Ce jucati in momentul de fata

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by MC »

Tocmai ce am iesit din Warhammer 40K Boltgun. E prea misto jocul asta si desi nu credeam sa o zic prea curand dar e peste Prodeus. Abia astept sa mai joc.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

O sa-l iau si eu pe switch soon, dupa ce termin doom 64.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by MC »

Pentru mine nu exista alta varianta la astfel de jocuri decat PC. Nu pot juca old school/boomer shootere decat cu m+k. :D
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Nu zici rau, doom 64 nu are 360* freelook, asta da. Din ce am vazut sunt si nivele mari si uneori verticale la fel ca in doom 2016, poate m&k e idee mai buna.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Kotor, de data asta cu intentia sa l si termin :lol:

Image
User avatar
sleepknot
Headcrab
Posts: 99
Joined: 26 Nov 2019, 17:44

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by sleepknot »

MC wrote: 26 May 2023, 21:20 Tocmai ce am iesit din Warhammer 40K Boltgun. E prea misto jocul asta si desi nu credeam sa o zic prea curand dar e peste Prodeus. Abia astept sa mai joc.
Si mie imi place mult, il joc acum. Level design-ul si movementul sunt in special reusite. Dupa el cred ca la apuc de HROT, e un quake-like retro shooter lansat tot recent, cu atmosfera faina (ceva intre distopie, fever dream si tragi-comedie sovietica)
Magicake wrote: 2 Jun 2023, 12:34 Kotor, de data asta cu intentia sa l si termin :lol:
Spor, chiar zilele trecute ma gandeam ca as rejuca seria. Prefer Kotor 2 dar 1 are vibe-ul ala de "aventura" mai dragut construit
"Where there are no gods, there are ghosts" - Novalis
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by MC »

sleepknot wrote: 20 Jun 2023, 12:58
MC wrote: 26 May 2023, 21:20 Tocmai ce am iesit din Warhammer 40K Boltgun. E prea misto jocul asta si desi nu credeam sa o zic prea curand dar e peste Prodeus. Abia astept sa mai joc.
Si mie imi place mult, il joc acum. Level design-ul si movementul sunt in special reusite. Dupa el cred ca la apuc de HROT, e un quake-like retro shooter lansat tot recent, cu atmosfera faina (ceva intre distopie, fever dream si tragi-comedie sovietica)
Am auzit de HROT, poate o sa-l incerc dar nu chiar dupa Boltgun ca tre sa iau o pauza de la boomer shootere. Urmeaza System Shock 1 Remake si apoi probabil Aliens Dark Descent ori Trepang 2 (un urmas spiritual al primului F.E.A.R).
User avatar
TaikoKaira
Headless Kamikaze
Posts: 425
Joined: 6 Feb 2017, 15:33
Location: Deva
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by TaikoKaira »

Am prins chiar ieri Batman The Telltale Series la 17.75 lei pe PS Store si l-am inceput. Jucasem in trecut si seria Batman Arkham de la Rocksteady, plus Batman Arkham Origins, si chiar mi-au placut. Recent am terminat si Spider-Man pe PS5. Acum pot sa le compar destul de bine si e chiar interesant ce atmosfere diferite pot crea.
Reviews: Far Cry, Far Cry 2, Little Nightmares, Broforce

"Death is inevitable. Our fear of it makes us play safe, blocks out emotion. It's a losing game. Without passion, you are already dead."
Max Payne 2: The Fall of Max Payne
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

E fain Boltgun, dar cred ca reteta cu explore-purge-explore-purge de N ori in fiecare nivel o sa devina obositoare foarte repede. Deja incep sa am senzatie de "ugh" de fiecare data cand intru intr-o zona in care pare ca va incepe un purge.
User avatar
Klamath
Zergling
Posts: 152
Joined: 11 Mar 2014, 22:57

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Klamath »

Ma joc Snatcher pe Sega CD (emulat pe RGBPi) pe un CRT TV. E un adventure / visual novel ff misto si atmosferic. Are cateva secvente in care trebuie sa impusti - ceva gen rail shooter - care sunt ceva mai grele pe controller.
Cred ca sunt undeva pe la jumatate.
Daca esti colectionar si iubesti retro gaming-ul, arunca un ochi si pe youtube pe noul canal romanesc:
Imi place sa ma joc

You can also check my English youtube channel (retro/unboxings/duo streams): rand($game)
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by MC »

Unul dintre cele mai bune jocuri de pe Sega CD. Nice!
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Sunt asa multe campanii in AoE2 acum, stai o viata sa le termini :lol: am continuat campania cu Tariq la cafea.

Also Şocul Bio.
User avatar
sleepknot
Headcrab
Posts: 99
Joined: 26 Nov 2019, 17:44

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by sleepknot »

Risk of Rain 1 cu Starstorm mod. Abia astept RoR Relaunch ca sa pot juca multiplayer

WoW Vanilla (Turtle WoW private) - stiu, m-a luat nostalgia. 7k online players, accent pe Levelling, foarte cozy. Mai mult ma plimb si pescuiesc.

Ocazional Battlebit - e fun, ceva intre CoD 4 si Bad Company 2 ca gameplay
"Where there are no gods, there are ghosts" - Novalis
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by MC »

Am bagat vreo 3 ore in System Shock Remake. Superb pana acum. Mentionez ca e prima data cand joc System Shock si m-a acaparat. Imi era dor de un immersive sim care nu te tine absolut deloc de mana. Cat despre partea tehnica nu pot sa spun decat ca arata se aude si se misca stelar. Desi n-am jucat vechiul System Shock cred ca pentru cineva care e la primul contact cu seria nu exista motive sa-l joace pe cel vechi in defavoarea acestuia.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

M-a hookuit FF 12 asa ca il joc cam doar pe el acum. L-am facut sa mearga si pe TV cu steam deck, din cauza la ceva bug mergea doar handheld. Fixul e sa setezi rezolutia din properties din steam, de pe default pe whatever trebuie.

Este cul.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by MC »

Pe mine m-a prins System Shock Remake. E ca o gura de aer proaspat, mai ales ca n-am jucat originalul.
Mai alternez cu Doom 2016 (second playthrough, de data asta pe ultra-violence) ca si joc single, in rest WoW Wotlk la modul casual/nostalgic si Diablo II ressurected alternat cu Diablo 4, tot asa casual/slow paced.
Iar printre astea mi-am facut un setup destul de hardcore pentru DCS si acum incerc sa invat bazele modelului de avion A-10A Warthog cititind manualul PDF (printat frumos) de 110 pagini format A4.
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by tnt »

MC wrote: 30 Jul 2023, 18:19 Pe mine m-a prins System Shock Remake. E ca o gura de aer proaspat, mai ales ca n-am jucat originalul.
Pai cum sa nu te prinda daca e printre cele mai bune jocuri. Pe unde ai ajuns?
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by MC »

Abia am terminat medical level. Il joc destul de slow paced ca vreau sa-l savurez cat mai mult :D
Chiar e ceva deosebit si cu cat am jucat pana acum. Sper sa mai faca Nightdive Studios remake-uri de genul ca se pare ca stiu ce fac.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Magicake »

Wtf, deci nici 5% nu ai terminat din el :lol: enjoy, mai ai o groaza.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by MC »

Am vazut ca sunt cateva nivele ... :lol:
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests