Diablo IV

Discuții axate pe jocurile RPG.
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Diablo IV

Post by tnt »

Ei, hai nu te supara acum ca am injosit un joc blizzard :roll: . Eu sunt mai libertin, pot critica un joc indiferent ce valoare nostalgica are seria sau cine l-a produs. Daca chiar a inventat genul hack and slash, banuiesc ca are intr-adevar un merit atunci. Poftim, ca il si elogiez:) Nu am auzit de la nimeni argumente de ce e bun. I dont get it. Mie mi se ca are un gameplay monoton cu un lore neinspirat. Dar ma rog, sa nu discutam gusturi.
Si nu tine de genul de joc, care poate fi captivant. Aici e vorba de brand, ca e Diablo, ca e Blizzard, sugarcoating, dati-va la o parte. Sunt destul de sigur ca majoritatea il joaca din cauza asta, chiar daca or exista hack n slash mai bune. Ia stai putin sa caut in topicul asta.

MC wrote: 31 May 2023, 11:57 Bun sau nu, pentru mine va fi jocul cu care probabil imi voi petrece vara. :P
Aha :lol:
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Diablo IV

Post by MC »

tnt wrote: 8 Jun 2023, 10:57 Ei, hai nu te supara acum ca am injosit un joc blizzard :roll: .
M-am oprit aici din citit.
User avatar
ola small dickie
Big Daddy
Posts: 14558
Joined: 2 Mar 2014, 19:57
Location: Malta

Re: Diablo IV

Post by ola small dickie »

tin minte ca pe la sfarsitul anilor 90 a ajuns in mainile mele un cd FULL GAME DIABLO

l-am butonat putin si m-am gandit: ok, asta pare a mini-game ceva dintr-un joc

am pe la ai mei o revista PC Zone in care redactorul a scris despre primul Diablo ceva de genu: un joc ok cand esti la serviciu intr-o pauza de cafea si vrei sa faci cateva clickuri :))

Diablo the Solitaire killer?
Currently playing: Broken Sword 5: The Serpent's Curse
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1821
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Diablo IV

Post by tnt »

Ei, la Solitaire trebuie sa gandesti, nu merge sa spamezi acolo aceleasi clicks. La Diablo poti lasa si catelul sa joace :lol:
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3048
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Diablo IV

Post by MC »

phpBB [media]
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4657
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Diablo IV

Post by Magicake »

E pe steam acum, review bombed also.
Post Reply

Return to “Role Playing Games”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests