Discutii despre fotbal

Locul in care ne intalnim si discutam de dimineata pana seara
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

Well boys and girls, this is it. Ziua meciului decisiv. Ultima etapa. Sassuolo - Milan. Daca Milan face egal sau bate suntem campionii Italiei. Daca insa pierde si Inter bate pe Sampdoria am supt o grav si Inter devine campioana.

:trembling:
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

Carlo Ancelotti is the first manager ever to win all big five League titles and the first to win the Champions League four times, so is he the best Italian coach of all time?
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Discutii despre fotbal

Post by tnt »

Am citit ca a retrogradat Dinamo si mi-am amintit ca inca mai exista si un campionat de fotbal in Romania :lol:
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

Lol facem comanda la un bolt aici in malta. Vine soferu sa mi deschida portbagaju, dupa ce bag rucsacu cu ac milan asta cica oo nooo. Zic what? Si imi arata tatuajul de la mana: mai comunista, mai milanista

Adica in italiana niciodata comunist, niciodata milanist

Era fan inter, si dupa ce dialog am avut cu el destul de basicat ca tocmai luase milan scudetto in urma cu cateva zile :))
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

Rip gianluca vialli
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Discutii despre fotbal

Post by juve3332 »

Uomo e giocatore.
User avatar
vishu
Space Invader
Posts: 40
Joined: 25 Jan 2016, 11:46

Re: Discutii despre fotbal

Post by vishu »

Intre decesul forumului vechi si descoperirea celui nou am fost putin ocupat cu ultraseria.
Zeci de mii de km prin deplasari, amenzi luate de la jandarmi, pirotehnii si coregrafii. Batai mai putine ca eram destul de mici ca peluza ca sa fim luati in seama.
Semifinala cupei cu voluntari - 90 de minute in ploaie torentiala pentru ca gazdele nu s-au indurat sa ne deschida tribuna acoperita.
Those were the days.
Intre timp m-au ajuns batranetile si m-am retras din activitate, dar inca fierb cand e zi de meci.
User avatar
juve3332
Hammer Haunt
Posts: 2015
Joined: 3 Mar 2014, 11:06
Location: Terra Nova

Re: Discutii despre fotbal

Post by juve3332 »

Heh-heh... Despre ce peluza e vorba, ca n-am mai urmarit fotbal romanesc de ani buni?!
User avatar
vishu
Space Invader
Posts: 40
Joined: 25 Jan 2016, 11:46

Re: Discutii despre fotbal

Post by vishu »

Peluza Nord Pitesti :D
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

Si? e adevarat ca v-o luati de fiecare data pe coaja de la jandarmi complet nevinovati? :))

semi-glumesc cu asta pt ca am un prieten in romania fanatic steaua care a fost la multe meciuri si deplasari cu galeria stelei incepand cu anii 90. si acum mai merge (cu steaua, nu cu fscb). fireste, are o ura imensa pe jandarmi si fortele de ordine. iar eu faceam misto de el de fiecare data, el sustinand ca tot timpul si-o iau fara vina si jandarmii sunt ultimii oameni iar ei niste victime lol de fiecare data.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
vishu
Space Invader
Posts: 40
Joined: 25 Jan 2016, 11:46

Re: Discutii despre fotbal

Post by vishu »

E cu dus si intors. Intr-adevar am cunoscut si jandarmi ok, tovarasu meu de la dialog cu care puteam discuta civilizat, baiatul de ne avea in grija in deplasari , tot asa om calumea. dar marea majoritate sunt niste ghertoi de profita ca au armurile alea pe ei si iti vorbesc de sus. sa stii ca multe conflicte ultrasi-garda n ar exista daca ei n-ar avea aerul acela de superioritate si nu s-ar crede regi.
Dar pe de alta parte exista multi cimpanzei si prin peluze. inclusiv la mine era un hadicapat de incepuse sa injure cetateni prin medias pe simplul fapt ca aveau fulare cu gaz metan, iar eu unul nu toleram comportament de felul asta. am incercat sa induc o alta viziune in peluza.. sa fie o conduita, o prestanta... nu sa fim o adunatura de mineri.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

Ex-Sampdoria midfielder Jankto comes out as gay

Respect

https://youtu.be/ll6cZvuiVeU

Milan shared Jankto’s announcement video and expressed their support, saying: “Never live in fear of who you are. We stand by you, Jankto.”

Juventus also publicly reached out to share their support, commenting a rainbow and a love heart on his Instagram post. Udinese also commented a heart, standing by their former midfielder.

A number of players and other clubs reached out to support Jankto as well, with Bruno Fernandes, Barcelona, PSV, Getafe, Alex Meret and Marten De Roon all commenting on his Instagram post.
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Discutii despre fotbal

Post by ola small dickie »

Huge moment in men’s football history 🌈

Jakub Jankto has publicly come out as gay.

The Czech international and Sparta Prague midfielder is now the fourth active footballer in the men’s game to do so, joining Collin Martin, Josh Cavallo, and Jake Daniels.

We are proud of Jakub and all of those helping create a game where LGBTQ+ people can be their full authentic selves.

Football is for everyone.

#PlayProud
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Discutii despre fotbal

Post by Magicake »

good for him :ugeek:
Post Reply

Return to “Cafenea”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests