Randomness Street

Discuții off-topic în limita bunului simț
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4673
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Randomness Street

Post by Magicake »

Tot vad asta pe steam si mi se pare amuzant cum arata astia ca doi corporatisti plictisiti in cosplay de airsoft.
Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3053
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Randomness Street

Post by MC »

Chiar ca :lol:
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4673
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Randomness Street

Post by Magicake »

Am inceput iar sa vad copii cu role, mi-ar place sa redevina la moda ca si eu mi-as mai lua :lol:
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3053
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Randomness Street

Post by MC »

Magicake wrote: 1 Jul 2023, 00:23 Am inceput iar sa vad copii cu role, mi-ar place sa redevina la moda ca si eu mi-as mai lua :lol:
Hehehe tocmai ce mi-am amintit ca inca le mai am pe ale mele. Is dealea pentru "scheme" :lol: . Ah....ce vremuri. Ne adunam in centrul orasului si incercam tot felul de trick-uri pana noaptea tarziu.
Nu le voi vinde niciodata. Eventual le voi da copilului meu cand/daca voi avea.
Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4673
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Randomness Street

Post by Magicake »

8-)
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4673
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Randomness Street

Post by Magicake »

Am fost la turci la ultra all inclusive, pana acum am mers doar pe la statiunile de la noi. Bine ca m-am decis intr-un final, muream prost si nu vedeam asa minuni (unele mai bune, altele mai putin bune) :lol:
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3053
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Randomness Street

Post by MC »

Si eu obisnuiam sa merg la turci la all/ultra all, anul acesta am fost in Tunisia tot la all, dar nu prea poti sa compari cu ce e la turci, in sensul ca e mult mai bine la turci. In rest pe unde am mai fost Grecia, Palma etc e clar ca mergi pentru altceva nu pentru servicii all inclusive.
Acuma, depinde, ca si la turci poti lua plasa.
La noi n-am mai fost din 2008. Nu suport aglomeratia de pe plaje si amestecul de muzica din boxele ce rasuna la fiecare patura.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4673
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Randomness Street

Post by Magicake »

Eu am fost la Delphin Imperial in Antalya si desi erau multi turisti cam toti stateau pe la piscine. Marea super curata si plaja fara muzica sau aglomeratie, majoritatea sezlongurilor goale. Mergeam la mare dimineata si catre pranz si seara de obicei la relax pool, o piscina cu apa calda si 15+ only.

Ca si fapt divers, rusa era second language pentru toata lumea de acolo. Sau first daca te bagi la agentii de turism/chestii de genul. Din ce am inteles, investitorii principali sunt rusii. Engleza pt angajati si lume in general e foarte basic si risti sa primesti comanda gresita din cand in cand daca nu ai grija. Cel mai bun vorbitor de engleza a fost o fata care vindea papusi crosetate ca pe etsy la un stand prin bazar. Restul, pe modul vezi ce ceri ca s-ar putea sa ai surprize :lol:

Vreau sa merg si eu in Grecia next, o sa imi temperez asteptarile daca zici dar daca au si ei chestia cu mancarea (multe feluri de mancare si te servesti singur, si iti poti pune cate umpic din 10 feluri pe farfurie) si ca poti sa-ti iei de baut din frigidere cat vrei de unde vrei, e ok. E vreun loc cu asa ceva? i.e. ce locuri/hoteluri recomanzi in general ca m-a luat cheful de iesit din tara :lol:
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3053
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Randomness Street

Post by MC »

Prima data am fost in Santorini la un resort de 4 stele cu demipensiune ca nu aveau all inclusive. Mi s-a parut ok pe partea de mancare (tot cu autoservire). Apoi urmatorul an am fost in Antalya in Lara la Trandy Lara Resort (7 hectare ca intindere cu curte piscine si tot) si am ramas impresionat de serviciile ultra all inclusive si de varietatea de mancare, bautura si de resort in general. Cu totul alt nivel fata de ce am gasit in Santorini, unde am platit mai mult pentru cazare evident.
Apoi intr-un an am fost din nou in Antalya la un alt resort tot 5 stele dar nu am fost la fel de impresionat ca atunci cand am fost la primul.
Anul acesta in Tunisia am fost mai mult pentru a vizita Sahara si partea aceea de sud unde am stat 2 zile cu cazare o noapte. Resortul a fost ok, cu piscine imense si alea, dar mancarea.....cam slab si ca varietate si ca gust. Cam la nivel cu ce am gasit cand am fost in Palma anul trecut.
Eu zic ca in destinatii precum Santorini sau Palma de Mallorca, Tenerife etc, mergi pentru destinatia in sine, eventual inchiriezi o masina si te apuci si vizitezi plaje si locuri cu adevarat deosebite.
Cand (daca) o sa am copil clar voi alege Antalya ca destinatie de concediu cu copil.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4673
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Randomness Street

Post by Magicake »

Mi se pare mind-blowing cat de vechi sunt piramidele din Egipt, in momentul in care are loc AC Origins piramidele sunt deja antice. A trecut mai mult timp intre constructia lor (2600BC) si Origins (50BC) decat intre Origins si anul curent.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4673
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Randomness Street

Post by Magicake »

Am gasit pe cineva pe un discord care a vazut Gothic la reducere pe steam si l-a luat. Apoi ma asteptam sa se dea batut, dar ii place. A furat de la gomez o gramada de ore, bate pe toata lumea ca sa se razbune ca a luat bataie la inceput si acum a batut minecrawler queen :lol: ce chestie, sa joace cineva Gothic pentru prima oara in 2023. Joaca si cu controller.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3053
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Randomness Street

Post by MC »

Eu am toata seria instalata si modata la sange. Merg toate si se vad sublim. Cel mai incantat sunt de Gothic 3 pe care am reusit in sfarsit sa-l fac sa ruleze smooth as butter.
Gothic 1 a ajuns sa-mi ocupe 40 Gb cu toate modurile. :P
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4673
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Randomness Street

Post by Magicake »

Unexpected persona in parc de copii :lol:
Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4673
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Randomness Street

Post by Magicake »

Daca internetul era analogic, digi se numea anal.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14565
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Randomness Street

Post by ola small dickie »

Anal24 si Analsport
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4673
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Randomness Street

Post by Magicake »

:lol:
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4673
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Randomness Street

Post by Magicake »

Magicake wrote: 18 Aug 2023, 18:07 Am fost la turci la ultra all inclusive, pana acum am mers doar pe la statiunile de la noi. Bine ca m-am decis intr-un final, muream prost si nu vedeam asa minuni (unele mai bune, altele mai putin bune) :lol:
Am descoperit in Cluj Berrak Kebab si are gust mancarea la fel ca aia de la hotel. E buna:
https://g.co/kgs/ySB5AA
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3053
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Randomness Street

Post by MC »

Chiar voiam sa trec si eu pe la localul asta cand am drum prin Cluj. Ideea e ca vreau sa incerc ceva turcesc cat mai aproape de „the real shit”.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3669
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Randomness Street

Post by marvas »

e chiar bun la Berrak, de obicei ne luam Sistavuk.

S-a deschis si Accapulco, daca vreti sa incercati ceva arabesc, au lucruri interesante pe meniu pe care nu le-am mai vazut prin Cluj.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4673
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Randomness Street

Post by Magicake »

Ms, nu stiam de el. Am fost si la Zaki, tot asa middle eastern, daca mergeti luati aperitiv muhammara.
e o pasta de ardei copt cu nuca, cea mai buna chestie. O sa mi fac si eu acasa, trebuie doar un blender si sa trantesti ingredientele in el.
Post Reply

Return to “Colțul vesel”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests