Jocurile Voastre Originale

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4676
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Ce faci cu DS-ul? Also mandatory ewwwww nu as fi atins.
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by reV »

Magicake wrote: 22 Sep 2023, 16:56 Ce faci cu DS-ul? Also mandatory ewwwww nu as fi atins.
Momentan astept sa-mi vina o comanda de alcool izopropilic si ii fac o evaluare interna (ecranul secundar e ok, dar digitiser-ul e spart intr-un colt. Se poate schimba usor). Momentan inafara de digitiser nou si un scrub serios, nu pare sa fie altceva de facut la el. Mai am un DS Lite alb si un DSi XL (tehnic imprumutat, dar sta la mine de la inceputul anului)

Legat de ewww: cand ma duc la talcioc am manusi si ziplock bags. Mi-am invatat lectia de la un PS2 plin de gandaci morti. Imediat ce am ajuns acasa l-am sters cu servetele cu alcool si l-am bagat la UV
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4676
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Eu as vrea un 3DS XL, mai intru din cand in cand pe olx sa vad daca pune cineva unul nou sau desfacut doar cat sa l modeze.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

reV wrote: 22 Sep 2023, 16:54 Un pic de nou si foarte mult vechi.
Am dat o tura prin talcioc weekend-ul trecut si m-am intors acasa cu cateva jocuri de PC si xbox/xbox 360, ceva filme si un Nintendo DS Lite cu digitizer spart si mult jeg pe el (la 5 lei, e bun macar de piese. Functioneaza 99%, arata de 2%). Toate m-au costat ~100 lei ca i-am fentat de niste bulk discount :D
Azi au venit Yakuza Like a Dragon (Day Ichi steelbook edition) si Valhalla Hills. (cu tot cu transport, vreo 120 lei ambele)
Cam atat de spus, nu prea multe de aratat (doar daca e cineva interesat in mod special)

Probabil cele mai interesante achizitii sunt Kill Bill pe UMD, Machete Kills, editia limitata de xXx si Myst IV (PC/Mac)
Nice! Sunt putin invidios pe acel NFS U2 si The Punisher pentru Xbox. Fain si acel GTAV pentru PC!
E misto ca ai posibilitatea sa mai mergi in talciocuri unde sa ma gasesti astfel de perle. La mine in zona nu sunt si trebuie sa ma bazez exclusiv pe internet pentru achizitii de jocuri in colectie.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by marvas »

frumoasa recolta, rev!

M-am intors si eu de la piata cu astea. Judge Dredd a fost 30 RON si celelate cate 5 lei fiecare.

Image
rodarkone
Headcrab
Posts: 66
Joined: 16 Jan 2022, 22:23

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by rodarkone »

re-aranjez biroul ... progresul pana acum :)

Image
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by marvas »

LucasArts galore, poza pentru zoom in
rodarkone
Headcrab
Posts: 66
Joined: 16 Jan 2022, 22:23

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by rodarkone »

Lipseste jumatatea de jos ..

https://flic.kr/p/2p4RHPa
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

Last of Us il aveam doar in varinata remaster pentru PS4. Nu puteam sa nu adaug si "swan song-ul" sistemului. Si desigur Dante's Inferno care a fost extrem de cool la vremea lui.

Image
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by reV »

MC wrote: 23 Sep 2023, 12:06
reV wrote: 22 Sep 2023, 16:54 Un pic de nou si foarte mult vechi.
Am dat o tura prin talcioc weekend-ul trecut si m-am intors acasa cu cateva jocuri de PC si xbox/xbox 360, ceva filme si un Nintendo DS Lite cu digitizer spart si mult jeg pe el (la 5 lei, e bun macar de piese. Functioneaza 99%, arata de 2%). Toate m-au costat ~100 lei ca i-am fentat de niste bulk discount :D
Azi au venit Yakuza Like a Dragon (Day Ichi steelbook edition) si Valhalla Hills. (cu tot cu transport, vreo 120 lei ambele)
Cam atat de spus, nu prea multe de aratat (doar daca e cineva interesat in mod special)

Probabil cele mai interesante achizitii sunt Kill Bill pe UMD, Machete Kills, editia limitata de xXx si Myst IV (PC/Mac)
Nice! Sunt putin invidios pe acel NFS U2 si The Punisher pentru Xbox. Fain si acel GTAV pentru PC!
E misto ca ai posibilitatea sa mai mergi in talciocuri unde sa ma gasesti astfel de perle. La mine in zona nu sunt si trebuie sa ma bazez exclusiv pe internet pentru achizitii de jocuri in colectie.
Sincer, le-am luat din pura nostalgie, stiind cat am rupt U2 de pe ODC. GTA5-ul, sincer, l-am luat la misto. Cred ca il am pe 4 sau 5 platforme deja
Ma duc destul de rar prin talcioc, ca stiu ca-s prost si n-am pic de self-control. Acu' vreo 4 ani m-am dus cu 1500 lei in buzunar si am reusit sa cheltui aproape 2000 pe prostii (macar mi-am scos banii + profit din reparat laptop-uri si telefoane si vandut pe OLX)
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by MC »

Enter the Matrix. Pe langa faptul ca iubesc seria de filme (in special primul film) ma leaga si o puternica amintire nostalgica fata de acest joc. Prin anul 2004 un vecin de pe strada unde locuiam mi-a imprumutat 4 CD-uri (pirat) pe care scria simplu Matrix. Era pentru prima data cand aflasem ca s-a lansat un joc dupa celebra serie de filme (la nivelul anului 2004 aparuse si Matrix Revolution). Plin de entuziasm l-am instalat si am jucat ceva timp pana cand dintr-o data jocul se bloca si te scotea in desktop. Pe atunci nu aveam inca internet acasa asa ca nu mi-a ramas altceva decat sa presupun ca e o problema cu versiunea ce se afla pe cele 4 CD-uri. Mult mai tarziu am aflat ca de fapt asa se comporta versiunea piratata a jocului si daca voiai sa il joci pe tot trebuia musai versiunea originala. Iata ca dupa aproape 20 de ani am ocazia sa termin si eu acest joc excelent. Evident ca il voi instala pe sistemul WinXp pe care se potriveste manusa.

Image
Image
Image
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by marvas »

am fost in vizita la un coleg de liceu pe vremea aia si il avea in format original. Nu-mi venea sa cred pe cate CD-uri vine jocul.
BOGDANE DACA VEZI ASTA SA STII CA TE-AM INVIDIAT
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4676
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Image

E un hack & slash in universul rune factory, e si pe steam. S a lansat ieri.
rodarkone
Headcrab
Posts: 66
Joined: 16 Jan 2022, 22:23

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by rodarkone »

Pentru cei care nu sunt pe discord - am reusit sa re-unesc colectia de big box

Image
User avatar
Magicake
Global Belit
Posts: 4676
Joined: 2 Mar 2014, 14:27

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by Magicake »

Cum e tamagotchi? Nu stiam ca a fost si joc PC :o
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by marvas »

what a beaut’!
Ma intreb daca toate CD-urile sunt functionale sau au inceput sa se coaca.
rodarkone
Headcrab
Posts: 66
Joined: 16 Jan 2022, 22:23

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by rodarkone »

@Magicake - tag line-ul jocului este "great fun for home or office" :) deci iti dai seama :) aici ai mai multe informatii :) https://www.mobygames.com/game/2862/tamagotchi-cd-rom/ sincer nu l-am jucat eu l-am primit intr-un pachet cu mai multe titluri :) probabil ca o sa fie unul dintre jocurile care o sa zboare in momentul cand voi decide sa achizitionez titluri care chiar au insemnat ceva pentru mine in trecut :D

@marvas - tot ce am testat eu pana acum functioneaza multe dintr floppy-uri (astea de 1.44) acum caut un FDD extern de 5.25" (1.2 MB) :) pentru a putea sa continui a testez :D .. am tot zis ca o sa caut o solutie (preferabil un laptop) si sa ma apuc sa le fac dump image pe niste stick-uri :D

Oricum - eu le cumpar pentru nostalgie - pot sa le joc pe majoritatea oricand :) insa mereu mi-am dorit sa am versiunile originale ale multora dintre titlurile care apare in poza :D (unele le joc si pe Mac de aia sunt ver de Win si Mac)
User avatar
tnt
Hammer Haunt
Posts: 1824
Joined: 28 Aug 2015, 18:12

Re: Jocurile Voastre Originale

Post by tnt »

rodarkone wrote: 4 Oct 2023, 18:59 Pentru cei care nu sunt pe discord - am reusit sa re-unesc colectia de big box

Image
Niiiice! :o :)
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: Magicake and 32 guests