Disco Elysium (aka No Truce With The Furies)

Discuții axate pe jocurile RPG.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Disco Elysium (aka No Truce With The Furies)

Post by Magicake »

De curiozitate am
Spoiler:
oprit The Expression si m am si barbierit. Acum nu mi place nici una nici alta :-( I want my discodetective look back.
User avatar
Mărar
Electro-Chemist
Posts: 2410
Joined: 2 Mar 2014, 14:08

Re: Disco Elysium (aka No Truce With The Furies)

Post by Mărar »

phpBB [video]
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Disco Elysium (aka No Truce With The Furies)

Post by Magicake »

It is done.
Spoiler:
Image
Image
(Da, am fost clean tot jocul :lol: quest ul cu dead body a ramas acolo chiar daca l am terminat )

Image

A fost ok ish finalul pt mine. As fi vrut sa nu moara atatia din hardie boys, au ramas doar doi. Si as fi vrut sa nu le fi dat eject la baietii cu discoteca totusi. nu stiu daca ar fi facut discoteca fara lab, cu cat ma gandesc mai mult cu atat mi se pare ca ar fi fost ok sa i las.

Spre final m am grabit umpic pentru ca am obosit. Vad ca am tot jucat vreo 50 si ceva de ore la el deci e explicabil. Am arestat o pe Klaasje si ca urmare prima tura dupa ce s a deschis lumea miercurea am facut o fara Kim, ceea ce a contribuit la oboseala. A fost fara savoare ziua aia, neplacuta.

Am terminat jocul fara arma, nu i am facut schemele lui evrart si am save scum uit intr o singura situatie, sa ma asigur ca ruby traieste dupa ce vb cu ea. No gun for me.

Vreau un sequel in care Kim vine sa lucreze cu mine la 41 (in dialog la final zicea ca ar vrea) :-D
Anyways, ma bucur ca exista jocul asta si ma bucur ca l am jucat. O sa procesez in fundal mult timp de acum incolo, tot ce am vazut aici si ce o sa mai citesc despre. Prima oara deus ex, acum asta, what's next.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Disco Elysium (aka No Truce With The Furies)

Post by Magicake »

Acum am aflat ca
Spoiler:
Poti sa-l faci pe tipul din container sa-ti dea 100 real. Nu mai stiu daca am deschis containerul in prima zi sau devreme in a doua, dar l-am deschis cu 3% sansa si ma roade acum ca ar fi fost posibil asa "usor" sa nu-l fac pe Kim sa vanda alea pt mine :<

De cadavru m-am scapat in a doua zi abia, am crezut ca sa incerc sa-l dau jos cu sanse asa mici rezulta in game over instant, nu stiam inca ce si cum prin joc :lol: As fi putut si sa vand armura.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Disco Elysium (aka No Truce With The Furies)

Post by Magicake »

phpBB [video]


E ca un album cu poze cu amintiri.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Disco Elysium (aka No Truce With The Furies)

Post by Magicake »

De cand am fost in cladirea abandonata nu ma pot opri din a ma gandi la radiocomputerul ala. In fiecare zi imi vine in minte ca ar fi fain unul pe care sa joci un tabletop RPG :lol: un fel de cloud over radio. Inutil dpdv practic in lumea noastra dar interesant ca si concept.

Din joc pare sa fie un fel de server <-> client architecture unde calculatoarele cu care interactionezi sunt mai mult dumb terminals. Calculatoarele analogice sunt deja inventate, stim deja si cum sa trimitem audio si video prin radio (antena TV care prindea tvr1 si 2), so... hmm.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Disco Elysium (aka No Truce With The Furies)

Post by Magicake »

E un Disco reference in Honkai Star Rail (sister game cu Genshin Impact si Honkai Impact) :lol: Am stiut mereu ca Mihoyo sunt cool devs, acum am si confirmarea.

https://honkai-star-rail.fandom.com/wik ... ending_Guy
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Disco Elysium (aka No Truce With The Furies)

Post by Magicake »

Cel mai cool portret DE care nu exista in DE:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Skull_o ... _Cigarette
Post Reply

Return to “Role Playing Games”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests