Jocurile Voastre Originale

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4675
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

A aparut din senin Trine 5 si eram like "au mai fost 4???" :lol: Nu mai stiu nimic de Trine de cand luam humble bundles pe vremuri. Looks cool tho.
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by reV »

Ieri am intrat intr-un magazin de surplusuri si am gasit 8 copii de Air Conflicts: Pacific Carriers la 3 lei bucata. Le-am luat pe toate mai mult pentru carcase. Bonus doua jocuri (relativ) obscure din Germania

Image

S-a mai umplut raftul Nintendo. N-am apucat sa fac cover-uri pentru jocurile editie digitala
Image

Saptamana trecuta am marit un pic si colectia de Xbox si PC
Pe Xbox One: Shadow of the Tomb Raider, Limited Steelbook Edition
Pe PC: Rogue Stormers si 1971 Project Helios Collector's Edition
Image
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by marvas »

can't go wrong with Trine
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4675
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Ghinion, am nimerit cutie fara woven patch. Aparent au avut ceva supply issue, ar trebui sa iau legatura cu retailerul cica. Nush daca are rost sa ma complic cu retururi si patchuri separate nu cred ca se dau. Hmm.

Anyway. Caietul e beefy, poate fi folosit :o

Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4675
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Inca doua pentru stocul de switch. Tzeapa cu NFS, credeam ca e 100% offline daca nu vrei mp. Pare ca nu. Trebuia sa ma astept la asta de la EA si sa fac research.

Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4675
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Au ajuns si ultimele 2 de switch comandate.

Image

Phew.

Cutia lui Bayonetta are interior frumos.

User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

Mi-a venit si mie asta. L-am terminat pe PC si desi nu prea ma vad jucand boomer shootere cu un controller, a trebuit sa il am in colectie in format fizic.
Mi-a placut la nebunie jocul asta. Bine sunt si mare fan shootere single player (FPS) in general.

Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4675
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Abia acum am observat alolan vulpix @reV :lol: stealthy
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by reV »

Magicake wrote: 11 Sep 2023, 20:43 Abia acum am observat alolan vulpix @reV :lol: stealthy
Am o gramada de feelies imprastiate pe biblioteca in locuri mai ascunse (sau nu). Am gasit un corp cu rafturi relativ ieftin (vreo 350 lei) pe care l-as cumpara pentru colectii/feelies/random stuff, da' astept (cu nerabdare) sa vina salariu' :D
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4675
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

The Pathless mi a amintit ca nu am jucat asta asa ca l am luat ca sa rectific.

Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4675
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Mi-ar fi placut un de-asta dar jesus christ :lol:
https://www.ebay.com/itm/134718273634
rodarkone
Headcrab
Posts: 66
Joined: 16 Jan 2022, 22:23

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by rodarkone »

si cred ca e chepo la 500 :)
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

Arietta of Spirits e un joc pixel art in stilul primelor Zelda cu perspectiva top-down, iar Final Vendetta e un beat'em up in stilul clasic arcade.

Image

Lies of P intr-o varianta mai "collectible", pentru PS5

Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4675
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Wow arietta dureaza doar 5 ore. Interesant, wishlistat oricum. Sunt faine mai ales P. As lua si eu (nu cred ca as lua collector's tho), dar chiar nu am nervi acum pentru un joc greu cum erau souls.
Last edited by Magicake on 20 Sep 2023, 22:53, edited 1 time in total.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

Nici eu nu luam CE, dar a fost 300 lei. Practic pret standard de PS5 AAA
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by reV »

Damn, la 300 e pomana curata o.o

Astept o livrare maine (sper) si revin cu poze. Nothing big, but the context is important(ish)
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4675
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Am mutat niste carti mai vechi si am dat peste asta, nu cred ca l am aratat vreodata pe aici.

Image

Pentru cei ce nu-l stiu, e un Far Cry meets STALKER eurojank facut in Ucraina acum multa vreme. La un moment dat s au apucat sa faca hidden object games, nu mai stiu nimic de ei acum.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

Parca am o vaga amintire cu jocul asta. Din ce tin minte mi se misca extrem de prost pe sistemul de atunci.
Oricum, mi se pare o piesa interesanta de colectie, ca de altfel si alte jocuri din perioada pre 2010 care nu prea se mai gasesc pe nicaieri, nici macar in format digital si au cam fost uitate.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4675
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Era destul de proasta performanta la lansare da. Tin minte ca in review ul din level mi au sarit imediat in ochi cerintele de sistem neobisnuit de mari (comparativ cu ce mai era prin revistele de atunci).
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by reV »

Un pic de nou si foarte mult vechi.
Am dat o tura prin talcioc weekend-ul trecut si m-am intors acasa cu cateva jocuri de PC si xbox/xbox 360, ceva filme si un Nintendo DS Lite cu digitizer spart si mult jeg pe el (la 5 lei, e bun macar de piese. Functioneaza 99%, arata de 2%). Toate m-au costat ~100 lei ca i-am fentat de niste bulk discount :D
Azi au venit Yakuza Like a Dragon (Day Ichi steelbook edition) si Valhalla Hills. (cu tot cu transport, vreo 120 lei ambele)
Cam atat de spus, nu prea multe de aratat (doar daca e cineva interesat in mod special)

Probabil cele mai interesante achizitii sunt Kill Bill pe UMD, Machete Kills, editia limitata de xXx si Myst IV (PC/Mac)

Image
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests