Ce jucati in momentul de fata

Tot ce se poate spune despre boala noastră cea mai gravă.
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by MC »

Kingdome Come Deliverance.
M-a prins rau de tot jocul asta. De ani de zile n-am mai patit asta.
User avatar
marvas
vrășmaș mârșav
Posts: 3670
Joined: 3 Mar 2014, 01:21

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by marvas »

am ajuns pe la jumatate din ce imi dau seama. E adevarat ce zice juve, dar o sa ma tin de el pana la capat.
User avatar
Fular
Barbugiu înrăit
Posts: 1380
Joined: 14 Mar 2014, 23:13

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Fular »

Mda, cred că merge în detrimentul jocului că nu poți muri, ci ești transportat în dimensiunea aia. Lucrurile noi legate de gravitație și dimensiunile fizice se termină foarte repede, nu am simțit că s-a schimbat ceva semnificativ în privința asta de la început, de când îți sunt "prezentate". Zborul e destul de meh, cred că singurele secțiuni care mi-au displăcut în mod special. În schimb mi-au plăcut foarte tare frânturile din transmisiunea radio.
EpicTroll: Vrei să ştii părerea mea? Oamenii cu păreri ar trebui degrabă împărţiţi la zero.
User avatar
reV
Pig Cop
Posts: 604
Joined: 2 Mar 2014, 15:53
Location: Republica Bananiera Romania
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by reV »

Palworld. Send help.
zme-ul » Tue Jun 17, 2014 3:16 am wrote:daca mai ajunge vreodata Romania in Campionat Mondial, alerg in curu' gol prin Crang :D
User avatar
Mahdi
Necromancer
Posts: 6090
Joined: 2 Mar 2014, 16:23
Contact:

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by Mahdi »

Balatro. Am 29 de ore în el deja, la două săptămâni de când s-a lansat. Un roguelite chiar adictiv. Dar cred că mă mai domolesc puțin - am cam câștigat cu toate deckurile de bază pe dificultatea cea mai mică, acum îmi rămâne să deblochez și restul treptelor.
REMEMBER CITADEL
User avatar
MC
Dremora Lord
Posts: 3054
Joined: 3 Mar 2014, 00:11

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by MC »

Pacific Drive alternativ cu Kingdome Come Deliverance.
Pacific Drive e surprinzator de bun desi destul de dificil. Oricum clar va concura la categoria cel mai original joc al anului.
În Kingdome Come am pus deja vreo 30 de ore si sunt absolut cucerit de joc.

Ah da, am mai inceput sa joc si Star Wars Dark Forces Remasterd de la meseriasii Nighdive Studios. A facut un amic un share la kitul de pe GoG si nu aveam cum sa refuz. Apropo, asta este inca un motiv pentru care iubesc GoG si anume ca poti sa faci share de jocuri cu prieteni etc. Totusi 30 de euro pentru acest remaster mi se pare mult indiferent cat de reusit e.
User avatar
sleepknot
Zergling
Posts: 102
Joined: 26 Nov 2019, 17:44

Re: Ce jucati in momentul de fata

Post by sleepknot »

Am incercat sa joc Deus Ex - Invisible War.... nu. Chiar am vrut dar... nu. Pacat de cateva lucruri bune rasfirate prin el

M-am apucat acum 2 zile de True Stalker mod pentru Stalker - Call of Pripyat. E excelent optimizat, plin de animatii noi, are un UI excelent si o poveste complet noua. E primul mod pe care il simt 'next gen'. Foarte user friendly, streamlined pe alocuri, fara complexitatea absurda a unor moduri de Stalker ce vireaza spre crafting si hobo-economy. Recomand
"Where there are no gods, there are ghosts" - Novalis
Post Reply

Return to “Jocuri”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests