces de nostalgie, si inca ma minunez ca mai exista o frantura din comunitatea LVL. Amazing.

Do not go gentle into that good night.
Rage, rage against the dying of the light.


:D
User avatar
Jaunty
Site Admin
Posts: 1808
Joined: 1 Mar 2014, 17:46
Contact:

Re: Movie Club

Post by Jaunty »

Hehe... Salut, Zniper!
Zniper
Space Invader
Posts: 13
Joined: 3 Mar 2014, 19:57

Re: Movie Club

Post by Zniper »

Salut, Jaunty!

Arunc și eu cu niște recomandări în voi (sau în eter, în caz că vorbesc singur):
- Frequently Asked Questions About Time Travel
- Blue Ruin & Green Room - de același regizor, pe astea le recomand în pereche.

O să trec prin ce s-a recomandat pe aici în anii precedenți, plânge Plexul după adiții noi.
rodarkone
Headcrab
Posts: 66
Joined: 16 Jan 2022, 22:23

Re: Movie Club

Post by rodarkone »

Am vazut azi Kingsman 3: The King's Man -Practic "geneza" organizatiei din cele 2 precedente care insa sunt mult mai entertaining (la nivel de easy to digest - Friday night fun)ultimul se vrea ceva mai serios si mai dramatic, nu mai este asa de fun, socant si "exploziv"

Ma rog 6.5/10 - nu e capodopera dar merita banii dati pe bilet
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1377
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Movie Club

Post by Fular »

Zniper wrote: 18 Feb 2022, 22:22 Salut, Jaunty!

Arunc și eu cu niște recomandări în voi (sau în eter, în caz că vorbesc singur):
- Frequently Asked Questions About Time Travel
- Blue Ruin & Green Room - de același regizor, pe astea le recomand în pereche.

O să trec prin ce s-a recomandat pe aici în anii precedenți, plânge Plexul după adiții noi.
Le-am văzut pe toate 3. Îmi place Saulnier dar Hold the Dark a fost foarte slab, Chiar și Murder Party a fost mai bun, imo.
Știu că el colaborează destul de des cu Macom Blair care, la rândul lui, a regizat un film. Nu l-am văzut încă, dar am prins câteva cadre undeva pe net. Îl am pe hard, să văd doar când am vreme de el. I Don't Feel at Home in This World Anymore în caz că te interesează.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
Zniper
Space Invader
Posts: 13
Joined: 3 Mar 2014, 19:57

Re: Movie Club

Post by Zniper »

Fular wrote: 19 Feb 2022, 12:35
Zniper wrote: 18 Feb 2022, 22:22 Salut, Jaunty!

Arunc și eu cu niște recomandări în voi (sau în eter, în caz că vorbesc singur):
- Frequently Asked Questions About Time Travel
- Blue Ruin & Green Room - de același regizor, pe astea le recomand în pereche.

O să trec prin ce s-a recomandat pe aici în anii precedenți, plânge Plexul după adiții noi.
Le-am văzut pe toate 3. Îmi place Saulnier dar Hold the Dark a fost foarte slab, Chiar și Murder Party a fost mai bun, imo.
Știu că el colaborează destul de des cu Macom Blair care, la rândul lui, a regizat un film. Nu l-am văzut încă, dar am prins câteva cadre undeva pe net. Îl am pe hard, să văd doar când am vreme de el. I Don't Feel at Home in This World Anymore în caz că te interesează.
Legat de Saulnier, m-am ferit de ambele, citind cateva cuvinte despre fiecare, niciunul de bine. Pare ca am procedat corect.

IDFAHITWA l-am vazut deja. Desi cheesy pe alocuri, mie mi-a placut. Si da, il bag in aceeasi oala cu cele mentionate de mine prima oara.

Ah, si am uitat sa zic de Green Room: merita vazut chiar si doar pentru scena in care niste pustani canta live Nazi Punks Fuck Off intr-un bar de nazisti. Fucking golden. :D

Mai recomand Primo (2005). "Actiunea" e jucata intr-o singura incapere de catre un singur actor, iar cu toate astea nu te lasa sa respiri pana la sfarsit.
Post Reply

Return to “Movie Club”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests