Diablo Immortal

Despre jocuri pe telefoane si tablete.
User avatar
Arthur Trevor
Space Invader
Posts: 11
Joined: 3 Dec 2018, 18:59

Re: Diablo Immortal

Post by Arthur Trevor »

Si-au dat seama ca pot face bani multi investind efort putin.
Adevarul e ca si daca anuntau un Diablo 4 pe PC nu m-ar fi facut sa ma simt mai bine dupa catastrofa de Diablo 3.
In mod sigur il faceau exclusiv online si pe asta.


Adevarul e ca de la Overwatch incoace, Blizzard nu mai e ce a fost odata de cand s-a asociat cu Activision.
Traieste doar din vanzarea expansion-urilor la World of Warcraft, din organizat campionate eSports la Starcraft si Overwatch , din microtranzactiile incluse in Heroes of the Storm, Overwatch si Hearthstone.

Nu mai e aceea firma care facea jocuri din pasiune ca pe vremea primului Diablo sau primului Starcraft.
User avatar
McWilliams
Self-righteous bastard
Posts: 4601
Joined: 2 Mar 2014, 17:23
Location: Galati
Contact:

Re: Diablo Immortal

Post by McWilliams »

With great success come great share-holders with an even greater demand for the greatest of dividends.

Daca pentru o tara, doua trimestre consecutive de scadere inseamna recesiune, pentru o companie de servicii listata la bursa, un trimestru cu rezultate sub precedentul inseamna scaderea pretului actiunilor. La doua trimestre, e chiar dezastru. Se aplica aproape peste tot, nu doar la video game publishers. De exemplu, Facebook sau Twitter pierd mereu din valoarea actiunilor doar pentru ca nu isi ating obiectivul (oricum foarte ambitios) trimestrial de crestere; companiile cresc in continuare, in diverse puncte statistice, insa daca nu este pe cat de mult si-ar dori actionarii => esec total.

Blizzard/Activision is no different. Sadly enough, the video gaming business isn't fringe business any longer.
Candva, pe aici, trecea un brutalistu...
O vorba de duh din Warhammer 40'000
https://www.youtube.com/watch?v=cO3MttgvHUY
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Diablo Immortal

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

User avatar
SnipeRulz
Headless Kamikaze
Posts: 428
Joined: 31 Mar 2014, 19:34

Re: Diablo Immortal

Post by SnipeRulz »

L-am jucat putin de curiozitate. Atat pe mobile cat si pe PC.
Ca si gameplay: avand in vedere ca e un mobile game, nu e rau deloc.Controlul e surprizator de bine implementat si e chiar fun (pt primele ore pana te lovesti de paywall). Ai si campanie fully-voiced care e decenta.
Am jucat pana pe la level 50, dar deja dupa cate mizerii am fazut cu pay2win din joc, inclusiv diverse hidden caps pt cei ce nu baga bani (https://www.forbes.com/sites/paultassi/ ... -for-free/), am abandonat. Good riddance.

PC e in "open beta" pentru ca e buguita rau portarea. Patesti de multe ori ca brusc sa nu iti mai mearga actiunile (ex: orice atac/skill)
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Diablo Immortal

Post by reV »

Am jucat pana la Paragon 25 (sa pot face review legat de endgame). E Pay2Win Grind2Survive. Orice faci e limitat artificial (pana si legendarele au un cap zilnic). Diablo3Lite, pentru aia care nu au jucat Diablo in viata lor.
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Diablo Immortal

Post by MC »

Not bad. Could be batter!
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Diablo Immortal

Post by ola small dickie »

Could be banter
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
Post Reply

Return to “Mobile games”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests