Topicul cu Persona

Discuții axate pe jocurile RPG.
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Topicul cu Persona

Post by reV »

Magicake wrote: 21 Jan 2023, 16:32 Pfff habar n-aveam, are total alt vibe originalul (P4) cu ceata aia. Owell, avem explicatia acum.
Am cativa ani de cand sunt semi-obsedat de Persona/SMT. Am tot intentionat sa cumpar un PS3/4 doar ca sa joc P5 (nici macar Royal). Acu' cred ca o sa vad de unde pun mana pe un P4 (non-Golden) si, daca ma dau banii afara din casa, P1/2/3 FES/P3P si celelalte release-uri pe platformele originale (da, sunt extrem de scumpe. P3P pleaca de pe la $150.

Momentan astept ziua de salariu sa iau P3P si sa fac un custom cover sa-l adaug la colectie. Daca macar se anunta oficial P6 anu' asta, cred ca o sa explodez. Poate nu-s marlani sa-l scoata doar pe PSN si dupa n-spe ani sa apara si pe PC sau Switch
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Ferrrrrrrrrdinand
al IX-lea
Posts: 3303
Joined: 18 Sep 2016, 22:09

Re: Topicul cu Persona

Post by Ferrrrrrrrrdinand »

Am fost surprins sa aflu ca poti juca P3/P4 si P5 Royal pe xbox cu game pass acum. Am inceput sa joc un pic P5 asa.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Topicul cu Persona

Post by Magicake »

Stiu de ani buni cine e bad guy ul in P4 gratie spoilerelor, ma asteptam sa scada umpic din enjoyment dar scade cam tare :lol: god damnit.
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Topicul cu Persona

Post by reV »

Magicake wrote: 23 Jan 2023, 13:19 Stiu de ani buni cine e bad guy ul in P4 gratie spoilerelor, ma asteptam sa scada umpic din enjoyment dar scade cam tare :lol: god damnit.
Stii cum se termina, da' nu stii cum se ajunge acolo (:

Sincer, cam in aceeasi oala sunt eu cu Persona 5. Din varii motive tehnice, n-am jucat jocul inainte sa vad anime-ul. Acu' ca P5R are o gramada de extra content ce nu este prezent in anime, am transformat toata experienta intr-un fel de "spot the difference" pe langa enjoyment-ul de a vedea cum evolueaza povestea pana la sfarsitul pe care-l stiu (a se nota ca sunt mai multe sfarsituri posibile).

Nu am jucat vanilla P4, dar ma astept sa fie si acolo diferente macar subtile in P4G.

Cand vine vorba de P3, FES si P3P sunt destul de diferite, cu toate ca sfarsitul e, tehnic vorbind, acelasi. Sper ca zvonurile alea legate de P3 Remaster sunt pe bune, ca asa stiu sigur ca nu mai cumpar jocuri anu' asta (P3P, P4G a doua oara, P6(?), P3 Remaster(?) cred ca o sa-mi ocupe suficient timp). Poate-poate ma ating de Harvestella (pe care-l am in vizor de cand a fost anuntat)
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Topicul cu Persona

Post by reV »

Au dat drumu' la precomenzi pentru Persona 3 Reload. 2/2/2024
Image

Deja am vorbit cu cineva din UK sa imi faca o precomanda cand apare la Game D:
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Topicul cu Persona

Post by Magicake »

Contine FES si femc?
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Topicul cu Persona

Post by reV »

Magicake wrote: 24 Aug 2023, 12:25 Contine FES si femc?
E remake (aparent complet). Da, contine femc, nu stiu daca si FES. Din moment ce Aigis (best toaster girl, btw) e in Collector's Edition, sper sa fie inclus si FES (ma gandesc ca ar fi fost statueta cu Orpheus)

edit: https://www.dualshockers.com/persona-3- ... ges-added/
Yep. FES included
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Topicul cu Persona

Post by Magicake »

Eee, nu are femc si fes e "da, dar...", scrie in articol.

Sa si-l tina.
Post Reply

Return to “Role Playing Games”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests